Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

....в който да е казано на каква възраст се изписват децата от ясла.Моят син навърши 3 години на 30.03,в яслата казват,че ще ни изпишат в периода 1-20.06,а в градината ще ни приемат от септември,т.е. около 2 месеца и половина трябва да се гледаме,после пак изследвания и всякакви такива неприятни процедури.Една майка ми каза,че имало закон,в който пише,че децата могат да останат в яслата до 3 год. и 6 месеца,но не била сигурна newsm78,има ли такова нещо
Цитирай

sofia

Директорката има право за ви изпише по нейно усмотрение на 1.06 , при добро желание може да ви задържи до излизането на яслата в лятна ваканция , после градина , но не е нужно да се правят въпросните изследвания .
Говорете с директорката на градината , за това дали не е нужно да занесете само документ от джипито , че детето няма контакт със заразно болни , обикновено само това е нужно при прехвърляне от ясла в градина + здравната карта на детето от яслата
Цитирай

Благодаря за бързия отговор.Яслата ни е много хубава,персоналът е страхотен.Минали години децата са стояли до септември,но тази година има много желаещи за яслата,пък и от нашата група са 10 деца за изписване,ако се направи компромис на някой,трябва да се направи за всички.
Иначе идеята за разговор с директорката на градината е много хубава Smile
Цитирай

sofia

Съжалявам , ама така стоят нещата , точно защото има много желаещи , може би ще ви отпишат по-рано , но не се знае , примолихте ли се , пробвайте ... , ще спечелите така месец-два   Sick , ама понякога и това е много , ако няма кой да помага
Цитирай

в Пловдив или Асеновград

Не съм се сблъсквала още с това, но наскоро моя приятелка имаше същия проблем - наистина има закон, според който детето може да посещава ясла до навършване на 3 г. и половина  Peace Тя ходи даже да подава жалба в кметството, тъй като от яслата искаха да отпишат детето при навършването на 3 г. Разгледаха жалбата й и върнаха детето в яслата.
Цитирай

Цитат
наистина има закон, според който детето може да посещава ясла до навършване на 3 г. и половина
Ако може да ми кажеш от къде да го видя,ще съм ти много благодарна.Просто искам да го извадя черно на бяло,за да отида с него и да ги #2gunfire
Цитирай

в Пловдив или Асеновград

Ще питам приятелката ми. Май казваше, че е наредба от 92 год, която не е променяна и е още в сила... Ще пиша, като разуча въпроса
Цитирай

в Пловдив или Асеновград

Съжалявам, че се забавих с отговора, но бяхме извън града и сега се прибираме. Значи, търси НАРЕДБА 6 ОТ 27.02.1987 ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА И ДЕЙНОСТТА НА ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ. Това ми предаде по телефона приятелката ми. Ако ми остане време тази вечер, ще потърся има ли я публикувама в интернет, за да ти пратя и линк, но всъщност може и ти да я потърсиш в lex.bg , paragraf22.com или друг подобен сайт. Дано съм била полезна  Peace Не съм чела наредбата, но там имало текст, според който дете до 3,5 г. може да посещава ясла
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.