Какво се заплаща за избор на лекар?

  • 378
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Искам да попитам какво се заплаща ако искаш да си избереш лекар в "Шейново" и ако си здравно осигурен  трябва ли да си заплащаш  епидуралната упойка? На мен ми педстои в  началото на август да раждам и все още не съм решила дали да разчитам на дежурния екип или да си избера лекар в "Шейново". Благодаря ви предварително.

Последна редакция: нд, 20 май 2007, 16:51 от Galina_82

# 1
  • Мнения: 9 050
Ако в болницата няма официално обявена тарифа - нищо не се плаща. ( освен ако с въпросния доктор не направите някаква друга уговорка, но това си е твое решение. ). В Шейново поне до преди 8 месеца нямаха тарифа за избор на лекар.
Упойката, ако е по желание, обикновено се заплаща, защото не е включена в клиничната пътека ( предполагам, че имаш предвид епидурална упойка. Защото за епидермална не съм чувала. ) В клинична пътека са включени само упойките при секцио и при нормални раждания, при които има показания за поставяне на упойка.

# 2
  • Мнения: 76
Аз раждах в бившата Тина Киркова, там избора на лекар се заплаща 500 лв.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 587
Изборът на лекар в Шейново струва 150 лв + тарифата на въпросния лекар, която при всеки си е индивидуална. Трябва да решиш при кого искаш да раждаш и да се разбереш с него. Епидуралната упойка също е заплаща и цената й е 150 лв и тя не се включва в избора на екип -плаща  се отделно.

Общи условия

Активация на акаунт