ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 2

  • 131 039
  • 567
  •   1
Отговори
# 135
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ех, готовите чимове са ми много скъпи.

Разорахме, изравнихме и нахвърляхме семена - малко повече отколкото пишешеше на кутията - поникнаха след 20 дни, след това всеки ден поливане докато не валеше и малко тор - амониева силитра и после косене - това е.... Имам малко проблеми с бурените - лобуда, копривка и т.н., но ги поизчистих вече.

Само на 3-4 места, където почвата е слегнала и има трапчинки е останало плешиво... подсявах, насипвах пръст, но пак слегна... Предполагам, че трябва да насипя още пръст.

# 136
  • Мнения: 1 232
да се запиша,че ви загубих

# 137
  • Мнения: 1 232
? за ягодите-кога се размножават. В смисъл през кой сезон да си купя и посея в градината. Наесен ли?
или наесен микки или рано напролет

# 138
  • Мнения: 1 232
Цитат
Сега, обаче като разглеждах тук-там и ми попадна това: http://zeleno.bg/?action=view&docid=256&catid=123
Знаете ли къде мога да открия такава лиана - много ми хареса и ще е чудесен вариант за жив плет на нашата градина. Благодаря ви предваритлено
нали за полигониума говориш,голяма напаст е и цвета му е нетраен Embarassed

# 139
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Добре, щом е така, приемам и други съвети за жива ограда, че сме на прашна улица и е доста шумно...

Гледах в един градински център, но нищо не ми хвана окото... пък и доста скъпо май ще ми излезе...

# 140
  • Мнения: 555
Envia,  с/у въшките можеш да си направиш сапунена вода, настойка от лук,чесън или тютюн (както е писала Вечерница) , или изсушени и смлени на прах иглолистни клонки (четох, че в Русия е голям хит с/у почти всички такива болести). За съжаление само "сапуненият" метод е прилаган в къщи, но успешно. Иначе с препарати, но с малко дете newsm78.

bimba , добре дошла  Hug

микки, агрономите горещо препоръчват есенното засаждане на ягоди, пролетното - по изключение, (моето некомпетентно мнение и опит обаче ти казва, сей и сега ако има кой да ти даде, обаче пак ще си береш догодина (ако допуснеш сега плодове се изтощава растението)) Wink

Iggiberry , поздравления страхотна трева. (продължавай борбата с плевелите) За ограда ако имаш мрежа или акквато и да е стена можеш да използваш Клематис ("повет" снимката е малко лоша, но лилавото си го купих миналата година и едва се подаваше от земята)
http://tedym.multiply.com/photos/photo/9/19




# 141
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хм, много ми харесва Клематиса... ще го потърся...

# 142
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Теди, Бимба, мерси за отговорите. Абе някакви 2-3 корена ягоди, кой знае откого и кога засадени, що плод дадоха досега. Тъй като досега свеки се занимаваше със градинката, даже не знаех, че ги има. Но напролет като започнах да се боря с плевелите ги открих и реших да ги оставя. Затова сега съм се амбицирала да си посея още някой и друг корен.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 775
Момичета, естествено че децата трябва да са далеч от градината. Може и при бабите. Моето е малко и затова не уточних. Иначе не знам как да се справя с корените на старите дървета. Много са дълбоки и са поне 5 дървета, които са отсечени, но избиват нови и нови издънки. Дори да изчистя и насадя трева, пак ще избият. В аграрната аптека ми препоръчаха това newsm78. Опитах с разкопаване на корените, но нямам силици.
Иначе, преди време използвах сапунена вода за акарите в почвата. С нея измивах корените на растението. Бях забравила. Не знаех, че може и за въшките.

# 144
  • Мнения: 6 390
Момичета, много полезни неща пишете - аз се образовам от време на време при вас.

Преди време питах за трева как да си отгледам и вече тревата е факт и съм много горда с нея: http://images17.snimka.bg/002976234-big.jpg

Сега, обаче като разглеждах тук-там и ми попадна това: http://zeleno.bg/?action=view&docid=256&catid=123
Знаете ли къде мога да открия такава лиана - много ми хареса и ще е чудесен вариант за жив плет на нашата градина. Благодаря ви предварително!

Аз ще те посъветвам за жив плет по удачен вариант са целогодишно зелените растения, иначе няколко месеца имаш плет, останалите месеци си без плет  Wink Peace
Иначе страхотна е тревата  Party

Моето дете не може при баби,то си вършее по градината заедно с мен, и за това ще внимавам с какво ще заливам тези дървета...

Иначе и свеки ми е казвала за листни въшки - сапунена вода - имаме ги по някакви рози и подобни, но аз и тях смятам да ликвидирам, та не се вълнувам много за въшките  Blush

# 145
  • Мнения: 747
Клематис мога да ти дам (някак), от този, който имам - тъмно лилавият.
Ура! Искам, искам! Да ви кажа, докато мечтая да се сдобия с някое растение, се чувствам почти толкова щастлива, колкото когато вече го имам Laughing
Момичета, благодаря ви за отговорите за оформянето на розата. Hug Теdy, на теб специална благодарност  bouquet, че ме подсети за оформянето и като дръвче с корона! Аз имам слабост към тази форма, така оформям хибискуси; ще видим как ще стане с градинската роза.

# 146
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Iggiberry, май Ели е права, че е по-добре да са вечно зелени растения. Иначе есен и зиме само клони, а и като опадат листата на есен, има да ги чистиш  Crazy Нещо иглолистно например или има едни широколистни с по-месести листа. Проблемът обаче е, че май не цъфтят  newsm78
Аз си засадих чемшири Wink Но майка ми ме "успокои", че има да си чакам 2-3 години докато се получи нещо като малка оградка   ooooh!

# 147
  • БГ
  • Мнения: 347

Момичета направо ме зарибихте с този клематис ходих тук по нашите цветарски магазини ,но само в един видях около 30 см пръчки с едни изсъхнали листенца и по 15 лв. пише че е клематис.
Четох в нета, че се засаждат април или началото на май или наесен, та се чудя сега ако взема ще се хване ли или само ще си хвърля парите.

 

# 148
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Iggiberry, май Ели е права, че е по-добре да са вечно зелени растения. Иначе есен и зиме само клони, а и като опадат листата на есен, има да ги чистиш  Crazy Нещо иглолистно например или има едни широколистни с по-месести листа. Проблемът обаче е, че май не цъфтят  newsm78
Аз си засадих чемшири Wink Но майка ми ме "успокои", че има да си чакам 2-3 години докато се получи нещо като малка оградка   ooooh!

Да, и аз така знам... В последния брой на "Къща и градина" четох, че от чемшир можеш да отгледаш хубав плет за... внуците си. таз също препоръчваха вечно зелените. Проблемът е, че са ми доста скъпички. Иначе аз не държа да има цъфтящ плет, по-скоро плътен и висок... и зелен, разбира се.

Ще прочета пак да видя какви растенияпрепоръчваха там, в списанието де.

# 149
  • София
  • Мнения: 1 775
За чемширите и на мен ми казаха, че има да чакам. Аз набоцках едни направо в земята. Казаха ми, че се садяли в картоф и после в земята. Та, бучнах клонката в картофа, засадих и днес ме вика мъжа ми да ми каже, чер картофите са поникнали. Така се смях.
Сега опитвам да засадя Птиче грозде. Казаха, че било вечно зелено и растяло бързо. Цъфтяло с бели цветове. Било хубаво за жив плет. Ако не са ме избудалкали пак hahaha.
Иначе ми хареса идеята за кипарис, но се оказа доста скъпичко. 10 лв. на бройка.- 10 бройки на метър.

Общи условия

Активация на акаунт