Пак това паническо разстройство!

  • 197 793
  • 791
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте ,преди 6 години ми се появи това състояние паническо разстройсво ,от уплах че ще умра ,а то просто ми е паднало кръвното и ми прилоша но до тогава не ми се беше случвало и много се уплаших ,в бърза помощ не ми обясниха от какво се е случило и от тогава ме е страх че пак ще се случи ,в последствие започнаха и други синтоми като страх че съм болна от нещо да ме е страх да седя сама да излизам сама и др. пила съм антидепресанти чуствах се като парцал,минава за извесно време и пак ,последно преди година и полувинна, пих парахсат 5 месеца и ходих на психотерапевт, бях се оправила,но забременях и го спрях сега обаче пак се връщат тези кризи ,вече незнам какво да правя дактора ми каза че като родя може да изчезне това нещо но уви ,Моля някой знае ли от какво се получава ,може ли човек сам да си помогне ,излечимо ли е за винаги ? Ако има някой като мен нека пише ,чух за хомеопатия но ми казаха ,че само ще си дам парите не помагало,поне не на всички !Благодаря предварително !

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Има, аз съм като теб, но в по - тежко състояние.
След раждането нещата станаха по - зле, не знам защо, ходя на психиатър и пия лекарства отново, надявам се, да не ми действат както преди - парцал, надебелях, станах много зле...
Във форума на Розали има специален форум за ПР, много са мили момичетата, много хубави статии има и можеш да намериш много подкрепа. Peace
http://forum.rozali.com/viewforum.php?f=8

# 2
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Ще се оправиш- казвам го от собствен опит!!!!!
Но трябва психотерапия и то дългосрочно, антидепресантите са само помощници!!!
Всичката болка е в главата ти - позволи и да излезе от там  Hug
       

# 3
  • Мнения: 3 447
И аз съм с ПР от 6 години. Лекувала съм се с променлив успех. По време на бременността нещата се влошиха. В момента също се боря с поредица от кризи.
От сърце ти пожелавам да се оправиш и този кошмар да престане!

# 4
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
аз го получих преди 3 години, паническо разстройство с агарофобия - страх да излизам сама без близки, да пътувам, страх от тълпи и че ще припадна. Все още го имам това заболяване, то не изчезва просто ей така, психическото натоварване и хормоните го захранват още повече. Първата криза я получих, когато пътувах в автобус....беше ужасно, после дълго време не можех да остана сама, камо ли да ме качат на автобус. Ходих на психиатър, лекуваха ме 6 месеца и до тук. После пак започнах да получавам кризи, но вложих цялата си воля и започнах да контролирам болестта. Отдавна пътувам сама, ходя навсякъде, контролирам емоциите си, щадя нервите си и се ограничавам откъм отрицателни емоции. При мен нещата се подобриха, когато проучих болестта, вече имам много информация за нея и това е един огромен коз за мен. Когато усещам, че нещата не вървят на добре и има опасност да получа криза веднага взимам мерки - -спокойствие, самоконтрол и игнорирам дразнещия фактор, веднага сменям обстановката. След като веднъж съм преживяла кризата и виждам, че няма да умра, че няма да припадна, че няма да полудея, имам достатъчно информация и за болестта и за това как да се справям с нея, всичко е малко по-лесно. досега не съм чула някой да се излекувал напълно, но нещата могат значително да се подобрят.

# 5
Аз получих това горе-долу след първото ми раждане.Ежедневието ми дойде в повече+семейни проблеми.Ходих на лекар,той ми изписа лекарство/не помня името/,от което получих сърцебиене и го спрях.Бях страшно уплашена ,когато случайно открих в един вестник рецепта от една жена,минала през това.Става въпрос за билки.Пих доста дълго време и доста се поуспокоих.И най-важното е ,че приех състоянието страха.Гледам да не достигам до това.Всеки по-различен начин.Спрях временно кафето и всички възбуждащи неща/алкохол/.Цигарите също не ми действаха добре.И най-важното е спокойствието,колкото е възможно разбира се.

# 6
  • Мнения: 1 078
Аз също имам ПР ,другата диагноза ,която ми поставиха - нервно вегетативна дистония .Можеш сама да си помогнеш ,разхождай се сред природа .Спорт .Намери си нещо ,което те успокоява - валидол например .

# 7
  • Мнения: 18
Май се събрахме много.....Толкова години си мислех че това се случва само с мен.Паническо разтройство имам от преди 6 години.Не мисля че ще се излекувам някога.Просто при мен е на периоди.Подсъзнателно подчинявам цялото си ежедневие на това как да организирам деня си че да не ми се наложи да отида сама някъде.Когато сам ангажирана с други по големи проблеми мога да обиколя целия град,но освободи ли ми се малко съзнанието отново започват страховете.Доста време пих серопрам и мисля че помогна,но временно....Лошото при мен е че сега прехварлям всичките си страхове върху детето.Дъщеря ми е на 1 годинка  а сам обиколила сума ти лекари.Наблюдвам я под лупа и все ми се струва че има някоя сериозна болест.Толкова се страхувам за нея че не успявам да се радвам на израстването и.Моят съвет:когато усетиш че кризата идва просто си повтаряи"Няма да умра"От това не се умира.Ние сме маики,децата ни се нуждаят от нас,нали трябва да ги водим на разходки.....Валидола в джоба и хаиде навън.....

# 8
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Мили момичета,
моля ви ходете на психотерапия, само така ще се излекувате от това състояние.То съвсем не е случайно и съвсем не идва изневиделица.
Знам какво ви е, знам колко е трудно и тежко, занам че се чувствате ужасно зле. Истина е, че нито се умира, нито се полудява от ПР, но това е бреме, което иска да ви подскаже нещо. Ако не се лекувате адекватно няма да се освободите от него току-така.
Да хапчетата помагат, но те няма да изтрият спомените ви и погрешните ви модели на поведение, които са ви довели до тук.
Добрата новина е,че можете да се излекувате завинаги, но "лошата" е че е много болезнен лечебния процес, защото колкото по- надълбоко разкривате себе си пред терапевта си, толкова по силни симтоми ще имате, но след всичко това живота ви ще стане прекрасен.............като моя!!!!
P.S. И ако се питате защо никой не е писал в интернет, че се е излекувал ще ви кажа, че излекуваните не се ровят в сайтове и не мислят вече за това състояние!!!!!за това и не пишат!!!!
Кураж!!!!

# 9
  • Мнения: 1 404
И аз страдам от паническо разтройство.Пробвах лечение с хомеопатия,но не издържах на лечебните кризи и го прекъснах.Живея в място,където психотерапия звучи екзотично,така че и този вариянт отпадна.Имам много светли периоди,когато с правилен и строг режим на живот и хранене,с йога,разходки в гората,почивка и позитивно мислене,се чуствам прекрасно.В един момент обаче нещо ме вади от равновесие,пия кафета,вечер бира или вино,спя малко и...кризата не закъснява.Снощи например ме боля ухо-след един час силна болка реших,че правя менингит,не можех да пазя равновесие,нямах сили да стоя права,ужас някакъв.С огромно усилие на волята се овладях,но преди това успях да се скарам с мъжа ми за съжаление.Това ми състояние много,ама много сериозно вреди на брака ни,понякога си мисля,че бавно,но сигурно го съсипва.
Фанта,не съм съгласна,че оздравелите не пишат по форумите,би било доста егоистично да не дадат надежда на останалите.
Ремини,пожелавам ти много,много късмет в борбата с тая гадост Hug

# 10
  • Мнения: 1 753
За щастие аз не съм страдала от подобно заболяване, но имате искреното ми съчувствие  Hug
Пиша, защото наскоро, покрай разучаването на хомеопатията, попаднах на информация за Баховите есенции. Те имат, поне така пише, изключително добро въздействие именно върху всякакви психически нагласи, настроения, заболявания и разтройства. Сега ще потърся къде беше информацията, но може да комбинирате психотерапията с тези Бахови есенции. Дори четох, че много психотерапевти ги използват, като по-мек вариант на медикаментозна терапия.

Ето една тема във Дир.бг http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=homeopatia&Number … ollapsed&sb=5
Ето малко обобщена информация http://www.astrohoroscope.info/art11.htm
Ето една стара тема от бг-мамма http://archives.bg-mamma.com/archive/000/059/227/59227/59227.html, където има изключително полезна информация.

Поздрави и дано съм помогнала! Пожелавам бързо и качествено излекуване на всички ви!   bouquet

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 14:48 от Ал

# 11
  • Мнения: 2 237
След раждането,наред с тежката следродилна депресия получих и паническо разстройство.Просто ужас и паника от...незнайно от какво.Струва ми се че съм сама на света и ще умра,ужасът е огромен.....Лично аз го преодолях само и единствено с хомеопатия !Върл противник съм на психиатрите и антидепресантите (казвам го от собствения си личен опит,с "помощта" на един известен психиатър сега можеше и да не съм жива....)
Много жени страдат от това,особено след раждане.Малко са тези които биха го признали.
Не се страхувай да потърсиш помощ.Дали при психотерапевт ,психиатър,или пък хомеопат...сама решаваш.Аз казах своето мнение.
Успех !

# 12
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Фанта,не съм съгласна,че оздравелите не пишат по форумите,би било доста егоистично да не дадат надежда на останалите.


В такъв случай извода е, че няма напълно излекувани ли? Защото аз не съм прочела пост от излекуван човек?
Е....аз съм на път да се излекувам  Hug

# 13
  • Мнения: 2 237
И аз,и аз ! И аз съм излекувана ! И ето -пиша ! Наистина вече нямам проблеми с паническите кризи (освен в мнооого редки случаи когато съм преуморена или в цикъл,но бързо ми минава) и то за няма и година лечение.Не мога обаче да гарантирам че няма вече никога да получа такава криза.....
Момичета,все пак надежда има,не се отчайвайте !


П.С.Лекувах се точно с есенциите на Бах.

# 14
  • Мнения: 1 404
 Ето,значи има двама излекувани,благодаря за надеждата Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт