ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 2

  • 131 043
  • 567
  •   1
Отговори
# 105
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
   Не мога да не се похваля!
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135363&photo=5

   А това ми е клематисчето:
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135363&photo=7

   Където не ги сееш там никнат newsm78:
  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135363&photo=8

# 106
  • София
  • Мнения: 1 775
Аса, не съм пазарувала, затова не писах.
Лина, точно вчера четох за клематиса. Влюбих се.

# 107
  • Мнения: 555
Пробвайте с по- големите клонки чимшир на есен - може да се хванат.

За разсада от теменужки - гледай да са със същите листа като на теменужката майка..... иначе на мен ми е лесно , но няма как да те науча от разстояние-ако намера в градината ще снимам....

Ох и тоя клематис ми е влязъл под кожата иначе на Бг е повет Wink
Ако ми остане време тия дни ще се похваля и с моите   bouquet
Снимах ги а не ми остава време да ги кача.... Rolling Eyes

Иначе за цените на цветята - колкото по- малко знаят , толкова по-добре..... Joy

Латинките освен че красят се и ядат както и теменужките (с последните си украсявам сладиледите и си имам малко замразени).... Wink

В легнали делви сяхме миналата година импатиенс (циганче) стана страхотно (само го поливахме по на често)

 
За други въпроси (да си дам и моето "компетентно" мнение  hahaha bowuu) не се сещам за сега...А и вие за "0-време" (докато ме нямаше,беше напечено тия дни) сте запълнили няколко страници......Четох малко по диагонал и сигурно нещо съм пропуснала.....

Laughing

# 108
  • Мнения: 11 304
Аз да се изфукам, че вчера посадихме две туи на двора от сорта Ауреа.  Изглеждат невероятно свежи, крехки и се надяваме наистина да не пораснат повече от очакваното.
На къщичката на двора съм окачила две амфорки и насадих вътре сакъзче. Догодина може би петунии.
Сега обработвам мъжа ми да сменим розите, че са много стари (над 30 годишни) и вече издъхват...

# 109
  • Мнения: 668
Репортаж от вилата Laughing Laughing Laughing

Не знам защо, но първо го написах в цветарската тема, та сега го копирам Joy Joy Joy


Момичета мили, да ви се похваля, че днес най-накрая стигнах до вилата, нооооо като видях какъв ужас е - направо ми се прирева #Cussing out Не успях да снимам всичко, което исках, щото се метнах да привързвам клематиси и да обирам кални ягоди Sad, но ето малко снимков материал:

Трева до кръста, та божурите почти не се виждат.

От толкова дъжд, цветовете на този клематис направо са изгнили. Този е по-добре, а пък този си го купих пролетта. Другите още не са цъфнали, но се надявам да ги хвана за разлика от азалиите, които вече са прецъфтяли. Прецъфтяла или не, но жълтата смърди ужасно...
Ето го и проскубания картоп.
Напръстниците(не им знам официалното име, май дигиталис беше) се опитват да завземат оранжерията... Кога ли ще стигна да насадя домати newsm78
Това цвеке, и на него не му знам името, ми е от любимите - цъфти цяло лято и на сянка също върви добре(затова съм боднала и на гробищата от него).
Карамфилчетата, както винаги по това време, са полудели, а на заден план се вижда една лоза, която поради липса на конструкция (а и на желаещи да направят такава #Cussing out) пълзи по земята Embarassed В основата й, пък са цъфнали ешолции и още нещо, което като гледам трябва да се изкорени. Изобщо не ми се мисли и за всички треволяци, които също трябва да се махат...
Следват част от розите, които естествено пак са въшлясали, но нямах време и за тях... 1. и 2. са минирози, тези тук са си нормални 3., 4., 5., а тази е увивна.
Тази година в сандъчетата на прозорците насях смес от увивни, но са поникнали с пъти повече растения - явно яко ще се плеви. Тук плевелите сякаш се виждат по-добре.
От разсадите като гледам, почти нищо не е поникнало, с изключение на градинския карамфил и диморфотеката.
В кръглите саксии е поникнал босилек - поне комари няма да се въртят наоколо Laughing В червеното сандъче има петунии, а в малките кръгли саксийки - слънчоглед.
Това е горе-долу репортажа ми от вилата, но сега се замислих защо го пускам тук, а не в градинарската тема newsm78
Е, нищо, ще копирам и ще допиша за вече наистина градинските растителности Laughing


Сега за градинарството да си допиша Wink

Керията тази година нещо много нарядко е цъфнала newsm78
Японската дюля е вързала Hug - значи ще ядем мармалад!
Дивите ягодки вече са почнали да зреят, набрах по-малко от кофичка от кисело мляко, но смятам да спретна малко сладко. Още един корен, както се вижда, растат на най-невероятни места, само не и там, където ги садя...
Мащерка и джоджен, ама те май са за темата с подправките Laughing
Ягодите яко са буренясали...
А пък това е единственото нещо, което посадихме миналия път - ГРАХ, естествено трябва да се вързва Sad

И, да не забравя накрая #Crazy - имам 1 корен текома, извадих го днес. Та, ако някой го иска - да свирка Grinning

# 110
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
honey13, страшен репортаж! Ти голяма градинка си имаш, сама ли я подреждаш? А за подправките, тук е мястото да се пише Wink И аз в моята скромна цветна леха съм боднала магданоз  Embarassed Имах и босилек, но той е любим на охлювите и е много трудно да се опази, а да го ръся с химия за да не припарват до него и после да го ядем, не ми се ще  Thinking
Догодина май ще се навия да взема божур и хортензия.
Утре, ако остане слънчево, ще кося тревата и ще насадя чемшира.
Да ви питам сещате ли се как се казва едно цвете, жълто на цвят, което постепенно прелива в тъмно кафяво към тичинките, тичинките също са кафяви. Не е много ниско, но не е и високо като слънчогледа, въпреки, е малко прилича на него. Цъфти цяло лято и листата и стъблото са му едни такива мъхести. Вид слънчоглед ли е, има ли си име  newsm78

# 111
  • Мнения: 668
м_е_р_и, благодаря ти!
Градинката направо си е градинище - декар и половина Shocked Доскоро нашите се занимаваха с градината, но сега остана само баба ми... Пък тя не е много здрава и е доста възрастна вече - на 86г. И сега всичко остана на моите плещи (ама как звучи само, а? Wink) и затова е в такъв вид Embarassed Лошото е, че покрай баба ми цял месец не можахме да отидем там и всичко така е избуяло, че наистина ми се плаче - поне месец ще ми трябва да пооправя нещата, но пак няма да е толкова добре, както беше едно време. И, най-лошото в случая е, че сега (на дърти години) започвам да се уча кое, къде, кога и как се сее, стриже и т.н.
Чудно ми е какви са тия ваши охлюви newsm78 Нашите не ядат босилека Thinking Ами, ако го насадиш в саксии?

Леко косене утре - дават го слънчево Laughing Аз май ще трябва да хвана някой да свърши тази работа, щото на някои места тревата ми стига до раменете (е, аз не съм много висока, де Wink)

Предполагам, че питаш за това цвете:



То ми е най-любимото!!! Казва се РУДБЕКИЯ

# 112
  • под тепетата
  • Мнения: 9 142
honey13, свеки доста години сее грах, но никога не го е привързвала  newsm78 . Скоро ще ме викат да бера и чопля  ooooh!

# 113
  • София
  • Мнения: 1 775
honey13, това си е направо курс по ботаника Hug. И ти завидях за клематисите, ама малко, защото и аз ще си набавя. Много ми харесаха. След тези снимки можех да те конкурирам, само  с тревата, но я окосиха, та и там не мога.
Теди, благодаря. Ще опитам с по- големите.

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 08:46 от Lovi

# 114
  • Мнения: 668
bilqna_69, на твойто свеки граха да не би да не е пълзящ? Някакъв сорт нискостеблен ли е, щото иначе как става без да се вързва? На колци или по земята си пълзи newsm78 Ние имаме такъв сорт фасул - нисичък, пък много раждащ.
А, забравих да обясня защо съм написала граха с главни букви Laughing Ние двете с дъщеря ми умираме за пресен млечен грах и само се дебнем коя ще отиде първа да си откъсне и да си го хапне така, както е суров. Докарва малко на млечната царевица, а също и на млечното (неузряло) жито, но е много по-вкусно  chef А обвивките пък се падат на кучето Mr. Green
Жалко, че няма кой да ни снима като се запътим нанякъде. Имаме си точен ред на придвижване - лърво търчи кучето, след него задължително тича (или скача) Ралица, а аз съм ариегарда Joy Joy Joy И не дай Боже някой да обърка реда Mr. Green

Lovi, аз пък съвсем благородно ти завиждам за това, че сте окосили тревата Hug А каква битка беше да закрепя клематисите - направо не е истина! Миналия месец като бяхме на вилата съвсем чинно изрязох всички сухи клонки и тук-таме имаше съвсем мъъънички израстъци, които нямаше как да завържа. Днес, като ги видях, направо ме втресе - израстъците станали по метър и повече, загубили се из прецъфтелите вече нарциси, вплели се в тях и а-а да цъфнат. Битката беше титанична, още повече, че любимия грам пара не дава за нищо в градината и през цялото време само ме гледаше с укор... Един вид - нали дойдохме само да видим има ли я вилата след тия потопи??? #Cussing out #Cussing out #Cussing out Идеше ми да го убия с голи ръце!!! А тия израстъци се разпрострели във всички посоки и няма как хем да ги събирам, хем да ги връзвам...

Май(???) успях да го накарам утре пак да отидем, стискайте палци Praynig и, ако стане ще има още снимков мат`риал, вече с пооправените поражения Laughing

И за още нещо се сетих да се похваля - от 8 или 9 броя лилиуми, които посадих тази пролет, са се хванали поне 5 Hug  За жалост, ехинацеята не е имала тоя късмет, но още докато я садих ми се стори, че има само коренище без грудка или там каквото трябва да има...

За гладиолите ще ви разправям утре, че ако ходим на вилата (пак с много ??????), ще трябва да се става рано...

# 115
  • Мнения: 2 631
Леле, honey13 , какъв репортаж!!!!   Shocked Направо се комплексирах и се зачудих, дали мястото ми е въобще тук!? Mr. Green

Като спомена въшлясали рози - моята единствена /засега! Peace/ роза, която се хвана и вече расте, се обзаведе с едни гадни зелени въшки, които лазят по нежните й листенца.  #2gunfire Какво да ги правя, т.е. как да ги унищожа? newsm78

# 116
  • Мнения: 747
Следват част от розите, които естествено пак са въшлясали, но нямах време и за тях... 5., а тази е увивна.
И, да не забравя накрая #Crazy - имам 1 корен текома, извадих го днес. Та, ако някой го иска - да свирка Grinning
honey13, градината ти е оазис, цяла сутрин въздишам Laughing
Текома искам, но сега дали ще се хване? А откъде взе клематисите?
И да ви питам, градинарките, ама не ми се смейте Grinning Какво би станало, ако храстовидна роза (примерно тази под N 5 oт постинга на honey13, че по-едричка ми се вижда) не се подреже наесен? Може ли постепенно да стане като увивна?

# 117
  • Мнения: 1 937
Прасчо, не знам каква точно е розата на honey13, но поради несериозно и некомпетентно отношение от моя страна, една подобна в двора заприлича на дърво и не е много красива. Ще документирам след малко.
Клематис мога да ти дам (някак), от този, който имам - тъмно лилавият.

Косете тревата, момичета! Кърлежите са безпощадни, а това е все пак, някакъв начин за превенция.

Ето я розата, близо 3 м висока, наесен ще я окастря подобаващо. Thinking

А това са онези оранжевите цветя, на които така и не разбрах името.
red shoe, твоите цъфнаха ли?

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 11:58 от Verdad

# 118
  • Мнения: 4 202

А това са онези оранжевите цветя, на които така и не разбрах името.
red shoe, твоите цъфнаха ли?

При ме всичко цъфти по-късно, че е малко усойно. На хората розите им прецъфтяха, моите още си седят със зелените пъпки.
Та и тези още ги чакам...

# 119
  • Мнения: 11 304
Хъни, ще ме караш и аз да слизам на двора с камерата ooooh!
Направо си учебник по ботаника Peace

Общи условия

Активация на акаунт