Мога ли да заменя зеленчуковото пюре с оризова каша...?

  • 831
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте, мами!

Моля опитните от вас за съвет относно захранването.
Захраних бебо на 6м. и 10 дена с картофче и кърма. Към момента давам на обяд между кърменията зеленчуково /като през два дена с жълтък/ и след обяд пак между кърменията плод или плод с ориз /понякога прескачам следобедното пюре/. Следя бебо и не го насилвам за количества.
Искам да дам оризова каша /може с плод/, но не зная кога - на обяд или след обяд?

Ако я давам вместо зеленчуковото, какво става с жълтъка, който съм решила да давам? Мога ли да редувам зеленчуково пюре и оризова каша /през два дена примерно/? Или това не е добре за оформяне на вкуса на бебо?
Моля ви за съвет.
С благодарност,
Яна

# 1
  • Мнения: 753
Забравих да кажа, че бебо е на 7 месеца и 21 дена. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 236
Здравей Яна!
Ами аз давам сутрин каша с кърма, предиобед плодово пюре, следобед зеленчуково или местно пюре. Жълтък не давам по препоръка на тукашните педиатри.
Значи кашата е добре да се дава всеки ден заради желязото в нея, което е необходимо на бебчетата, а пюретата са си просто нещо ново и вкусничко за бебоците, доставящи им витамини. Така че аз в началото слагах по малко каша в пюретата, защото бяха редки.
Ако неискаш да даваш и каша и плодово пюре и зеленчуково, пробвай да смесиш пюрето с малко каша. Успех!

# 3
  • Мнения: 241
Аз давам на обяд каша, понякога слагам плодово пюре, а следобяд давам зеленчуково/месно пюре без жълтъци.Давам си и каша и пюре всеки ден. Пробвах да  давам няколко пъти кашата следобед, но му беше дискомфортно на стомахчето и не можеше да спи вечер, за това реших на обяд.Какво те притеснява да даваш и двете в един ден и защо искаш да заменяш пюрето с каша?

# 4
  • Мнения: 753
Благодаря ви!
Ами мислех,че ако давам и двете в един ден в началото, ще е по-тежко за стомахчето му.А жълтък и каша оризова в един ден не е ли много за нашия статус?.....Нещо съм съвсем объркана...

# 5
  • Мнения: 236
Аз затова не давам жълтък още, мисля да изчакам до 1 год.  Оризовата каша е най-леката и безопасна от всички. Иначе за 7 месечно бебе, според мен няма да е много, започни с по-малки количества пюре ако ти се струва много. Пък и бебчо сам ще ти покаже колко му се яде.

Общи условия

Активация на акаунт