Личното ви усещане за нестинарството?

  • 2 872
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 По нашия край довечера ще има нестинари, заради Св. Константин и Елена. Присъствали ли сте и какви емоции са ви обливали  гледайки как нестинарите стъпват по живите въглени? Признавам, доста съм се взирала в босите им нозе за да си дам логично обяснение, но уви. Крачат си хората, подритват и една жила на лицето им дори не издава че може би изпитват болка. Изпадали в транс...може, не съм веща. Вашето мнение?
  Между другото, едва ли всички са истински нестинари. Няма шанс и този вековен ритуал да не е изплагиатстван някъде и съответно превърнат в доходоносна шоу-проява. Аз за щастие съм присъствала само на автентични нестинарски хора, по селата...където просто се прави от вяра, а не заради печалбарство.

# 1
  • Мнения: 6 991
Много ми харесва, макар че никога не съм го виждала на живо.Цялата магия около ритуала...Даже и разказ имах  Blush

# 2
  • Мнения: 5 622
Аз съм пробвала. После цяла седмица не можех да стъпя на краката си от изгарянията  Joy  Stop

# 3
  • Мнения: 4 665
И на мен " магическо "  ми се струва най-точното определение за нестинарството. Ти наистина ли не си виждала на живо? Няма друга такава емоция, едни топли вълни те обливат през цялото време и невероятно благоговение, колкото и пресилено да звучи...
Престрашила си се, а? Laughing Намаза ли се поне с нещо преди това или се подлъга, когато в края привикват смелчаци за да се пробват Laughing

# 4
  • Мнения: 3 423
Аз цял живот стъпвам по огън, пък нищо
ми няма, верно има нещо магично, май.

# 5
  • Мнения: 46 437
Гледала съм.
Не ми направи впечатление.
Не бих пробвала.

# 6
  • Мнения: 5 622

Престрашила си се, а? Laughing Намаза ли се поне с нещо преди това или се подлъга, когато в края привикват смелчаци за да се пробват Laughing

Хаха, нищо подобно  Laughing СЪвсем сама си направих въглените и си стъпих на тях. На голо.   Crazy

# 7
  • Мнения: 6 991
Ти наистина ли не си виждала на живо?
За съжаление на Главната на Пловдив не предлагат такива атракции Laughing

# 8
  • Мнения: 5 622
И аз не съм виждала на живо, никога

# 9
  • Мнения: 4 665
Селският туризъм е толкова актуален...Не практикувате ли?

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 149
Аз съм гледала единствено в една кръчма в Несебър и то преди 8 години.
Не знам доколко бяха "истински", но бяха голяма атракция, особено за чужденците.

# 11
  • Мнения: 6 991
Мне, селският ми туризъм е или на 17км от Пловдив, или на 20 от Бургас, или на 8 от Стара Загора. И все по къщите на баби, дядовци, чичовци, лели. Не са ме водили по такива места. Но би ми се искало да видя и по-закътани кътчета Sunglasses с местните им традиции.

# 12
  • Мнения: 5 622
Селският туризъм е толкова актуален...Не практикувате ли?

Практикувам бе. Доста работи. Включително както се видя и самоинициативно нестинарство  Crazy

# 13
  • Мнения: 967
Това е едно от нещата, от които ме побиват тръпки и изпитвам едно специално усещане - някаква смесица от възхищение, прекланяне пред силата на духа, страх пред неизвестното, гордост от това, че съм българка...

# 14
  • Мнения: 4 665
Лудо, ще се ощавиш бре ooooh! На терасата ли ги разпръсна въглените? Laughing

Общи условия

Активация на акаунт