Кога ще започне да спи по цяла нощ?

  • 1 691
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 393
Сиска направо ме отчая  Rolling Eyes Има нощи , в които се буди по 1 път и други, в които след 3-тото будене спирам да броя ooooh! Но съм се примирила като че ли..

# 16
  • Мнения: 1 101
Сиска направо ме отчая  Rolling Eyes Има нощи , в които се буди по 1 път и други, в които след 3-тото будене спирам да броя ooooh! Но съм се примирила като че ли..
Е, не се отчайвай де  Hug И при нас е като при вас - в щастливите нощи сме с 1 будене, в тежките над 3. Не знам дали като се отбие дребен, ще започне да спи като хората newsm78 Но пък и без това ще си кърмя до първи клас както изглежда , така че това няма значение за нас  Crazy

# 17
  • Мнения: 4 242
Около 2г възраст спират да се будят децата в повечето случаи.
За моята щерка смятах че няма да спре никога, то до към 2г беше будене по няколко пъти, рядко само веднъж, но мит или не, излезе ли последния кътник спря с буденето като с магическа пръчка, едва преди месец я отделих в нейно си легло.
Някои казват че е свързано със зъбоникненето, други- с узряването на нервната система.

# 18
  • Мнения: 664
Сори за оф-а, Мери как прие детето отделянето в свое легло? В същата стя с вас ли е?

# 19
И аз да споделя моя опит с буденето нощем. До 4-я месец моето бебче спеше непробудно , но ми намаля кърмата, та се наложи да ставам да се цедя. Сега ставам защото тя иска да сучи на 3 часа , но пък кърмата се регулира. Така че  едното за сметка на другото. Не смея да я захраня да не би пак да ми сецне кърмата.

Мери , не можах да се стърпя и да не ти споделя че съм от Айтос въпреки че от 14 години живея във Варна.

# 20
  • Мнения: 4 242
ania съвсем нормално, дори е горда от това че си има легло като всички останали. Когато се затопли времето, когато си дадох сметка че тя от няколко месеца не се буди, когато решихме че е време с таткото да се гушкаме повечко (нямах идея колко ми е липсвало това докато не заспах на рамото му първата нощ след отделянето), както и когато реших да махна и нощния памперс си казах че е време да опитам да я отделя, ако стане стане, ако не- по късно. Попитах я иска ли свое легло защото е вече голяма а и е горещо нощем като се врем една в друга, каза че иска, похвалих я колко много е пораснала вече, посмяхме се, поговорихме и вечерта си легна с нетърпение в своето легло. От там на сетне всяка нощ след банята ми заявява че си иска нейното легло, да не би да я взема пак при мен. Да в нашата спалня е, но за сега имаме само една детска и тя е за баткото, надявам се скоро и Ива да си има детска, при положениое че не се буди няма проблем да е в друга стая. Първите дни леглото и бе долепено до спалнята ни, сега вече си е настрани.

Pepadg радвам се да срещна една градска!  Hug Сигурно се и познаваме?

# 21
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 917

Бебетата и децата могат да се будят поради различни  причини, много от които със сигурност не знаем. И заради зъбките, и заради някакъв друг физически дискомфорт, и зараади различни фактори от обкръжението - като спането в близост до родителите/или отдалечеността от тях и т.н. и т.н. 
Със сигурност нерваната система има отношение към това към кой от тези фактори детето е най-чувствително. Затова, примерно, едни деца спират да се будят "като с магическа пръчак" когато им изникне последния кътник, други - когато започнат да спят отедлно от родителите си, трети - заради нещо друго, при четвърти - въобще не ясно каква би била причнината. Много от нещата  не са известни, за да могат да се правят заключения от рода на "ще започне да спи като излезнат всички зъби" или "ще започне да спи като го отделиш в друга стая". И едното и другото твърдение са в еднаква степен митове, от гледна точка че не са правило, което да важи за всички.

# 22
  • Мнения: 439
И ние още се будим нощем-сега с тези зьби през два часа.А докога ще продьлжи-божа работа.Засега искам да си го кьрмя,пьк после ще видим как ще се справяме

# 23
  • Мнения: 64
Елинката се буди разлчно, понякога само по веднъж, друг път по 5-6 пъти за една нощ.Ако се буди по рядко аз се събуждам по навик, не мога да заспя и го чакам да се събуди и той.Много тъпо ама кво да направя, вече е станало рефлекс.В началото и аз се надявах, че на 3 месеца като стане ще спре да се буди, ама вече изгубих тези надежди... Tired

# 24
Ох! И аз отдавна мечтая да намеря еднозначен отговор на този въпрос!
Но откакто приех, че си е до дете, някак си по-леко ми става. Моето юначе е на 2 г. и 3 месеца и си се буди по 2-3 пъти, вика ме при него и така...
И аз съм сигурна, че не е от зъбки, просто фази на съня. Много работи изчетох, много неща пробвах, но не и да го оставя да плаче. Въпрос на избор. Най-странното е, че когато съм в командировка и е с татко си се събужда само по веднъж, но друго си е майката...
Да са живи и здрави, един ден ще ни липсва точно това  Laughing

# 25
  • Мнения: 664
Мами с малки бебета, не се обиждайте, но авторката е уточнила, че иска опит от майките на големи кърмачета, над 18 месеца. За малките бебета вече знаем как е Simple Smile

# 26
Мери, кутията с личнити ти е пълна.

Разбира се че те помня, дори скоро се видяхме на парка в Айтос. Аз имам една приятелка Гергана и бях с нея.
Е ще се виждаме като дойда лятото.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 877
на годинка сме и ние сме така Sad и аз търся отговори......много ме изтощава това прекъсване на съня...

Общи условия

Активация на акаунт