Отговори
# 30
  • Мнения: 4 555
При нас е нещо подобно. Моите очи са тъмнокафяви, а на таткото са пъстри - кафяво и зелено.
Значи може да си имаме зеленооко бебе Mr. Green
Може, зависи какви са очите на бабите и дядовците.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 011
При нас е нещо подобно. Моите очи са тъмнокафяви, а на таткото са пъстри - кафяво и зелено.
Значи може да си имаме зеленооко бебе Mr. Green
Може, зависи какви са очите на бабите и дядовците.
Да,да се допълня тогава-сина ми явно ще има цвета на очите на свекър ми.Дано да е взел от него само това...

# 32
  • Мнения: 2 015
Ами имам познати с зелени очи, но имат дъщеря със сини.Казаха, че няма никой в техния род със сини, а с зелени, но тя е синеока.Аз със сигурност мога да кажа, че ще е със светли очи Laughing.Обаче преди да родя се опитвах да обяснявам на мъжо, че бебето ни може да е със светли очи(а ние сме с кафеви), но той не ми повярва, а има и такива случаи.

# 33
  • Мнения: 2 271
Не гадай.Вариации много в зависимост от комбинацията на алелите.
Аз и мъж ми сме със светли очи(пъстри).Дъщерата е с черни очи и руса коса Mr. Green

# 34
  • софия
  • Мнения: 25 437
Въобще не разчитай на това какъв цвят са вашите очи. Моята малечка е със сини очи (на баба й-моята майка), а и двамата с баща й сме с тъмни - той с тъмно кафяви, а аз със светло. Докато не се роди дори и не съм предполагала, че ще е със светли очи, но... Божа работа. Да сте живи и здрави  bouquet

# 35
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Както и да ги смяташ всичко зависи от това кой ген всъщност е взело детето.Дори и да има 1% шанс за определен цвят, то може точно него да е взел.Божа работа!Аз също исках дъщеря ми да е със светли очи (тъй като аз съм със зелени, има баба, дядо и чичо с сини), но УВИ!
Каквито и да са на цвят, това ще са най-прекрасните очи!

# 36
  • Мнения: 24 467
Племенницата е синеока с майка и татко с кафеви очи. Изцяло прилича на единия си дядо /моят баща/.
За по- сигурно попитайте ДНК-то в каква форма желае да се изяви в този случай. Laughing

# 37
  • Мнения: 1 427
Всичко е възможно-кафяви, черни, сини, зелени....не забравяй и бабите и дядовците, не е достатъчно да гледаш само вас с мъжа ти. Като се роди, през следващите години ще стане ясно с какви е. Цвета на очите се променя...

# 38
  • Мнения: 11 003
При нас е нещо подобно. Моите очи са тъмнокафяви, а на таткото са пъстри - кафяво и зелено.
Значи може да си имаме зеленооко бебе Mr. Green
Може, зависи какви са очите на бабите и дядовците.

Бабата и дядото по майчина линия са с кафяви очи, а по бащина и двамата са със зеленикаво-кафяви. След някой месец ще видим чии гени ще надделеят Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 498

Ти - аа
Таткото - Аа

Вариантите:
1. а+А = кафеви/пъстри
2. а + а = зелени/сини
3. а + А = кафеви/пъстри
4. а + а = зелени/сини

Това са вариантите за комбиниране на гените, вероятността е точно 50:50.
Това е обяснението-50:50 кафяви:светли....от тук нататък Божа работа.

# 40
  • Мнения: 4 555
При нас е нещо подобно. Моите очи са тъмнокафяви, а на таткото са пъстри - кафяво и зелено.
Значи може да си имаме зеленооко бебе Mr. Green
Може, зависи какви са очите на бабите и дядовците.

Бабата и дядото по майчина линия са с кафяви очи, а по бащина и двамата са със зеленикаво-кафяви. След някой месец ще видим чии гени ще надделеят Heart Eyes
Така май нямате много големи шансове за светлооко бебе. Ако твоите баба и дядо имат светли очи, тогава има някаква вероятност.
Кафевите очи са доминантен алел и ако само единият родител има в рода си ген за светли очи, не е достатъчно. Трябва и двамата да имате такъв ген.
Пожелавам ви здраво и сладко бебе с най-хубавите очи   bouquet

# 41
  • Мнения: 4 965
И чичо ми, и жена му, и дъщеря му - са с тъмно кафяви очи и с тъмни кестеняви коси.
Синът му е синеок и русокос (в двата рода няма толкова светли хора - единствено дядото на чинка ми е бил синеок и с по-светла коса).
Добре, че братовчед ми е копие на чичо ми (абсолютно прилича на негово по-светло копие), та никой не може да каже, че има "чуждо влияние". Laughing

# 42
  • Мнения: 1 064
И таткото, и аз сме с кафяви очи, а Теди е със сиво-сини очи...май такива и ще останат...свекърва ми е със зелени очи, та май оттам идва цвета им Peace

# 43
  • Мнения: 463
Зависи от бабите и дядовците. И майка ми и баща ми са с кафеви очи, а сестра ми е със зелени. Със сигурност обаче ще е с най-хубавите очички за теб. Леко раждане-  bouquet

# 44
  • Мнения: 11
 Кафявите или тъмни очи носят доминантен ген и съдържат в себе си и всички заложени рецисивни гени (каквито са светлите очи) Затова има вероятност дори и двамата родители да са с кафеви очи, детето може да е със сини (ако баби дядовци, а дори и прародители саимали). Ако обаче и двамата родите са със светли очи : сини и зелени, примерно - то възможностите са само две - сини или зелени. Тук възниква въпросът какво се разбира под пъстри, защото е важно да се определи дали е рецисивен или доминантен . Та така, светлите очи носят като възможност само "себе си" . newsm12

Общи условия

Активация на акаунт