17,30 късен час ли е за взимане от ясла ?

  • 2 141
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237
Мами,моля кажете : 17,30 късен час ли е за взимане от ясла на детенце ?  Става въпрос за два дни седмично,вторник и четвъртък да взимам Калина по-късно (в 17,30) тъй като съм заета до тогава,а няма кой друг.А съм притеснена дали няма да е късно и дали няма да остава последна  Sad  И дали няма да ми се цупят учителките.Все пак ще питам утре и в яслата,но кажете моля и вие !  Praynig

# 1
  • Силистра
  • Мнения: 288
Аз мисля че не е късно, особено имайки предвид че живеете в София, големите разстояния и т.н. Аз живея в малък град и въпреки всичко ми се е налагало да го вземам в 17 и 30.

# 2
  • София
  • Мнения: 626
И аз мисля, че не е късно. На мен ми се е налагало да го взема към 18ч. от яслата. Никой нищо не ми е казвал, а и не е бил последен. Те така или иначе са до  !9ч Hug

# 3
  • Мнения: 6 029
това е нормален час за прибиране от ясла/градина.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 658
Как ще е късно при положение,че работното им време е до 18.30-19?Моята дъщеря ходи на ясла от месец и нещо /това с боледуванията/.Реално е била 12 дни,от които последните три по цял ден.
Отивам да я прибирам към 17-17.10.Казаха ми,че било хубаво по-рано да я взимам т.е. 16-16.30.Е да но утре като тръгна на работа няма да мога да я взимам толкова рано и тя ще си тръпне в очакване.

# 5
  • Мнения: 1 881
Как ще е късно, даже е рано.......Моето дете още не е на ясла, от семпември ще е, но не си представям как ще я взимам по - рано от 18:30 ч., при положение, че съм на работа до 17:30! Излиза, че ще я взимам винаги последна Cry

Как го правите, къде работите, че успявате преди 17:30 ч. да ги вземете от градина, за София иде реч....Питането ми е към майките и татковците, които не разчитат на баби !

# 6
  • Мнения: 5 393
Интересна тема, моя звяр също тръгва от Септември на ясла.Намира се точно до блока ми, майка ми е на разположение за момента да го взима и по-рано, но мисля, че 17 и 30 е напълно нормален час.
.....Казаха ми,че било хубаво по-рано да я взимам т.е. 16-16.30

Мдаааа, нали- та да могат до 19:00 да си клатят краката! Close

# 7
  • Мнения: 5 468
Детските градини и ясли работят до 19 ч. Защо да е късно 17:30?
Когато Гери ходеше на ясла, я взимах в 18:10-15. Работното ми време беше до 17:30 и тичах като луда по улиците, за да стигна на време... при положение, че работят до 19 ч..., но знаех, че в 18 ч. моето и още едно момченце остават двамата в групата и чакат. Много ми беше мъчно. Не че тя се чувстваше зле... Дори веднъж отидох, без тя да ме види и я гледах няколко минути... хванали две колички с кукли вътре, бясно препускаха из помещението с това момченце и умираха от кеф. Лелята седеше на един стол и ги гледаше унесено. Идилия...

Извинявала съм се, че я взимам последна, а те са ми казвали: "Няма проблеми, защо се притесняваш? Ние сме тук до 19!"... Само да не бяха тези гадни болести #Cussing out.
И аз се чудя, как така си взимат децата в 16 ч., като работят, ама...

# 8
  • Мнения: 2 237
Благодаря !     bouquet
Аз лично не разчитам на баби за сега,но ходя рано на работа.В 8 ч съм в офиса (най-късно в 8,30) не ползвам никаква обедна почивка и към 16-16,30 вече съм си тръгнала.Та за това успявам,ама и доста бързам де.....И аз не мисля че е късно,но тъй като нямам опит до сега (взимахме я на обед,но сега ще я пускаме цял ден) та за това попитах.
В същност истината е че до сега я водеше и взимаше свекървата,която живеше при нас.Но се отказах от услугите и ,и повече не искам тази жена в къщата си  #2gunfire По обективни причини.Ама ще ги напиша в някоя тема за свекървите.

Весел ден на всички ! Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 829
това е нормален час за прибиране от ясла/градина.


така е! Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 Как късно? Най-нормалното време. В нашата детска в 17.30 часа се изсипват половината родители и чакаме на опашка за да се обадим по телефона.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 658

Как го правите, къде работите, че успявате преди 17:30 ч. да ги вземете от градина, за София иде реч....Питането ми е към майките и татковците, които не разчитат на баби !
Не разчитам на баби,аз си я взимам,но все още не съм тръгнала на работа.Просто се наложи тя да тръгне по-рано на ясла.

.....Казаха ми,че било хубаво по-рано да я взимам т.е. 16-16.30

Мдаааа, нали- та да могат до 19:00 да си клатят краката! Close
Да съм я взимала по-рано,защото при всяко позвъняване на звънеца проплаквала или като видела,че някой родител идва да си вземе детето /това,когато са на вън/.

# 12
  • Мнения: 1 426
Факт е, че майките (бабите, татковците, дядовците...) бързат да си вземат детенцето колкото се може по-рано, но първо, яслата работи, ако не се лъжа, до 19.30, и, второ, ако майката работи до 17.30-18.00 някъде из София, какъв й е изборът? А че лелите обичат да си тръгнат по-рано - това е друг въпрос, и аз бих се радвала, ако ме пускаха по-рано да си ходя от работа... Ама не става...

# 13
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
.....Казаха ми,че било хубаво по-рано да я взимам т.е. 16-16.30
Те като кажат на всички така и после "Ама повечето родители си взимат децата към 16.30, елате и Вие, че остава сама." Става като омагьосан кръг Rolling Eyes Май трябва да се запознаеш с поне още 2-3 майки на деца от групата и да се разберете за по-късен час.

Ние прибираме децата между 17.40 и 18.00 всеки ден. Няма проблем, а и повечето деца в групите им ги взимат тогава.

# 14
  • Мнения: 24 467
Нормален час е, за по- нормален не мога да се сетя. ДЯ е място, където отиват децата на предимно работещи родители. У нас работното време най- често е в интервала 8.00- 17.00 часа, така че не виждам по кой начин един родител, който не клинчи от работа ще си вземе детето по- рано.

Общи условия

Активация на акаунт