Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора

гр. Софиа

Zdraveite mili mami,molia za va6ite saveti.Az sam s visoko kravno o6te predi da zabremenea seda sam v 1 m i pak zapo4nah da go vdigam, pia dopegit za koito kazvat 4e e bezvredem no mnogo se pritesniavam. Molia ako ima i drugi s takav problem neka da mi pi6at  6te bada blagodarna na vseki za6toto imam nugda ot vas.Dosta silno izgiviavam vsi4ko i mislia 4e va6ite mnenia 6te mi pomognat da se spravia. Predvaritelno blagodaria na vsi4ki Embarassed Crying or Very sad
Цитирай
Здравей!Колко ти е кръвното?Консултира ли се с лекар?Аз ти давам съвет да го направиш и си успокой ,всичко ще бъде наред,като се притесняваш и го мислиш постоянно е по лошо!Успех мила!!!
Цитирай

гр. Софиа

Blagodaria ti, za sega e 130 na 90 .NO predi da zabremenea e bilo i po visoko.Mislia 4e problema pri mene e straha da ne go vdigna i eto 4e go vdignah.Dali da ne potarsia dobar psiholog/

Пиши на кирилица! Има кредор!
« Последна редакция: пн, 21 май 2007, 09:52 от Верити »
Цитирай

Здравей,

За съжаление високото кръво е опасно при бременност! Консултирай се с твоя лекар, ако трябва потърси и още едно лекарско мнение. Ако мислиш че психолог ще помогне, не се колебай и го потърси.

За сега 130/90 е добре, не е чак толкова високо. Успокой се, сега бебчо има нужда от спокойствие!
Пиши в подфорума „Бъдещи и настоящи майки” или в Отчетните, там има повече бременни момичета и ще ти дадат повече съвети.

Успех и късмет!
Цитирай

София, "Младост 3"

Верити, по-добре да пише тук - тя си е за пробелрмното!
има хора като теб -аз
но беше към края
стойностите наистина не са опасни - следи се долната граница ПРЕДИ всичко -. тя не БИВА да е над 100 и дори 100 е рисково
следи си АЛБУМИНА - това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
прочети в нета за прееклапсията - чме сега в къщи е на вили и могили и нямам време да пиша многто

има риск
но! може да износиш и родиш и без проблеми, но може и да се наложи да пиеш хапчета
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО следи кръвното и АЛБУМИНА - двете ще покажат дали е само високо кръвно или и прееклапсия

но дори само високото кръвно е опасно

и по мое мнение задължително иди на ДОПЛЕР - да се види кръвоснабдяването на плацентата и бебето - дали при това високо кръвно плацентата и бебето се захранват добре!
размера на бебето също ще е водещ за това - ако не дай бог почне на видеозона да изоства повече от седмица-две - непременно добър доплер и специалист ти трябва

успех и споко - може всичко да се размине просто с малко по-високо кръвно като при мен
Цитирай

гр. Софиа

Blagodaria vi .Dnes se obadih na dok kaza mi da pia dopegit sutrin i ve4er.,i da ne se pritesniavam.^6te se opitam da ne mislia za tova i da se spravia s problema.O6te vednag blagodaria za podkrepata Hug
Цитирай

София

Здравей! Аз съм хипертоничка и родих в 9тия месец здраво момченце. Единствено теглото му бе ниско за 39г.с.-само 2750кг, но още първия месец наддаде 1200г и всичко се оправи. Аз пиех допегит също през първите 4 месеца, защото е доказано безвреден за плода. След това се върнах към бета блокера си Небилет, който си пиех преди бремеността. Всеки месец правех кръвни изследвания и давах урина, за да следя за белтък в нея. На Доплер ходих също всеки месец от 20 г.с. нататък. Кръвното ту се качваше, ту се нормализираше - главно от психологическото ми състояние зависеше- като се притесня или ядосам - 150/100. Кръвното ми си вдигна жестоко в 35 г. с. - стана 180/90 и не можех да го сваля с нищо! Пиех лекарства, бях на системи в болница и пак високо си остана! В болницата ми казаха, че е опасно да вдигна долната граница по-висока от 100. Не успях да я премина тази граница, но се чувствах ужасно! Иначе бебето бе със стабилни тонове, аз нямах белтък в урината, н окраката ми бяха отекли ужасно! И изведнъж като магия - в 39 г. с. кръвното падна от самосебеси и стана нормално. Родих секцио разбира се но проблеми повече с кръвното нямах.   
Цитирай

София, "Младост 3"

ами то това си е проблем и освен хапове иска СЕРИОЗНО следене
1. албумин
2. кръвното - долна граница да не СТАВА 100 - под 100 е ок - горната може да е по-височка особено ако си хипертоник
3. ДОПЛЕР - не го подценявай - уви в МД на 5 етаж в ада съм виждала до какво може да доведе такова неследене

ако почнеш силно да качваш кръвното и имаш влошен кръвоток на плацентата - направи едно генетично изследване да видиш да ням там проблем

успех и спокойно - както виждаш имма две с високо кръвно и родили здрави бебоци, а като нас - много са
но при липса на следене и без намеса ак се налага - има и много лоши случаи
затова - следи се нон стоп и не се доверявай само на лекарствата - те чудо не правят
Цитирай

B HONDA CIVIC

Бебо го има успокой се само си вредиш Crossing Arms аз също съм с високо кръвно но на вилата или на село то се испарява 35 иди на почивка ако можеш или на село ако имаш  bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай
Бебо го има успокой се само си вредиш Crossing Arms аз също съм с високо кръвно но на вилата или на село то се испарява 35 иди на почивка ако можеш или на село ако имаш  bouquet  bouquet  bouquet

Да на чист въздух,може и да помогне!!!Успех!!! Smile Smile Smile
Цитирай

гр. Софиа

Blagodaria vi strahotni ste. Party
Цитирай

НАЙ-ВАЖНО Е СПОКОЙСТВИЕТО И ВЯРАТА,ЧЕ ЩЕ РОДИШ НАЙ-ПРЕКРАСНОТО БЕБЕ.За съжаление високото кръвно налягане е често срещано при бременни.Имах такъв проблем индуциран от бременноста преди 2г,но за моя радост сега се радвам на 2-ят ми прекрасен син,който е напълно здрав, а и аз също.Това състояние обаче трябва да се следи от лекар.Както са писали момичетата по-горе-измерване на кръвното поне 2 пъти дн.,доплер,следене за албумин в урината.Ако трябва може да полежиш и в болница,но  си заслужава повяряай ми.Лежах със 2-рата бременност около 50 дни в Шейново,без връзки и допълнителни уговорки и никога няма да забравя грижата на всички за мен и моето бебе през това време.Ако нещо те интересува повече,може да ми пишеш на лични,защото рядко влизам тук.ВЯРВАЙ В КРАЙНАТА СИ ЦЕЛ И ЩЕ УСПЕЕШ,БЪДИ СИГУРНА.
Цитирай

София, "Младост 3"

Да на чист въздух,може и да помогне!!!Успех!!! Smile Smile Smile

не ходи далеч(е от лекари!!!
почивай и не се притеснявай но и не подценявай НУЖДАТА да се СЛЕДИ състоянието ти!
Цитирай

гр. Софиа

Hei davate mi bezceni saveti, blagodaria vi 4e vi ima.  bouquet
Цитирай

София

Пиши на кирилица. Тази маймуница няма кой да ти я чете. Като изискваш внимание, уважавай другите.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора