наддаване

  • 1 549
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 467
Здравейте, чудех се дали някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем. Всъщност, не знам дали е проблем. Малката е наддала последния месец само с 500 гр. От началното си тегло до сега е в нормата, но последният месец само не е в нормата. Доколкото знам, наддаването трябва да е от 800 гр. до 1 кг., въпреки че нещата са индивидуални. На изкуствено хранене е и на тази възраст яде по 700 мл на денонощие /горе-долу/, понякога по-малко, зависи дали ще си прескочи едно нощно хранене. Случвало ли ви се е подобно нещо? Казват уж, че от АМ-а се наддавало повече..дали това мляко не е подходящо за нея? Тя е на Plasmon 1

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А спокойно ли е детето? Спи ли си спокойно? Здраво ли е?Ако да - не се притеснявай, грамовете не е задължително при всички деца да са еднакви.

# 2
  • Мнения: 1 467
От ревливите е, но е здрава. Съвсем спокойно спи вечер и не виждам нищо нередно - ака по веднъж на ден горе-долу и пишото е светло жълто, каквото трябва да бъде...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не е важно с колко наддава,  а какво е общото състояние на детето. Очевидно на твоето е добро, така че няма проблем. И да случвало се е и дъщеря ми да качва по-малко, в 4-тият месец наддаде 280 гр., но пък иначе си се движи горе-долу към средните норми за възраста си и е живо и енергично дете. Можеш да се ориентираш дали се храни достатъчно по това колко памперса пълни в денонощието, трябва да са 5-6 на брой.

# 4
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не е важно с колко наддава,  а какво е общото състояние на детето. Очевидно на твоето е добро, така че няма проблем. И да случвало се е и дъщеря ми да качва по-малко, в 4-тият месец наддаде 280 гр., но пък иначе си се движи горе-долу към средните норми за възраста си и е живо и енергично дете. Можеш да се ориентираш дали се храни достатъчно по това колко памперса пълни в денонощието, трябва да са 5-6 на брой.
Peace

....и моичкия беше надал в 5 м едва 150  Crazy   бях се изпопритеснила много ..... но се успокоих , sharli е права важно е общото състояние на детенце  Peace

# 5
  • Мнения: 1 467
Не е важно с колко наддава,  а какво е общото състояние на детето. Очевидно на твоето е добро, така че няма проблем. И да случвало се е и дъщеря ми да качва по-малко, в 4-тият месец наддаде 280 гр., но пък иначе си се движи горе-долу към средните норми за възраста си и е живо и енергично дете. Можеш да се ориентираш дали се храни достатъчно по това колко памперса пълни в денонощието, трябва да са 5-6 на брой.

Да, пълни ги, но с пиш, ака само по веднъж. Благодаря ви момичета, успокоихте ме малко. Само се притеснявам, защото моята е малка, на 2 месеца, а вашите са наддали по-малко по-нататък, което знам, че е нормално. Но дано да сте прави.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Да, пълни ги, но с пиш, ака само по веднъж.
То е нормално да не ака след всяко хранене, важното е да пишка в тях.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Доколкото знам,минимума в първите месеци е 300 гр. на месец.Твоето бебе е над тези стойности.За акането-моят син акаше по веднъж на 3-4-5 дни докато не го захраних.Педиатърката ви какво казва за тези 500 гр.?
Не се притеснявай излишно.На една позната майка бебето и беше наддало само 60 гр. в седмия месец,без да си промени режима или тонуса.

# 8
Спокойно!При всяко дете е различно.След като детето е жизнено не смятам, че трябва да се притесняваш.Някъде бях чела,че не са важни толкова килограмите,колкото нарастването на ръст и обиколката на главата.

# 9
  • Мнения: 104
Всяко дете е разли4но,не се притеснявай!Ли4ния нали го наблядава!?

# 10
  • София
  • Мнения: 248
Не се притеснявай и аз мисля, че добре е наддала.

# 11
  • Мнения: 1 467
Доколкото знам,минимума в първите месеци е 300 гр. на месец.Твоето бебе е над тези стойности.За акането-моят син акаше по веднъж на 3-4-5 дни докато не го захраних.Педиатърката ви какво казва за тези 500 гр.?
Не се притеснявай излишно.На една позната майка бебето и беше наддало само 60 гр. в седмия месец,без да си промени режима или тонуса.

Има някаква грешка...наддаването първите три месеца е от 800 до 1 кг. грубо, варира от дете на дете...така знам аз и май навсякъде така пише...Но вчера ходихме на педиатър и тя абсолютно заяви, че е съвсем в нормата. Даже малко над за възрастта си, така че ми падна камък от сърцето...Това за 60-те грама малко страшно звучи...сигурна ли си, че е на месец?

# 12
  • Мнения: 683
...наддаването първите три месеца е от 800 до 1 кг. грубо
Така е. Но и моята през 2 и 3 месец наддаде по 500 гр. Иначе изглежда и се държи като здраво бебе... Педиатъра каза, че е добре. и аз малк се тревожех отначало.

# 13
  • Мнения: 2 249
дъщеря ми всеки месец-без изключения наддава по 600 гр-ни повече,ни по-малко и си е страхотно жизнено и добро дете-сега ще видим този месец след захранването дал;и ще има проманя-ама не се тревожи за глупости Peace

# 14
  • Мнения: 2 673
случвало ми се е да не наддаде както "педиатърката казва"..Дрън-дрън. ако е в нормата не ме интересува дали е наддало 500 или 700 \колкото трябва\ ВАЖНО Е ДА НАДДАВА!!!
Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт