Защо давате чипс , зрънчо и близалки ?

  • 27 114
  • 321
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 206

Всеки ден след ДГ отиваме с Крисо в офиса на майка ми и баща им. Майка им дава пари и те тичат с племенникът ми до близкото кафене. Могат да си купят каквото си поискат. Крисо обикновено си купува мляко с какао, чай или хот-дог, Анко задължително е с кола, вафла или снакс. А Анко никой не го е лишавал от подобни. Какъв извод тогава да направя?
Че децата са имитатори. Другото момченце поддръжава на хранителните навици на някой в семейството.
И ако майките, роптаещи срещу боклуците, просто малко му отпуснат края и си карат по своята линия (в собственото си хранене) и са добри дипломати, рано или късно децата им ще ядат както те искат.

# 61
  • София
  • Мнения: 172
Обикновено не му купувам подобни красоти.
Когато му купувам, то е защото някой друг хапва и той иска, защото момъкът ги е видял и е дал зор. Или когато му са връчени в ръцете направо "да се радва детето".
С оглед на това, че рядко му давам, не виждам нищо лошо понякога да ги консумира.

# 62
  • Мнения: 5 500
Че децата са имитатори. Другото момченце поддръжава на хранителните навици на някой в семейството.
И ако майките, роптаещи срещу боклуците, просто малко му отпуснат края и си карат по своята линия (в собственото си хранене) и са добри дипломати, рано или късно децата им ще ядат както те искат.
Само, че като майка роптаеща срещу боклуците не желая да експериментирам  Peace

# 63
  • Мнения: 1 416
Толкова ми е злояда дъщерята, че даже "Зрънчо" и чипс не обича. Не й се прияжда, въпреки че гледа другите деца да си хапват постоянно.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не виждам защо да не й купувам (за Зрънчо става въпрос, чипс не давам заради солта, а пред близалките предпочитам бонбони - поне не се мотаят по половин час в устата й)). Едва ли са по-вредни от въздуха, който дишаме, нито пък от нитратите, с които са наблъскани зеленчуците или пък антибиотиците, с които карат кравите да дават повече мляко. Ако почнем да се втеляваме във всяко нещо - по-добре да живеем в стерилни капсули.
А замисляла ли си се, че за деца до 3 год. ядките са по-опасни заради възможността за задавяне?

# 65
  • София
  • Мнения: 44 098
Купувала съм  Зрънчо и чипс , защото му харесват . Не виждат нищо фатално в това . Сега вече не ги иска особено ... караме на солети или на соленки   
Близалки не давам , защото съм против сладкото .
Ядките са опасни за по - малките деца , освен това са сериозен алерген   , така че не са най - удачният заместител .

А и чак такова превъзнасяне - това не давам , онова не давам ...
Забраненият плод е най - вкусен . По - добре сега да не му отказвам , отколкото като стане по - самостоятелен да се тъпче зад гърба ми .


 Peace Все пак гледам да не е много често, всъщност от месеци яде предимно солетки, бисквити и разни други. И шоколад и кроасани му давам, и вафли. Близалки и дъвки не давам.

# 66
Позволявам в умерени количества консумацията на такива неща и то не защото и другите деца наоколо ядат, а защото смятам, че детето трябва да опита, да му мине меракът.Едно нещо, колкото повече е забранявано, толкова по-силно се желае.Не мисля, че при здравословно хранене, опитването от време на време на чипс, зрънчо, бонбони може много да навреди.А и все едно ние като малки не сме яли такива неща, все здравословно са ни хранили?!Нещо да ни е станало?!

# 67
  • Мнения: 994
Чипс и близалки не купувам. Макар че ги харесват. Близалки дават безплатно в магазина, който пазаруваме и често си взимат от там, защото са вързани с балони. Синът ми обича много близалки, но с годините като да взеха да му омръзват и едва ли успява да изяде 1 близлка за 2 седмици.
Иначе и двамата много обичат шоколад и всеки ден им давам по 2 блокчета.
За снакс майките тук носят бисквити - солени или сладки, банан, ябълка. Аз рядко нося храна на вън, само ако съм сигурна, че ще бъдем дълго време в парка.
А защо майките купуват, защото децата искат. Пакетите на този вид храни са винаги много шарени, рекламите забавни  и децата естествено искат да опитат.

# 68
  • Мнения: 4 414
И ако майките, роптаещи срещу боклуците, просто малко му отпуснат края и си карат по своята линия (в собственото си хранене) и са добри дипломати, рано или късно децата им ще ядат както те искат.
това е и моето мнение. ако семейството се храни здравословно, детето получава навици за здравословно хранене, а че хапнало 2 пъти в месеца малко чипс не е голяма драма.

# 69
  • Мнения: 8 242
Затуй ме гледат умно като кажа, че мойто дете солети и зрънчо не яде, когато някой почти му напъха в устата  newsm78
Ще му давам това, което мисля за правилно, докато не стане достатъчно голям да взима решенията сам.. И се надявам до тогава поне малко да съм изградила някакви навици.. Чипса и шоколада не са сред тях  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 46 511
... защото другите деца ядат и той гледа от тях ...

Ето заради това.
Преди да проходи и проговори не съм купувала.

Това обаче не ме притеснява, защото не е викнала да яде подобни неща, големия зор е да ги купя, после само отваря, взема 1-2 и останалото зарязва  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 896
Не давам зрънчо, нито чипс, заради транс мазнините, натриевия глутамат в чипса и огромното количество сол. Такива неща и аз не ям - мазнината на зрънчото ми смърди толкова гадно, че я надушвам чак от съседната стая. Зайо Байо с масло е "с вкус на натурално масло", а иначе приготвен с най-долна хидрогенирана мазнина.
Предпочитам възможно най-семпъл бонбон, който е само захар и глюкоза. Това поне са неща предназначени за храна и са в малко количество.
Шоколад също може по малко и нарядко. И то само ако е качествен - с какаово или краве масло, а не с хидрогенирани растителни мазнини.
Е, понякога други деца му дават от храните, които забранявам, това няма как да се избегне. Но той си знае, че ние такова не ядем и не купуваме, тъй че не ми иска. Само се чуди защо ги ядат другите.

# 72
  • Мнения: 1 547
Не давам, защото никой не ми иска  Mr. Green Децата ми също виждат шарените пакетчета в магазина или в нечии ръце, но очевидно не се трогват. Не забранявам, защото ще постигна обратен ефект, но и не предлагам, защото ще изградя вреден навик. Вкъщи почти винаги има пакетче желирани бонбони, шоколад или Слънчо - така, както има захар, ориз и сирене. Често пъти ги изхвърлям обаче. Това, че близалките или вафлите са голямо лакомство за децата, според мен е абсолютен мит. В "лакомство" въпросните боклуци са превърнати от възрастните - на дете се носи снаксче, за награда се дава шоколадче, в парка се купува кроасан... Самото отделяне на чипса и солетите от останалите продукти, като нещо по-специално, вече си е автогол за родителя. У нас по-специални са бананите, ябълките, бадемите, ягодите, ананаса... те са привилегия и радост. Когато питам челядта Слънчо ли иска или морков, отговорът винаги е в полза на последното. Помолила съм всички роднини и познати да не си дават парите за семки и бонбонки, а за кило киви по-добре. Та така... децата насочват вниманието си натам, накъдето родителите го привличат  Crazy

# 73
  • Мнения: 441
И аз предпочитам да давам плодове,но и солетки купувам.
Онзи ден имах спор с една майка,която беше решила да черпи синът ми със пуканки и то карамелизирани.Категорично отказах,а тя ми излезе с довода,че детето гледало и щяло да му се дояде.Ами няма да му се дояде я успокоявам аз,след като никога не е ял до сега  #Cussing out.Ама не -можело нещо да му стане,тя така лишавала детето си преди и сега не ядяло много неща.Е да обаче моят син не е злояд,но не виждам причина да яде боклуци.Да не говорим,че макар да е почти на 2 години има само резци и 2 кътника,с какво да дъвче тези пуканки  #Cussing out.Ей на такива майки най ме е яд,защо определя менюто на моето дете  newsm78.

# 74
  • Мнения: 2 220
Всеки ден в магазина му дават близалка  Mr. Green Просто при щастливия му вид не помислям да не му я отворя. Много обича сладко, милия (като мен).  Давам му, но не постоянно, от другите неща също, определено не излизаме заредени с храна. Само шоколад не е ял, мисля максимално да отложа този момент, защото съм сигурна, че няма да се задоволи с 1-2 блокчета.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт