Отговори
# 60
  • Мнения: 520
. Родителите ми са със светли очи,брат ми също. Аз съм с кафеви
Shocked Shocked Shocked
 #Crazy #Crazy #Crazy

 smile3532    rotfImbo   rotfImbo  то станало като виц

# 61
  • Мнения: 2 891
. Родителите ми са със светли очи,брат ми също. Аз съм с кафеви
Shocked Shocked Shocked
 #Crazy #Crazy #Crazy

 smile3532    rotfImbo   rotfImbo  то станало като виц

Не знам за вас, ама аз какво си помислих...  Mr. Green Самобичувам се сама и се самообиждам, за да не ме обиждате вие  Whistling

# 62
  • Мнения: 421
Simple Smile Много забавна тема.Готино е човек да се посмее от сърце!

Това за 50 / 50 .... или пък твърдението,че ще са светли,но не се знае какви,според мен е доста грешно. Завършила съм биологическа паралелка и от беглите си спомени,мога да кажа,че цвта на очите зависи от доста поколения назад! То на това му се вика - генетична заложеност.Много зависи как ще се кръстосат...

 Айде обяснете ми - брат ми и жена му са с доста тъмни очи,а племеника ми е със СИНИ!  Така,че не гледайте много много вие с какви сте Simple Smile  важни са майки,бащи,баби и дядовци....че даже ако не и прародители,ама да не отивам много далеч

# 63
# 64
  • Мнения: 655

Не знам за вас, ама аз какво си помислих...  Mr. Green

Е да де. Тя майка ми затова беше решила да ходи да си поговори с учителката ми по биология.  hahaha

# 65
  • Мнения: 595
Моето дете не прилича нито на мен, нито на мъжът ми.Одрало е косата,типа кожа,очите и веждите на майка ми а излъчването- на свекър ми.

очите на мъжа ми   http://images17.snimka.bg/002985057-big.jpg

моите очи   http://images16.snimka.bg/002658102-big.jpg

нейните  http://images17.snimka.bg/002985060-big.jpg

# 66
  • Мнения: 498


 Айде обяснете ми - брат ми и жена му са с доста тъмни очи,а племеника ми е със СИНИ! 
При родители с тъмни очи МОЖЕ да се роди дете със светли очи....просто те са хетерозиготни Аа и при оплождането са се кръстосали двете "а"....т.е. получава се аа-светли очи.Разбира се,че всичко зависи и от цвета на очите поколения назад.
Но нека някой ми обясни как от родители със светли очи ще се роди тъмнооко дете?Техният генотип е аа,т.е. те не носят в себе си алел за кафяв цвят.Колкото и да е сложна генетиката,цветът на очите се унаследява елементарно-по закона на Мендел...всички сме го учили по биология...

# 67
  • Мнения: 1 008
Аз съм с зелени /майка ми с кафяви, макар че цялата им рода е със сини, баща ми е с ярко сини/, мъжът ми е с пъстри /цялата им рода е такива/, на бебето още не са се избистрили, но ще бъдат кафяви със сигурност.

# 68
  • Мнения: 4 451
Да е живо и здраво детето, пък очите каквито ще да му са. Laughing
Момичетата добре са обяснили законите на биологията (ако изобщо има някаква закономерност), така че от мен толкова.

# 69
  • Мнения: 2 677
Господ и стари баби знаят какви ще са му очите.
Живо и здраво да ти е детенцето!

# 70
  • Мнения: 441
дядо ми е със сини очи,баба ми с кафяви.Майка ми е с пъстри, леля ми със зелени.Двете ми братовчедки са със сини ,а ние със сестра ми сме с кафеви.Живи и здрави да сме всички,а цвета няма значение  Hug

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Познавам семейство при което и двамата родители са с кафяви очи,а бебо е със сини.
Всичко е възможно.

# 72
  • Мнения: 2 254
Това сега ми е най любопитното нещо - цветът на очите. Ако има някоя мама родила със същите данни да пише с какви очи е нейното детенце! Бабата на бебето от моя страна е със сини очи, дядото с пъстри към зелени. А от страната на бащата на бебето- бабата е с кафяви, а дядото с пъстри към зелени. Благодаря предварително за отговорите ви! Hug
Без да чета останалите мнения ти отговарям:нашият случай е:аз съм със сиво-зелени,съпругът ми със сини.Майка му е със сини,баща му е бил със сиво-зелени.Моят баща -сини,майка ми-пъстри,кафеви...детето-като майка ми-пъстри,кафеникави.Да ти е живо и здраво-няма грозни очи(хеле пък детски!).

# 73
  • Мнения: 4 555

Това за 50 / 50 .... или пък твърдението,че ще са светли,но не се знае какви,според мен е доста грешно. Завършила съм биологическа паралелка и от беглите си спомени,мога да кажа,че цвта на очите зависи от доста поколения назад! То на това му се вика - генетична заложеност.Много зависи как ще се кръстосат...

Ако спомените ти не бяха толкова бегли, щеше да разбереш обясненията, които сме давали и да схванеш, че сме взели предвид и предните поколения.

# 74
  • Мнения: 3 069
Няма значение на кой очите ще вземе.
Важното е да е живо и здраво.
Дано само това ти е проблема Grinning
Леко раждане от мен Peace

Общи условия

Активация на акаунт