Налепи в устичката

  • 555
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 315
Пиша в този форум защото в момента единственото мляко, което бебето пие е кърма. Ако Бу реши, че не е за тук, нека я премести в здравния форум.

От няколко дни бебето има като налепи по устните. Мислите ли, че може да е млечница? Аз поддържам добра хигиена и се мия преди и след кърмене, по зърната нямам нищо. Мисля, че бебето не го боли, иначе сигурно щеше да откаже да суче, а той хубаво си хапва.

Какво предполагате, че могат да бъдат тези бели налепчета?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 249
Най-вероятно да е млечница. Хигиената няма много отношение по въпроса. Някои деца реагират и не сучат добре, но за други не е проблем. Има и различни причини за появата им. Важно е да ги излекувате. Обади се на педиатъра и едновременно с лекуването на малката, мажи и зърната си, защото понякога протича безсимптомно при майката и така може да се получи резаразяване. Също след кърмене и изобщо сладка храна, изплаквай устичката на бебо с вода, защото захарта е чудесна среда за развитие  и "храна" на гъбичките.

# 2
Цитат на: Margarita
Пиша в този форум защото в момента единственото мляко, което бебето пие е кърма. Ако Бу реши, че не е за тук, нека я премести в здравния форум.

От няколко дни бебето има като налепи по устните. Мислите ли, че може да е млечница? Аз поддържам добра хигиена и се мия преди и след кърмене, по зърната нямам нищо. Мисля, че бебето не го боли, иначе сигурно щеше да откаже да суче, а той хубаво си хапва.

Какво предполагате, че могат да бъдат тези бели налепчета?

Oshte ot na4aloto pedeiatara ni predpisa Daktarin kato profilaktika za eventulani nalepi.

# 3
  • Мнения: 6 315
Мерси за отговорите. Не мога да се свържа с педиатърката на бебето за жалост Sad. Иначе уж гледам да му плакна устата, ама той като все не иска нищо да пие...

# 4
  • Мнения: 2 807
Никога не сме имали млечница/соор/гъбички...
След всяко кърмене/хранене  - по една лъжичка вода, за да отмие млякото/храната.

# 5
  • Мнения: 3 663
Ако искаш пробвай водата след хранене да я даваш с лъжичка (ако не го правиш и сега)
аз така правя
две чаени лъжички след всяко хранене
таня почти винаги я изплюва намусено, но важното е, че е минала през устицата и я е изплакнала
досега проблеми никакви...

# 6
  • Мнения: 6 315
Ами и на нас за пръв път ни се случва такова нещо - за 8 месеца и половина!  #Puppy dog  Ще мажа с дактарин, дано бързо му мине.

Общи условия

Активация на акаунт