Белтък - май подранихме много?!

  • 2 746
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 500
С какво още трябва да внимавам и да не се дава сега?" Питам, защото искам да предупредя тъпите лелки в яслата.  #Cussing out

Айде,сега лелките тъпи ooooh!Нали се сещаш,че в държавната ясла няма да му готвят на твоето специално?
Не се заяждам Peace

Изказах се, защото съм пускала и други теми по повод отношението на лелките към хранене на 11- месечно дете. И че съм ги предупредила да не й дават някои неща и те въпреки всичко го правят. Не искам да й готвят специално, тя закусва вкъщи /в яслата сутрин дават пържени филии със сладко от ягоди или с масло и мед/. Но като я заведа в яслата, въпреки че предупреждавам да не й се дава закуската, че е закусила, те я тъпчат "че много сладко папкала и им доставяло удоволствие". Така че в този смисъл казвам, че са "тъпи" и поддържам мнението си. Всички деца в яслата са над 2 год и половина, само Моника е на 1 год, а щом приемат толкова малки, трябва да съобразяват нейната храна.

# 31
  • Мнения: 6 164
Не е рано, но би трябвало да го очакваш, след като си записала детето на ясла. Whistling

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Мен ме накара наблюдаващата да дам белтък от яйце, малко преди да навършим годинка. Предупреди ме, че е необходимо да се даде, за да се види дали детето има алергия към него, преди да се сложи тройната ваксина.
Ето тук малко инфо на английски от сайта на БУПА:
Цитат
Egg allergy and the MMR vaccine
The MMR vaccine is made using a protein related to egg.

Recent evidence shows that it is safe to give the MMR vaccine to nearly all children, even to those who have a very severe reaction to eggs.2

If your child has a severe allergy to eggs, your GP or nurse can make special arrangements to give your child the MMR vaccine safely, such as in a hospital.

# 33
  • Мнения: 2 849
Ако по принцип детето няма алергии ,няма проблем да се дава цяло яйце .Вики ще почака до 2 годинки ,за да опита вкуса на яйцето .

# 34
Извинявай,че се отклонявам от темата,ама искам да те попитам кога за пръв я дадохте на ясла.Аз почнах работа вече-от 1 месец се гледат с таткото,ама на него вече му дотежа и иска да я пращаме на ясла.А в яслата,която ще я пращаме няма толкова малки деца.Ако можеш,ми пиши дали имахте някакви проблеми.Относно белтъка-след 1 год. може.Поне така съм чувала.

# 35
  • Мнения: 7 640
по мое скромно мнение, нещата с яйчния белтък се преекспонират. Изключително богат на протеини е жълтъкът на яйцето, а тези в белтъка са от същата група.
При положение, че детето яде жълтък без проблеми, къде е драмата newsm78
Не ми се пише подробно, но все едно да имаш алергия към краве сирене, пък да ядеш кисело мляко без проблеми.

Има ли някакъв протеин в белтъка на яйцето, който да липсва в жълтъка?

Общи условия

Активация на акаунт