Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора

На небето

Абе чудя се, аз ли съм изтървала момента или... По принцип сина ми може да се храни сам, но става голяма цапаница, а няма столче което да спасява положението. Обикновено има храна по дрехите, по стола, на земята и т.н. И предпочитам аз да го храня, а май и той предпочита така, понякога не иска да яде, но аз като му дам яде. До сега не е проявявал кой знае какво желание да се храни сам, когато е искал съм го оставяла, но се е случвало рядко. Дали трябва да го оставям вече изцяло сам или както практикувах до сега от време на време сам?  newsm78 Вашите деца кога започнаха изцяло да се хранят сами?
Цитирай

някъде ... тук ...

Аз не съм го спирала в желанието му да се храни сам. Започна да дърпа лъжицата горе-долу като тръгна на ясла, т.е. беше на 1г. и 3м. По едно време хем не можеше, хем не ми даваше да го храня. Постилах под стола един найлон, че килима щеше да замине. Цапа, не цапа - така. Много бързо се научи да се справя добре и вече не цапа много, обикновено има само по лигавника Smile
Цитирай

usa

като поискат  и имаш достатъ1но нерви;
дъщеря ни се да храни съвсем сама от около годинка,не даваше друг да и бута лъжицата..ползва вилица от 1.6 някъде,нож още не..
син ни не поседгна до година и 2 месеца,сега маже безобразно но го оставяме да се оправя;ако е много гладен давам аз,ина1е става по-лошо
имат стол1ета,на пода е паркет,навивам ръкави,лигавник и излизам от стаята да не се разстройвам:)
зависи от дете и от вас-аз стимулирам всяка дори най-малка проява на самостоятелност много бурно,имам близка която храни 4.6 год.мом1енце защото "ще се нацапа"..разни хора...
*
ако не искат  - не ядат; не гоня никого с лъжици и филии,лягат си гладни не рядко по повода..
Цитирай

София

Анет, деца възпитаваш, може ли "ч" с 1 да пишеш?
Какво ви става бе хора?
Цитирай

usa

Zanda Ksurik ,едим милион пъти съм обяснила за стария ми лаптоп и липсата на "ч"; извинете ако въм ви подразнила,нямам друго пс у дома..
Цитирай

Започнах да ги оставям да правят опити много рано - още около годинката. Първо започнах опити с лъжичка. Доста по-късно включих виличка. От 1-2 седмици изявяват жлание да ползват и нож, но съм им връчила по 1 пластмасов и с него правят опити да си режат храната.
След навършване на 2 г. не съм ги хранила.
Цитирай

Barcelona, Spain

На година и 3-4 месеца се хранеха вече сами. Само супата на финала беше с помощник.
Цитирай

Sofia

Вече не помня кога я оставих да пробва да яде сама - сигурно и аз около годинката. Все още цапа вкъщи доста, ама какво да се прави, иначе рядко ми дава да я храня, по-скоро тя ме храни. Laughing В яслата ядяла доста по-чисто, личи й и по дрехите, там изобщо не разрешавала да я хранят от доста време. Справя се с вилицата и лъжицата, а онзи ден се опитваше да си намаже пастет на филийката Crazy, но той й оставаше от горната страна на ножа и не успя. Друг път нож не съм й давала да пипа!
Цитирай

София

Големия на годинка започна да изявява желание да се храни сам,после не ми даваше да го храня и така постепенно се научи.Когато беше много гладен почти не цапаше,но иначе си ставаше обичайното мазало 35
Цитирай

Бургас

Оставям я от месец насам с млякото след обяд,но си мисля че закъснях.Пада голямо мацане и едва ли е хапнала повече от 1-2 лъжички.С вилицата се справя по-добре,но там също сме до 4-5 то набождане и край.Ако не я дохраня ще си остане гладна.
Цитирай

монтана

На 2 години изведнъж каза:"Аз сам" . Дотогава се опитваше, но ставаше голяма мацаница и не му давах много. Но сега се храни сам, аз стоя с кърпа до него  и бърша и пазя само да не обърне паницата.Като му омръзне с дясната ръка започва с лявата.
  А като го чистя се сърди и вика "Бегиии" - да бягам и да не му преча

Цитирай

На небето

зависи от дете и от вас-аз стимулирам всяка дори най-малка проява на самостоятелност много бурно,имам близка която храни 4.6 год.мом1енце защото "ще се нацапа"..разни хора...

Какви 4 години, племенника на мъжа ми е на 7г. и още го хранят, дори банан не държи сам. Чупят му с ръце и му бутат в устата.  Shocked
Аз май съм закъсняла и ще трябва да го свиквам сам, но ми е проблем, че масата му идва висока и стои на колене...  ooooh!

А да не говорим, че е много злояд и обикновено се храни докато гледа филми, така се разсейва и отваря устата иначе няма да яде нищо друго освен корнфлекс и кус-кус. ooooh!
« Последна редакция: нд, 20 май 2007, 16:06 от Tinka79 »
Цитирай

Трябва ти нещо такова, за да му е удобно

Постилаш на пода мушама напр.
И го оставяш да се цапоти...
Цитирай

Под тепетата

Ами според мен когато се готвят да тръгнат на ясла.Моите и двамата като тръгнаха на ясла проядоха сами,а колкото до цапаницата-няма начин.Но от ден на ден става малкия все по добър в самостоятелното хранене.Успех newsm10
Цитирай

Abu Dhabi

на годинка и 3-4 месеца го оставих сам. Искаше, и сега рядко позволява да го храня; седи в столче с поставка отпред, има си пластмасов лигавник, постепенно се научи и да си обира изпуснатото или полепналото по устата.
Само с лъжица се храни.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора