«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

÷ветарство и градина
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
105-119 от 567 отговора

на втори€ етаж

ћнени€: 248
   Ќе мога да не се похвал€!
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135363&photo=5

ј това ми е клематисчето:
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135363&photo=7

ъдето не ги сееш там никнат newsm78:
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135363&photo=8
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 775
јса, не съм пазарувала, затова не писах.
Ћина, точно вчера четох за клематиса. ¬любих се.
÷итирай

ћнени€: 499
Пробвайте с по- големите клонки чимшир на есен - може да се хванат.

За разсада от теменужки - гледай да са със същите листа като на теменужката майка..... иначе на мен ми е лесно , но няма как да те науча от разстояние-ако намера в градината ще снимам....

Ох и тоя клематис ми е влязъл под кожата иначе на Бг е повет Wink
Ако ми остане време тия дни ще се похваля и с моите   :bouquet:
Снимах ги а не ми остава време да ги кача.... Rolling Eyes

Иначе за цените на цветята - колкото по- малко знаят , толкова по-добре..... 35

Латинките освен че красят се и ядат както и теменужките (с последните си украсявам сладиледите и си имам малко замразени).... Wink

В легнали делви сяхме миналата година импатиенс (циганче) стана страхотно (само го поливахме по на често)

За други въпроси (да си дам и моето "компетентно" мнение  hahaha bowuu) не се сещам за сега...А и вие за "0-време" (докато ме нямаше,беше напечено тия дни) сте запълнили няколко страници......Четох малко по диагонал и сигурно нещо съм пропуснала.....

Laughing
÷итирай

ћнени€: 8 859
јз да се изфукам, че вчера посадихме две туи на двора от сорта јуреа.  »зглеждат неверо€тно свежи, крехки и се над€ваме наистина да не пораснат повече от очакваното.
Ќа къщичката на двора съм окачила две амфорки и насадих вътре сакъзче. ƒогодина може би петунии.
—ега обработвам мъжа ми да сменим розите, че са много стари (над 30 годишни) и вече издъхват...
÷итирай

—офи€, ул. " онсервна"

ћнени€: 668
–епортаж от вилата Laughing Laughing Laughing

Ќе знам защо, но първо го написах в цветарската тема, та сега го копирам 35 35 35

ћомичета мили, да ви се похвал€, че днес най-накра€ стигнах до вилата, нооооо като вид€х какъв ужас е - направо ми се прирева #Cussing out Ќе усп€х да снимам всичко, което исках, щото се метнах да привързвам клематиси и да обирам кални €годи Sad, но ето малко снимков материал:

“рева до кръста, та божурите почти не се виждат.

ќт толкова дъжд, цветовете на този клематис направо са изгнили. “ози е по-добре, а пък този си го купих пролетта. ƒругите още не са цъфнали, но се над€вам да ги хвана за разлика от азалиите, които вече са прецъфт€ли. ѕрецъфт€ла или не, но жълтата смърди ужасно...
≈то го и проскубани€ картоп.
Ќапръстниците(не им знам официалното име, май дигиталис беше) се опитват да завземат оранжери€та...  ога ли ще стигна да насад€ домати newsm78
“ова цвеке, и на него не му знам името, ми е от любимите - цъфти ц€ло л€то и на с€нка също върви добре(затова съм боднала и на гробищата от него).
 арамфилчетата, както винаги по това време, са полудели, а на заден план се вижда една лоза, ко€то поради липса на конструкци€ (а и на желаещи да направ€т такава #Cussing out) пълзи по зем€та Embarassed ¬ основата й, пък са цъфнали ешолции и още нещо, което като гледам тр€бва да се изкорени. »зобщо не ми се мисли и за всички тревол€ци, които също тр€бва да се махат...
—ледват част от розите, които естествено пак са въшл€сали, но н€мах време и за т€х... 1. и 2. са минирози, тези тук са си нормални 3., 4., 5., а тази е увивна.
“ази година в сандъчетата на прозорците нас€х смес от увивни, но са поникнали с пъти повече растени€ - €вно €ко ще се плеви. “ук плевелите с€каш се виждат по-добре.
ќт разсадите като гледам, почти нищо не е поникнало, с изключение на градински€ карамфил и диморфотеката.
¬ кръглите саксии е поникнал босилек - поне комари н€ма да се върт€т наоколо Laughing ¬ червеното сандъче има петунии, а в малките кръгли саксийки - слънчоглед.
“ова е горе-долу репортажа ми от вилата, но сега се замислих защо го пускам тук, а не в градинарската тема newsm78
≈, нищо, ще копирам и ще допиша за вече наистина градинските растителности Laughing

—ега за градинарството да си допиша Wink

ери€та тази година нещо много нар€дко е цъфнала newsm78
японската дюл€ е вързала Hug - значи ще €дем мармалад!
ƒивите €годки вече са почнали да зре€т, набрах по-малко от кофичка от кисело мл€ко, но см€там да спретна малко сладко. ќще един корен, както се вижда, растат на най-неверо€тни места, само не и там, където ги сад€...
ћащерка и джоджен, ама те май са за темата с подправките Laughing
ягодите €ко са бурен€сали...
ј пък това е единственото нещо, което посадихме минали€ път - √–ј’, естествено тр€бва да се вързва Sad

», да не забрав€ накра€ #Crazy - имам 1 корен текома, извадих го днес. “а, ако н€кой го иска - да свирка Very Happy
÷итирай

Bristol

ћнени€: 5 882
honey13, страшен репортаж! “и гол€ма градинка си имаш, сама ли € подреждаш? ј за подправките, тук е м€стото да се пише Wink » аз в мо€та скромна цветна леха съм боднала магданоз  Embarassed »мах и босилек, но той е любим на охлювите и е много трудно да се опази, а да го ръс€ с хими€ за да не припарват до него и после да го €дем, не ми се ще  Thinking
ƒогодина май ще се нави€ да взема божур и хортензи€.
”тре, ако остане слънчево, ще кос€ тревата и ще насад€ чемшира.
ƒа ви питам сещате ли се как се казва едно цвете, жълто на цв€т, което постепенно прелива в тъмно каф€во към тичинките, тичинките също са каф€ви. Ќе е много ниско, но не е и високо като слънчогледа, въпреки, е малко прилича на него. ÷ъфти ц€ло л€то и листата и стъблото са му едни такива мъхести. ¬ид слънчоглед ли е, има ли си име  newsm78
÷итирай

—офи€, ул. " онсервна"

м_е_р_и, благодар€ ти!
√радинката направо си е градинище - декар и половина Shocked ƒоскоро нашите се занимаваха с градината, но сега остана само баба ми... ѕък т€ не е много здрава и е доста възрастна вече - на 86г. » сега всичко остана на моите плещи (ама как звучи само, а? Wink) и затова е в такъв вид Embarassed Ћошото е, че покрай баба ми ц€л месец не можахме да отидем там и всичко така е избу€ло, че наистина ми се плаче - поне месец ще ми тр€бва да пооправ€ нещата, но пак н€ма да е толкова добре, както беше едно време. », най-лошото в случа€ е, че сега (на дърти години) започвам да се уча кое, къде, кога и как се сее, стриже и т.н.
„удно ми е какви са ти€ ваши охлюви newsm78 Ќашите не €дат босилека Thinking јми, ако го насадиш в саксии?

Ћеко косене утре - дават го слънчево Laughing јз май ще тр€бва да хвана н€кой да свърши тази работа, щото на н€кои места тревата ми стига до раменете (е, аз не съм много висока, де Wink)

ѕредполагам, че питаш за това цвете:

“о ми е най-любимото!!!  азва се –”ƒЅ≈ »я
÷итирай

под тепетата

ћнени€: 1 305
honey13, свеки доста години сее грах, но никога не го е привързвала  newsm78 . —коро ще ме викат да бера и чопл€  ooooh!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 775
honey13, това си е направо курс по ботаника Hug. » ти завид€х за клематисите, ама малко, защото и аз ще си набав€. ћного ми харесаха. —лед тези снимки можех да те конкурирам, само  с тревата, но € окосиха, та и там не мога.
“еди, благодар€. ўе опитам с по- големите.
« ѕоследна редакци€: сб, 02 юни 2007, 08:46 от Lovi »
÷итирай

—офи€, ул. " онсервна"

bilqna_69, на твойто свеки граха да не би да не е пълз€щ? Ќ€какъв сорт нискостеблен ли е, щото иначе как става без да се вързва? Ќа колци или по зем€та си пълзи newsm78 Ќие имаме такъв сорт фасул - нисичък, пък много раждащ.
ј, забравих да об€сн€ защо съм написала граха с главни букви Laughing Ќие двете с дъщер€ ми умираме за пресен млечен грах и само се дебнем ко€ ще отиде първа да си откъсне и да си го хапне така, както е суров. ƒокарва малко на млечната царевица, а също и на млечното (неузр€ло) жито, но е много по-вкусно chef ј обвивките пък се падат на кучето Mr. Green
∆алко, че н€ма кой да ни снима като се запътим нан€къде. »маме си точен ред на придвижване - лърво търчи кучето, след него задължително тича (или скача) –алица, а аз съм ариегарда 35 35 35 » не дай Ѕоже н€кой да обърка реда Mr. Green

Lovi, аз пък съвсем благородно ти завиждам за това, че сте окосили тревата Hug ј каква битка беше да закреп€ клематисите - направо не е истина! ћинали€ месец като б€хме на вилата съвсем чинно изр€зох всички сухи клонки и тук-таме имаше съвсем мъъънички израстъци, които н€маше как да завържа. ƒнес, като ги вид€х, направо ме втресе - израстъците станали по метър и повече, загубили се из прецъфтелите вече нарциси, вплели се в т€х и а-а да цъфнат. Ѕитката беше титанична, още повече, че любими€ грам пара не дава за нищо в градината и през ц€лото време само ме гледаше с укор... ≈дин вид - нали дойдохме само да видим има ли € вилата след ти€ потопи??? #Cussing out #Cussing out #Cussing out »деше ми да го уби€ с голи ръце!!! ј ти€ израстъци се разпрострели във всички посоки и н€ма как хем да ги събирам, хем да ги връзвам...

ћай(???) усп€х да го накарам утре пак да отидем, стискайте палци Praynig и, ако стане ще има още снимков мат`риал, вече с пооправените поражени€ Laughing

» за още нещо се сетих да се похвал€ - от 8 или 9 бро€ лилиуми, които посадих тази пролет, са се хванали поне 5 Hug  «а жалост, ехинаце€та не е имала то€ късмет, но още докато € садих ми се стори, че има само коренище без грудка или там каквото тр€бва да има...

«а гладиолите ще ви разправ€м утре, че ако ходим на вилата (пак с много ??????), ще тр€бва да се става рано...
÷итирай

ћнени€: 2 631
Ћеле, honey13 , какъв репортаж!!!!   Shocked Ќаправо се комплексирах и се зачудих, дали м€стото ми е въобще тук!? Mr. Green

ато спомена въшл€сали рози - мо€та единствена /засега! Peace/ роза, ко€то се хвана и вече расте, се обзаведе с едни гадни зелени въшки, които лаз€т по нежните й листенца.  #2gunfire  акво да ги прав€, т.е. как да ги унищожа? newsm78
÷итирай

—офи€

ћнени€: 747
—ледват част от розите, които естествено пак са въшл€сали, но н€мах време и за т€х... 5., а тази е увивна.
», да не забрав€ накра€ #Crazy - имам 1 корен текома, извадих го днес. “а, ако н€кой го иска - да свирка Very Happy
honey13, градината ти е оазис, ц€ла сутрин въздишам Laughing
“екома искам, но сега дали ще се хване? ј откъде взе клематисите?
» да ви питам, градинарките, ама не ми се смейте Very Happy  акво би станало, ако храстовидна роза (примерно тази под N 5 oт постинга на honey13, че по-едричка ми се вижда) не се подреже наесен? ћоже ли постепенно да стане като увивна?
÷итирай

ћнени€: 1 852
ѕрасчо, не знам каква точно е розата на honey13, но поради несериозно и некомпетентно отношение от мо€ страна, една подобна в двора заприлича на дърво и не е много красива. ўе документирам след малко.
 лематис мога да ти дам (н€как), от този, който имам - тъмно лилави€т.

осете тревата, момичета!  ърлежите са безпощадни, а това е все пак, н€какъв начин за превенци€.

≈то € розата, близо 3 м висока, наесен ще € окастр€ подобаващо. Thinking

ј това са онези оранжевите цвет€, на които така и не разбрах името.
red shoe, твоите цъфнаха ли?
« ѕоследна редакци€: сб, 02 юни 2007, 11:58 от Verdad »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 011

ј това са онези оранжевите цвет€, на които така и не разбрах името.
red shoe, твоите цъфнаха ли?

ѕри ме всичко цъфти по-късно, че е малко усойно. Ќа хората розите им прецъфт€ха, моите още си сед€т със зелените пъпки.
“а и тези още ги чакам...
÷итирай

ћнени€: 8 859
’ъни, ще ме караш и аз да слизам на двора с камерата ooooh!
Ќаправо си учебник по ботаника Peace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
105-119 от 567 отговора