В края на седмия месец съм и ми се втвърдява корема.

  • 1 502
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте момичета!В края на седмия месец съм и ми прави впечатление,че ми се втърдява корема и сякаш усещам някаква тежест.Дали това е нормално или получавам контракции?Да не взема да го родя преждевременно.Вие какво мислите?Случвалоли се е при вас.Как да разбера например,че получавам разкритие.

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
На мен лично не се е случвало, но предполагам , че това са контракции. Има момичета,които имат такива подготвителни контракции още много рано, като теб. Относно разкритието- мисля , че няма начин да разбереш дали получаваш. Друг признак за започване скоро на раждането е падането на тапата и изтичането на водите.
Дано всичко всъщност е наред.

# 2
  • Мнения: 728
Нормално е, това са подготвителни контракции.

# 3
  • на пистата
  • Мнения: 5 827
Здравейте момичета!В края на седмия месец съм и ми прави впечатление,че ми се втърдява корема и сякаш усещам някаква тежест.Дали това е нормално или получавам контракции?Да не взема да го родя преждевременно.Вие какво мислите?Случвалоли се е при вас.Как да разбера например,че получавам разкритие.
може и контракции да са,но може и да си преяла,някой път като преядеш се случва,защото матката е вече твърде високо.

# 4
  • Мнения: 2 019
аз заради такива втърдявания лежах 8 месец целия в болница,така че по-добре се консултирай с лекар

# 5
  • Мнения: 425
аз заради такива втърдявания лежах 8 месец целия в болница,така че по-добре се консултирай с лекар
И аз така. Sad

# 6
  • Мнения: 209
отиди на лекар!!!!!и на мен ми се втвърдяваше и последните два месеца пих Магнерот!по принцип това са си контракции! Naughty

# 7
  • Мнения: 330
И аз мисля, че това са подготвителни контракции - имала съм такива по време на бременността, но специално заради тях не съм лежала в болница. Все пак за твое успокоение хубаво е да отидеш на лекар.

# 8
  • Мнения: 1 555
Това са контракции, но знам че ако не са силни и болезнени са нормални за периода! Аз имам от доста рано контракции и пия магнерот, като се моля Praynig всичко да е наред и да не се наложи да влизам в болница, защото малкият няма кой да го гледа  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 044
Въпросът е болезнени ли са тези контракции. Ако са болезнени - има проблем и е нужен преглед веднага. Ако има само втвърдяване без болка, тогава няма страшно-подготвителни контракции са това

# 10
  • Мнения: 2 019
Въпросът е болезнени ли са тези контракции. Ако са болезнени - има проблем и е нужен преглед веднага. Ако има само втвърдяване без болка, тогава няма страшно-подготвителни контракции са това
еми нали втърдяването изглажда шийката и е опасно

# 11
  • Мнения: 724
Така както го описваш са контракции консултирай се с лекаря ти да ти предпише някакви хапчета аз пия Магнерич от както съм бременна и въпреки това лежах в 6-ти месец заради силни контракции.Много трябва да се пазиш да лежиш и да не се натоварваш.Това се получава при по чувствителна матка.Лека бременост  bouquet

# 12
  • Мнения: 6 461
И аз получавах контракции.
Изписаха ми Магнерот и Но Шпа.

# 13
  • Мнения: 1 044
Въпросът е болезнени ли са тези контракции. Ако са болезнени - има проблем и е нужен преглед веднага. Ако има само втвърдяване без болка, тогава няма страшно-подготвителни контракции са това
еми нали втърдяването изглажда шийката и е опасно
Аз не съм гинеколог. Изхождам от личен опит. Аз имах контракции от 3 месец. Първо ги усещах само като напрежение и тежаст в корема ниско долу, после, с нарастване на матката, започнах да чувствам и втвърдяване. Разкритие така и не получих до края на 9тия месец. Шийката на матката ми не бе скъсена, а съм лежала и в болница с кървене, предизвикано от отлепване на плацентата, вследствие на контракции. Аз знам, че когато котракциите са редки и случайни и неболезнени, не са толкова опасни.Нужна е консултация с лекар естествено 

# 14
  • Мнения: 1 043
И аз получавах контракции.
Изписаха ми Магнерот и Но Шпа.

аз бях в 5 месец дори когато започнаха и болчици и втърдяване и докрая си карах на магнерот и по две но шпа три пъти дневно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт