Гласуването - задължително или доброволно?

  • 3 575
  • 132
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 436
Аз съм за задължителното гласуване! Peace

# 76
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Задължително. Който иска да даде наказателен вот - да пуска недействителни бюлетини.

Да,  в този случай пускането на недействителна бюлетина би трябвало да се отчита като  наказателен вот ...

# 77
  • Мнения: 9 865
Остави Х. Калчев, той още Д. Димов го е казал това, че политиката се прави от "бизнеса", конците дърпат силните и стоят зад всичко... но малко се чете в тая държава, но пък очевидно и малко се гласува Simple Smile!

# 78
  • Мнения: 21
Аз смятам. че в една демократична държава следва гласуването да е доброволно. Отделен е въпросът демократична държава ли сме ???

# 79
  • Мнения: 2 759
Аз също съм против задължителното гласуване. Мисля, че хората трябва да гладуват, но не насила...
                  Мило плодче tzvety26, и аз непосветените е видно, накъде клониш  Heart Eyes.
                  От мен: и гладуването, и гласуването - доброволни  Peace.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 702
Гласуването трябва да е доброволно. Опитът ми показва, че задължителните неща водят единствено до маневри как да бъдат избегнати те или излъгана системата за контрол.
Който иска - да гласува. За мен лично точно Доган и неговия електорат са основна причина всеки път да ходя да гласувам. Естествено не очаквам от никой нито да ме има за пример, нито да ми каже "браво".
Апропо:
Отдавна съм чувала израза "Всеки народ си заслужава управниците", но никога да сега не ми е звучал толкова актуално.

# 81
  • Мнения: 25 586
Цитат
Associated Press: Българите отблъснати от бедността и корупцията

Много българи, силно разочаровани от ниския стандарт на живот, са отблъснати и от неспособността на правителството да се бори с престъпността и корупцията, коментира още АП.    

Факт е, че ниската избирателна активност прави голямо впечатление на Запад. Не знам нашите тутманици дали ще се стреснат (едва ли!), но определено ще има по-голям натиск върху политическата мафия от страна на ЕС. В този смисъл отказът от гласуване допринася повече полза, отколкото вреда на България. Поне това е моето мнение. Peace

# 82
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, ето, хората си правят правилните изводи за нас, а тук наш'те ни обиждат, като ни наричат незрели, мързеливи, нямащи право на недоволство и т.н.

# 83
  • Мнения: 6 167
Гласуването не е задължително, нито доброволно.
Гласуването е човешко право. Упражняването на това право е в-с на личностна зрялост.
Това по принцип. Реално хората имат какви ли не интерпретации и мотиви да гласуват/или не.

# 84
  • Мнения: 1 233
След снощния цирк - задължително!

# 85
  • Мнения: X
След снощния цирк - задължително!

Абсолютно съм съгласна!
В началото, също мислех,че не трябва да е задължително,но това което видях снощи, ме потресе тотално! ooooh!

# 86
  • Мнения: 5 468
След снощния цирк - задължително!

Абсолютно съм съгласна!
В началото, също мислех,че не трябва да е задължително,но това което видях снощи, ме потресе тотално! ooooh!
И аз ще гласувам вече...
Но така ми се ще нещо да се промени в тази пошла вече държава Sad.
Жалко, че на дебелогъзите не им пука.

# 87
  • Мнения: 3 447
Ха, как ли пък не ще ме задължат да гласувам, ай сиктьор, както казват в Угърчин.

# 88
  • Мнения: 1 095
Абе откъде на къде ще ни задължават, тяхната сметка! Twisted Evil
Айде чупката! smile3513

# 89
  • Мнения: 1 629
Чисто статистически ми е интересно колко от хардлайнерите, заявили своето твърдо ЗА задължителността, са отишли и гласували реално. Ех, ако животът беше Матрицата, ех...

Общи условия

Активация на акаунт