на планина или на море

  • 1 105
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
къде смятате че е по-подходящо да заведа детето си и защо?много се колебая за това лято дали въобще е подходящо за нашата възраст да водя детето някъде на почивка?ако да за колко време?изобщо кажете си мнението моля Hug

# 1
  • Мнения: 3 423
Аз мисля,че почивките се отразяват добре на децата,стига да са разумно подбрани
Даже съм чела ,че децата придобиват много нови познания,обогатяват речника си,развиват се от едно такова вълнуващо преживяване ,като почивката.
А относно море или планина-аз ще водя сина ми и на двете,твоето момиченце виждам е почти колкото нас -защо се притесняваш вече са големи  bouquet

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Миналата година малката беше на 1 година,когато я заведохме на море,много добре се чувстваше.Естествено всичко се съобразяваше спрямо нейния режим,но изкарахме супер.Ако имате възможност заведете детето и на двете места.

# 3
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Ние на 10 юни заминаваме за една седмица на море, ще сме на 5 месеца и половина.. Не мисля да стоим на слънце или да я къпя в морето, но мисля, че да смени въздухът ще й се отрази добре. Поне до сега й е харесвало като пътуваме. А през август мислим малко и на планина да идем - да избягаме от големите жеги...  Peace

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Гласувам за МОРЕ!
Обичам много морето и определено го предпочитам пред планина.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
За мен планината е по-подходяща /по-хладно, по-ниска влажност, по-малък риск от стомашночревни разстройства, по-спокойно, по-малко хамалогия - миене от пясък, мъкнене на поясчета и басейнчето от/до плажа и т.н./, обаче и на море става - нали и там деца се раждат деца Wink
Догодина, живот и здраве, ние ще тъсим нещо в планината с басейн.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Няма значение!Където и да отидете ще е добре за детенце! Всяка смяна на климата се отразява добре на децата! Peace

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Море, вече нямам търпение да минава  по бързо времето. Все още не се знае кога ще ходим,но силно се надявам да е юли.

# 8
  • Мнения: 2 309
Миналата година я водих на планина за 1 седмица, беше на 5 месеца. Тази година ще я заведа юни на море, а август на планина. И двете места имат своите предимства.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз мисля като Лекси - т.е. за планината съм. Но аз така или иначе хич не харесвам нашето черноморие и не го посещавам, та съм малко предубедена

# 10
  • Мнения: 2 700
Съгласна съм с Лекси. Когато дъщеря ми беше на година пропуснахме морето хо гореописаните причини.

# 11
  • Мнения: 2 197
Море!
За мен е по-хигиенично да пълзи по пясъка, а не по трева, където не е ясно какво има. Плюс това планината за мен е много по-скучна  - и в най-големия планински курорт мястото е малко и на третия ден си обиколил всичко. Докато на морето всичко е на няколко километра разстояние. Ние миналата година пропуснахме морето, защото дъщеря ми беше на 2 месеца , но тази в края на юни отиваме за 10 дена. Ще бъде на година и 2 месеца. Отсега съм им спретнала програма какво да правят докато аз се пека между 12.00 и 16.00 (аз не мърдам от пясъка).

# 12
  • Мнения: 2 309
Принципно на планина според мен хич не е скучно, всеки ден могат да се правят излети на различни места, но зависи дали човек си пада по тези неща. Аз лично, където и да отида търся предимно природата, а не толкова купона.

Що се отнася за българското черноморие, аз също не си падам Peace

# 13
  • Мнения: 772
благодаря на всички за отговорите Hug
относно почивката на море-аз я предпочитам,но ме тресат едни притеснения за детето Rolling Eyesда не би да изгори,дали ще се храни добре,как и къде ще спи....и други ей такива щуротии.може би ще рискувам да отидем с нея на море защото хич не мога да си представя една седмица без да я видя Cry
моля споделете опит как беше при вас първата почивка с бебоците

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
Да не те плаша, но моята на спря да драйфа и дриска през първите 4 - 5 дни, хем беше на 1 г. и половина. Иначе във всяко друго отношение беше ОК.

Общи условия

Активация на акаунт