ЗА и ПРОТИВ удължаването на косата

  • 6 337
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 928
В твоя случай не съм против,тъй като не става дума за обикновенна суета,а за прикриването на даден проблем Peace.Сигурна съм,че знаеш плюсовете и минусите от удължаването,затова няма как да съм против,в крайна сметка избора ти е осъзнат.Вече ако става дума просто за едното удължаване защото е модерно и фолк каналите го налагат едва ли не като мода,съм против,смятам,че е глупава причина  Confused
Но все пак си е доста по-женствено и секси като видиш една жена с дълга и гъста коса smile3521

# 31
  • Мнения: 125
За! #Silly Макар,че на мен сигурно никога няма да ми се наложи понеже моята расте много,много бързо  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 234
Но все пак си е доста по-женствено и секси като видиш една жена с дълга и гъста коса smile3521

О,да разбира се че е така,само че аз съм невероятно голям максималист във всяко отношение и не мога да се примиря,че за да имам дълга и хубава коса,трябва да си прикача.За мен е важно да е естествена и от години се мъча да си "завъдя" такава Flutter.Прото искам да си е мойта,затова бих си прикачила само ако имам някакъв сериозен проблем  Stop

# 33
  • Мнения: 634
 newsm11

Една позната си беше удължила, ужасно беше. Не те съветвам.

# 34
  • Мнения: 765
newsm11

Една позната си беше удължила, ужасно беше. Не те съветвам.
Аз пък си я бях удължила и беше прекрасно  Grinning
Лятото мисля , че е неудобно и я свалих , но есента пак ще си я сложа , ако съм в настроение за това - косата ми не пострада . Хората , които не ме познават не знаеха , че не е моя .

# 35
  • Мнения: 2 211
Ако не е удължавана в кварталния салон ОК. Веднъж гледах как кварталната фризьорка пришиваше коса с игла и най - обикновен конец от машинска макара на два ката. То поне да можеше да шие! Ужасно нескопосано и грозно беше! Горката клиентка, нали нищо не виждаше, си седеше спокойно и блаженно.

# 36
  • Мнения: 928
Но все пак си е доста по-женствено и секси като видиш една жена с дълга и гъста коса smile3521

О,да разбира се че е така,само че аз съм невероятно голям максималист във всяко отношение и не мога да се примиря,че за да имам дълга и хубава коса,трябва да си прикача.За мен е важно да е естествена и от години се мъча да си "завъдя" такава Flutter.Прото искам да си е мойта,затова бих си прикачила само ако имам някакъв сериозен проблем  Stop

Едва ли някоя жена не би искала да постигне това,което ти целиш /освен ако не е притежателка на такава красота като дългата и гъста коса./
 С твоя цитат исках само да изразя съгласието си към твоето мнение.
Успех,дано постигнеш това  newsm10 newsm10 newsm10

# 37
  • Мнения: 928
Ако не е удължавана в кварталния салон ОК. Веднъж гледах как кварталната фризьорка пришиваше коса с игла и най - обикновен конец от машинска макара на два ката. То поне да можеше да шие! Ужасно нескопосано и грозно беше! Горката клиентка, нали нищо не виждаше, си седеше спокойно и блаженно.
newsm62  hahaha
Ужас

# 38
  • Мнения: 1 234

Едва ли някоя жена не би искала да постигне това,което ти целиш /освен ако не е притежателка на такава красота като дългата и гъста коса./
 С твоя цитат исках само да изразя съгласието си към твоето мнение.
Успех,дано постигнеш това  newsm10 newsm10 newsm10

Благодаря  bouquet (то цялата работа е малко Мисия Невъзможна за мойта коса,ама аз не се отказвам Laughing)

# 39
  • Мнения: 2 673
Вчера разпитах най-подробно приятелка - фризьорка, за удължаването...Такива страхотии ми разказа, че още по-категорично се настроих ПРОТИВ този акт на съсипване на собствената коса. Каза ми, че народа ни е свикнал\включително и по-заможните дами\ да направим крачка към промяна, но след това да забравим, че е нужно ЧЕСТО поддържане. Повечето мацки си правели поддръжка рядко, косата им израствала и се получавала страшна гледка. При всяко поддържне, т.е преместване, презашиване на тресата, се подстригвала и част от собствената коса, защото притисната от удължената, тя се смачквала малко или много, задушавала и гинела Rolling EyesПрез лятото било доста неприятно, понеже притисната от тресата собствената коса се спарвала, и при по-големи жеги потенето на струйки било честичък проблем. Дамите с удължени коси \тези които са дългогодишни клиенти в салоните за удължаване\ развивали фобия да престанат с този акт Mr. Greenи се получавало нещо като зависимост от това да не можеш да се възприемеш ВЕЧЕ със собствената си коса, ...свалили тресите веднъж се шокирали от гледката и пожелавали отново и отново да бъдат поставяни.
Друг немалък проблем било и това, че тресите \все пак мъртва коса\ се проскубвали, дори и при добра поддръжка\балсам и термозащитни средства\се налагала тяхната смяна рано или късно. Но повечето клиенти \не говореше за чалгите\ не можели да си закупуват нови, когато това е необходимо...И така продължавали с подобие на коса - ..нещо като вълна. За прословутите плитки разказа беше още по-шокиращ. Те \окло 250 броя\ тежали толкова много, че на една приятелка и било нужно първо да свикне с главоболието, предизвикано от тази тежест, после да се примири, че отвреме на време ще оскубва по някоя и друга плитка...я в такси...я като бърза\защото са били до дупето дълги и ги засядала\...А след като и ги свалила КОЖАТА НА МЕСТА БИЛА като изгорена от цигара ShockedЕдвам си е излекувала скалпа Shocked Собствената коса при плитките също се нуждаела от ЧЕСТА поддръжка, защото израствайки почвали да стърчат косъмчета, които задължително се  "обирали " с машинка..Само дето всеки е виждал ..надолу  - плитки, отгоре- гнездо за свраки...разбутано...И вероятно смърдящо. Tired
Това е разказа, който вчера чух..
Не карам никой да вярва или не...
Просто преразказвам..

# 40
  • Мнения: 765
 Аз не съм си "шила" коса - сложих си кичури , слагат ги с някакъв ултразвук- 100 кичура ми излязоха 700 лв . Носих я около 2 месеца и половина и я свалих . Наистина нямам никакви поражения . Не съм ходила на поддръжка , защото просто я свалих , това че някой не се поддържа като си сложи коса си е негова грешка . Преди да пробвам бях много против , но сега знам че от екстеншън до екстеншън има разлика , качеството на косата е определящо . Друго важно нещо - според мен една такава коса трябва да се оформи и подстриже , за да не личи - все пак не сме самодиви да ходим така  Grinning . Нищо прекалено не е красиво . И още , мисля че това е само разнообразие , а не нещо което трябва да си държиш на главата в студ и пек .
 За мен в София има 2 салона които слагат качествена коса и всички знаем кои са  Grinning .

# 41
  • Мнения: 928

Едва ли някоя жена не би искала да постигне това,което ти целиш /освен ако не е притежателка на такава красота като дългата и гъста коса./
 С твоя цитат исках само да изразя съгласието си към твоето мнение.
Успех,дано постигнеш това  newsm10 newsm10 newsm10

Благодаря  bouquet (то цялата работа е малко Мисия Невъзможна за мойта коса,ама аз не се отказвам Laughing)
А не не, не е така.Четох в някоя тема една мадама от слаба коса е успяла да постигне страхотен резултат - май беше в темата с Тривитаминола  newsm78.
Моята коса също не е много гъста,все се надявах на козметичните продукти и си мислех,че това е генетично заложено,но от около 6 месеца ми дойде акъла и започнах да и правя домашни маски и наистина има ефект.
Хайде след година ще се хвалим с дълги и гъсти коси smile3521

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Не карам никой да вярва или не...
Просто преразказвам..

Това са най-фрапиращите случаи. Не значи че при всички е така.
Моите треси на шнолки слагам от време на време и нямам проблеми - нито с поддръжка, нито със собствената коса.
Подстригани са заедно на етажи и не личи изобщо, цветът съвпада (без бои) и никой не вярва че имам чужда коса.
Получи се не пристрастяване, а се успокоих относно своята коса и вече я нося естествена без комплекси, че не е гъста.
Когато искам , става гъста.

# 43
  • Мнения: 179
Аз не съм си "шила" коса - сложих си кичури , слагат ги с някакъв ултразвук- 100 кичура ми излязоха 700 лв . Носих я около 2 месеца и половина и я свалих . Наистина нямам никакви поражения . Не съм ходила на поддръжка , защото просто я свалих , това че някой не се поддържа като си сложи коса си е негова грешка . Преди да пробвам бях много против , но сега знам че от екстеншън до екстеншън има разлика , качеството на косата е определящо . Друго важно нещо - според мен една такава коса трябва да се оформи и подстриже , за да не личи - все пак не сме самодиви да ходим така  Grinning . Нищо прекалено не е красиво . И още , мисля че това е само разнообразие , а не нещо което трябва да си държиш на главата в студ и пек .
 За мен в София има 2 салона които слагат качествена коса и всички знаем кои са  Grinning .
И аз така много съм доволна на 4-5месеца си правя подръжка бавно ми расте затова.Правила съм си и афроплитки също съм нямала поражения Peace

# 44
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
...ма удължената коса ВИНАГИ си личи. Колкото и гордата й притежателка да си мисли, че не е така. Стои грозно, неестествено и проскубано.

Общи условия

Активация на акаунт