За сватбените обичаи

  • 10 665
  • 185
  •   1
Отговори
  • Мнения: 765
 Дано заглавието не е подвеждащо...Мен ме интересува конкретно  нещо - кой трябва да купи сватбените халки (за евентуална сватба) ? Предполага ли се , че сами трябва да си ги купят хората , които се венчават ? Няма ли някой обичай , който да повелява , че кумовете , или някой друг въобще трябва да ги купи тези халки ?
  Аз лично не съм меркантилна   Flutter   , мисля си само примерно...като как да стане , че да не ги купуват младоженците ? Те и без това се набутват много...
 И въобще има ли някакви обичаи и традиции около финансовата част на събитието?  Grinning

# 1
  • Мнения: 5 622
А, ще ти се кумовете да ги купят, нали?  Laughing

Нашите си ги купихме ние. Доста преди сватбата. И си ходихме с тях доста дълго  Joy

преди сватбата ги дадохме да ги гравират и поизтъркат, че да хващат вид като на нови  Joy


# 2
  • Мнения: 2 386
Нашите ги платиха родителите на мъжа ми - те твърдяха, че там ( в Бургас) има такъв обичай..

# 3
  • Мнения: 765
А, ще ти се кумовете да ги купят, нали?  Laughing




Е не бе Бубе  Grinning , питам да не взема да разваля някой обичай , да не се обиди някой...Представям си някой друг да има тази роля , аз да ги купя и после да ми се разсърдят . Не ги разбирам нещата , затова да си питам  Blush

# 4
  • Мнения: 5 622
А, ще ти се кумовете да ги купят, нали?  Laughing




Е не бе Бубе  Grinning , питам да не взема да разваля някой обичай , да не се обиди някой...Представям си някой друг да има тази роля , аз да ги купя и после да ми се разсърдят . Не ги разбирам нещата , затова да си питам  Blush

Да де, да  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 6 991
Ние си ги купихме. Общо за 10 лв Joy Искахме едни от някакъв черен камък, но нямаше като за моите мизерни пръсти. Те щяха общо да са 12 лв Mr. Green
А, ще ти се кумовете да ги купят, нали?  Laughing
Е не бе Бубе  Grinning , питам да не взема да разваля някой обичай , да не се обиди някой...Представям си някой друг да има тази роля , аз да ги купя и после да ми се разсърдят . Не ги разбирам нещата , затова да си питам  Blush
После им ги даваш, те ти дават парите и после ви ги подаряват обратно на сватбата Grinning

# 6
  • Мнения: 3 423
Мисля, че в Гражданското имат халки
за зорлии. Това е удачен вариант, за
да не се набутват нито младоженци,
нито кумове, нито никой. Проверете!

# 7
  • Мнения: 2 829
Нашите ги платиха родителите на мъжа ми - те твърдяха, че там ( в Бургас) има такъв обичай..


и аз така знам

# 8
  • Мнения: 765
 Ще замоля Лиска и Еовин да не бъркат традициите с евтините халки . Сега ще се сдобия с халка за 5 лв заради вас !  #Cussing out

# 9
  • Мнения: 6 991
Ма много е романтично Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 564
Нашите халки ги плати свекърва ми.Ние със мъжа ми си ги избрахме. Peace

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Не знам за традиции, но ние си купихме нашите. Вече така всичко се размаза и обезличи с поверията, традициите, нравите, че всеки прави това, което му харесва.  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 211
Доколкото знам, по обичай свекърите трябва да ги купят. Така беше и при нас преди 11 години. Обаче, ако ни се наложи сега и на този акъл, бихме си ги избрали и купили сами.

# 13
  • Мнения: 677
Лиска, их либе дих  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 3 423
Не са евтини, бре, барабалекс,
как го допусна, че го допускам,
на заем са, слагат ги, после пък
си ги прибират. Няма ощетени.

Сопранов, любовта ражда най-
добрите идеи. Очаквам барабалекс
да оцени жеста все пак.

Общи условия

Активация на акаунт