Пак това паническо разстройство!

  • 197 939
  • 791
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 12
Здравейте на всички!До болка познати са ви всичките симптоми,но да не ви разочаровам от тях нито се припада,нито се умира!Аз  също бях на ръба на пропастта,така да го  кажа,но много ми помогна форума - психология.Много са мили момичетата там.Дишайте дълбоко като ви се случи криза никой няма да ви забележи,ако можете спортувайте,много помага.Стане ли ви нещо подобно казвайте си че не сте сама и че много като вас,които са се оправили.Успех на всички!

# 781
  • Мнения: 1 517
Включвам се и аз към вашата "партия", от 3 месеца имам периодични кризи и изпадам в ужас само при мисълта за тях. Избягвам да излизам вече от къщи, защото предимно навън и в автобуса ми се случва. Не съм била на психотерапевт, но в най-скоро време смятам да посетя такъв (ако някой може да ми препоръча, ще съм много благодарна...). На няколко пъти изпадах в кошмарни кризи в автобуса за работа, а и на самата ми работа - мислех, че ще припадна, ще се задуша, абе знаете какво е. Сега пия Ривотрил и Ципралекс по схема от психиатър, засега симптомите намаляха, но не са изчезнали напълно. Само знам, че не може да продължава така и че трябва да се избавя от това състояние. Иначе рискувам да напусна любимата си работа, София и семейството си и да се върна при майка ми, защото и такива мисли взеха да ми минават.

# 782
  • Мнения: 167
Petty заповядай в новата ни тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357514.0

# 783
здравеите аз  сащо страдам от пс от 1 година и не6то много ми е тежко имам моменти които се пподобриавам има и които се вло6авам  имах пристам на паника изтрапнаха ми краката рацете и устата много се биах уплашила чуствам се зле сханали са ми се мускулите постояно мисля че ми има нещо имам гоям страх бодежи окполо сарцето  ниакви одвратителни вални коитто минават по мени имам чуството че ще умра вече незнам какво да правя сега за момент хода на психолог но се чудя дали да продалйавам.това заболяване е ужасно и  все още не мога да приема че ми ниама нищо

# 784
Здравейте,и аз съм с този проблем от една година в депресия.Получавам паническто разстройство.Пия сертран но пак получих същотото и сега съм на рексетин.Много е гадно хорано вие ще ме разберете защото сте го изпитали. Flutter

# 785
Интересна тема и интересни гледни точки на млади хора. Единственото което мога да кажа по темата, е че не е нужно да правим нищо конкретно, визирам, пиенето на барбиторати, антидепресанти и куп други химически препарати. Единственото логично нещо да си починем и да предизвикаме мозъка си да спре да работи т.е да спре да пулсира, доста трудна но не и непосилна задача, в моменти на слабост хората сме много различни, реагираме по различен начин. Различен незначи ненормален. Има редица методи за излизане от състояние на разстройство ( състояние отклоняващо се от естественото такова за индивида ),  индивидуални и групови терапии лично според мен са най-удачни в случая. Не че имам голям опит, но час то пациентите ни се повлияват добре от това. Упоритост, Сигурност, и Доверие са ключови думи в тези състояния в които всеки човек изпада, друг е въпроса в дълбочината на състоянието и отклонението от нормата - ( не от нормата наложена от обществото, а от нормата позна позната и присъща за конкретния индивид. Последната е много трудно да се установи, това става, посредством най-близките хора, тяхното мнение за пациента, като естествено, то се подлага на контрол, разширявайки кръга на сондираните мнения от познати)

# 786
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Хора, мога ли да ви помоля да четете, има нова тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357514.0


Моля, пишете в нея!

# 787
Интересна тема и интересни гледни точки на млади хора. Единственото което мога да кажа по темата, е че не е нужно да правим нищо конкретно, визирам, пиенето на барбиторати, антидепресанти и куп други химически препарати. Единственото логично нещо да си починем и да предизвикаме мозъка си да спре да работи т.е да спре да пулсира, доста трудна но не и непосилна задача, в моменти на слабост хората сме много различни, реагираме по различен начин. Различен незначи ненормален. Има редица методи за излизане от състояние на разстройство ( състояние отклоняващо се от естественото такова за индивида ),  индивидуални и групови терапии лично според мен са най-удачни в случая. Не че имам голям опит, но час то пациентите ни се повлияват добре от това. Упоритост, Сигурност, и Доверие са ключови думи в тези състояния в които всеки човек изпада, друг е въпроса в дълбочината на състоянието и отклонението от нормата - ( не от нормата наложена от обществото, а от нормата позна позната и присъща за конкретния индивид. Последната е много трудно да се установи, това става, посредством най-близките хора, тяхното мнение за пациента, като естествено, то се подлага на контрол, разширявайки кръга на сондираните мнения от познати)
Пропуснах да напиша нещо много много важно, Да се научин да поемем отговотността за собственото си здраве. Това е нещото което е голям проблем при работа с пациенти, когато дойде накои при мен за консултаця, Всеки си мисли че е направил всичко което трабва - казва си ето аз отидох при точния чошек и се предавам в неговите раце. Не е така, аз не мога да поема отговорността за личното Ви здраве дела и така на татък.... аз мога да съветвам само и да препоръчам конкретен естетвен препарат които повлиява добре на различни нива в биологиата но чошека, но не мога да пема отгошрността да го излекувам, всеки е сам лекар на тялото и душата си, най-добрите лекари точно тази област са редица безнадежно болни хора, които са тук (при нас имам предвид) и са се справили със своя проблем!

# 788
hora i na men mi se slu4i tova lqto.nqma smisul da razkazvam za simptomite i straha .obikalqh doktorite kakto pove4eto hora bolni ot tova ne mi otkriha nishto.nakraq popadnah na edna psiholojka,koqto mi vurna iskrata na jivota.trqbva da spomena ,4e az imam golqm avolq i samokontrol.mnogo barzo ovladqh pristupite,no razvih agarofobiq.umiram ot ujass kato trqbva da se ka4a v avtobus i sum sama. s taxi se pridvijvam bez problem ,kato podsaznatelno se uspokoqvam 4e stane li mi neshto shte kaja n ashofiora karai kam polikninikata.predpolagam 4e vsi4ki stradashti ot pr sa imali problemi s kruvnoto nalqgane.moito se meneshe v mnogo rqzki granici.pih asentra plus .v na4aloto ne mi se otrazi dobre .tova e 4e se podsilva 4ustvenostta na organizma kam vunshnite faktori koito otklu4vat tovasastoqnie,no lekarstvoto deistva.povqrvaite mi. pie se sutrin sled pohapvane. b na4aloto1/4 posle 1/2 i na vtorata sedmica po 1no hap4e v prodaljenie na meseci. estestveno trqbva i psihoterapiq.vklu4i li se i sport prosto nqma ot kakvo da se strahuvate.bolestta vi shte se predade.uspeh na vsi4ki.koito ima vaprosi moje da mi pishe na el.poshta.estestveno ne sum lekar ,no mog ada si spodelq li4niq opit

# 789
Предаването което коментирате е моето от 20.11.08 и аз съм жената от телефонната връзка. Предаването се осъществи по моя молба,но за съжаление чух отдавна известни ми неща. Пишете ако има с какво да помогнете! поздрави на всички!

# 790
zdraveite, kazvam se mimi i iskam da vi popitam kak da spra asentrata, piq q po4ti 5 meseca, ne mi se hodi na lekar, znam, 4e asentra ne se spira rqzko, a po sxema s postepenno namalqne na dnevnata doza! Molq, ako nqkoi znae, da mi otgovori, 6te vi bada blagodarna!!!!

# 791
  • Мнения: 58
мОМИЧЕТА ПРИВЕТ, ОТ 1.5 Г. СЪМ С ГАДНИТЕ СИМПТОМИ НА ПАНИЧЕСКИ АТАКИ.СЕГА ПРОЛЕТТА СЕ ЗАСИЛИХА, НЯМАМ ЖЕЛАНИЕ И ТОНУС ЗА НИЩО.ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ КАКВО ДА ПИЯ, ХОДИХ И НА ПСИХИАТЪР, НО НЕ НАМИРАМ СМИСЪЛ

Общи условия

Активация на акаунт