Предизвикано раждане....?

  • 1 759
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте, мамчета...понеже минах термина и ще се наложи да ми предизвикат ражадането....Днес бях на преглед и довечера ще постъпвам в болница.Това което разбрах е че ще бъде или със системи или с хапче....но нищо повече незнам.Бихте ли сподели, ако някоя от вас и се е случвало това,как точно протича..колко време продължава самото раждане...болките веднага ли започват...ей такива неща.Благодаря ви много!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравей!Знам че си ужасно напрегната,но мисли за това че скоро ще гушкаш бебо.Аз преносих малкия 14 дни,влязох в болница,за да ми предизвикат раждане,но в момента в който ме приеха явно от притеснение започнаха болезнени контракции.Влязох в 15 часа и така до 17 часа само 2см разкритие.Лекаря реши да не ме бави повече и ми спука водите(не боли),от тогава започнаха и истинските силни контракции.В 20.30 бях с пълно разкритие и така дойде бебо.Пожелавам ти най-лекото раждане и едно здраво бебче!Стискам палци!

# 2
  • Мнения: 1 409
Аз не мога да се включа със съвет,но ти Стискам палци скоро да гушкаш най-прекрасното бебче  Peace

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
моето не беше предизвикано, но ми сложиха система Окситоцин за ускоряване на процеса, по-късно ми спукаха водите , пак по същата причина и така..., точно за няма и 2 часа и бях родила! Стискам палци и ти пожелавам леко раждане и здраво бебче!   bouquet

# 4
  • Мнения: 296
Болките почват постепенно. На мен пълното ми разкритие стана за около 2 часа след като ме сложиха на системите. Но при мен беше по-различно:аз родих  10 дни преди термина, имах си контракции и болки два дни преди да родя, и в болницата ме изчакаха да ми стане 2 см. ракритието и тогава ме включиха на система. По-бързо  става с тях не заради друго. Иначе сигурно щях да се мъча още един ден.
Успех с  раждането, пожелавам ти едно много красиво и кротко бебе!

# 5
  • Мнения: 209
Ами аз съм чувала, че хапчетата не винаги действат - май най-сигурно е със система с окситоцин - доста боли, но поне скоро след това ще гушкаш бебчето си - дано всичко мине леко и бързо Peace Поне при теб се вижда края, а аз вече сама искам да ми предизвикат раждането, макар че още има време до термина, но едвам издържам вече - та въпреки, че знам болката от предизвиканото раждане с окситоцин в момента сама го искам само и само по-скоро да се роди бебчо  Tired Успех и ти стискам палци - болката се забравя в момента в който гушнеш малкото съкровище, така че - няма страшно   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 044
Има редки случеи, когато не действат системите и нещата се проточват с дни-знам случей, при който майката седя в болница 1 седмица и накрая роди секцио. Пожелавам ти да не си такъв случей,ързо и лесно да родиш прекрасно бебе!

# 7
  • Мнения: 8 505
Моето раждане предизвикаха с таблетка,7 дни след термина.Имах 2 см разкритие още при постъпването в болница (3 дни по-рано),но никакви болки и контракции.След като ми поставиха таблетката,трябваше да лежа 1 час,но контракциите започнаха след 15 мин и бяха на много малък интервал.Родих много бързо.За болката не мога нищо да напиша,защото бях с епидурална анестезия.
Пожелавам ти леко раждане!

# 8
  • София
  • Мнения: 10 234
Кураж! Желая ти леко и безпроблемно раждане и да гушкаш скоро най-сладичкото бебче!   bouquet

# 9
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Аз раждах така! Родих много бързо и лесно 3,500 кг бебе! Стискам ти палци!
Поискай си епидурална!!!!
След малко ще пиша пак, че малкото ме вика.

# 10
  • Мнения: 28
Аз също преносвах близо 10дена и ми сложиха вагинално хапче-цитотек.Бях без никакво разкритие,с напълно херметизирана матка, хапчето ми го сложиха в 12.00 в 3.00 започнаха контракциите и в 8.30 сутринта родих.Не се притеснявай, пожелавам ти бързо и безболезнено раждане и когато видиш бебчето ще си най-щастливата майка на света

# 11
# 12
  • Мнения: 3 268
Аз раждах с хапче ,но при мен нещата малка се усложниха и се наложи секцио по време на раждането.Взех хапчето в 9 сутрента и след два часа започнаха първите контракции.Искай епидурална упойка,няма защо да те боли.Очаква те нещо наистина многа вълнуващо и най-прекрасното чувсво на този свят,ще станеш мама.

# 13
  • Мнения: 46
аз родих така и като раждам втори пат искам пак да е така.Родих за няма и два часа.В 13.00 ми спукаха мехура,в 13.30 ми включиха система и в 14.40 родих дъщеря си.Хич не се притеснявай така е може би по лесно, защото след мен дойде едно момиче бяха и изтекли водите сутринта без грам болки и направи сухо раждане чак през ноща и то към 5 часа.
Както казах и преди пак така искам да раждам и следващият път

# 14
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
И аз искам така втория път!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт