Посъветвайте ме какво да правя - не ми стига кърмата

  • 612
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 454
Моля ви да ми помогнете със съвет. Проблемът ми е следния: Ники е на 3,5 месеца и досега нямах никакви проблеми с кърменето. Беше започнал да разрежда храненията, като през деня се хранеше през около 3-4 часа, вечер го хранех към 8 ч. и без проблем изкарваше до към 4-5 сутринта. От около седмица обаче се храни през 2 часа, а през ноща яде 2-3 пъти и днес отидох при докторката да го изтеглим. За повече от 2 седмици е качил само 100 грама и лекарката ми посъветва да му давам добавка. Започнах да пия чайчета за кърмачки, направих си жито с мед и орехи и молбата ми е да ме посъветвате какво още мога да направя, защото не ми се иска да му давам сухо мляко. Предварително благодаря и поздрави на всички. 

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Действително за 2 седмици е качил малко, но пък децата качват скокообразно, така че това може да не е най-достоверният показател. Хубаво е, че се водиш по детето и отговаряш на нуждите му да суче през кратки интервали - това е правилният път към увеличаване на млякото. На тази възраст съвсем закономерно има скок в растежа, който се изразява точно в това - учестено сучене и неспокойствие, които може да продължат даже седмица и повече. Хубаво е да следите как наддава детето все пак и да се изключат други вероятности за намаляване на млякото - случайно да си започнала прием на някакви противозачатъчни, хормонална спирала? Или да има вероятност да си бременна?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 252
Кърми по-често и не давай АМ. Peace

# 3
  • Мнения: 393
В допълнение към казаното- а как се чувства бебчо, весел ли е , жизнен ли е? Пишка ли достатъчно? Наддаването за определен период не е единствения показател за това, дали се храни добре. Води се по бебчо и му давай да суче когато поиска. Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
И на мен ми се струва, че е Скок в растежа.
Кърми често, дори и през половин час ако поиска бебчо, пий течности, яж калорична храна и не давай АМ, вода, сокове и т.н. за да не намаляват кърменията /естествено следи памперсите да са напишкани/. Това е моят съвет. И спокойствие, разбира се, щом сте стигнали до тук, ще се справите и нататък.
Между другото моят син никога не е намалявал кърменията - вече 16 месеца суче през около два часа /с изключение зачестяването по време на Скоковете на растежа, които при нас бяха по около 4-5 дена/.
А като чета из форума, големите кърмачета покрай никненето на зъбите даже зачестяват кърменията в сравнение като са били манъци. Така че не очаквай постепенно да намаляват кърменията, освен ако ти не го пожелаеш и отбиеш постепенно.

# 5
  • Мнения: 454
Благодаря ви за отговорите. Само още нещо - какво да направя за да ми се увеличи кърмата?

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 15:01 от delight

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
На мен много ми помага комбинацията: почивка, много вода и лактогонен чай и ядки. За 1-2 дни се "оправям".
Успех!

# 7
  • Мнения: 526
Много течности - вода, компот, нектар, плодови сокове, чайчета и т.н. Овесени ядки с мед и прясно мляко  (много помага и то веднага - за 1 ден - сутрин като ги изядеш, до вечерта имат ефект). Чай Хип - започва да действа след 3 дни от изпиването му.

За повишаване на кърмата най-сигурния начин е непрекъснатото кърмене - през час, час и половина два. Колкото бебето иска. Изключително полезно за увеличаване на лактацията и наддаването на бебко е нощното кърмене - между 1 и 7 сутринта.

Искам само да споделя, че и ние в тази възраст станахме доста неспокойни нощно време и досега сме така. Иначе първите 3 месеца спеше по 12 часа на нощ - от 19 до 7, от 20 до 8. Не смятам, че Ам ще ти помогне.

За килограмите - гледай бебко дали е жизнен, да пълни памперсите не кантара!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 504
Българският лактогонен чай също върши прекрасна работа...по всички аптеки за около 1.00 1.25лв, поне при мен върши по добра работа и от чая на ХИП

# 9
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Само да добавя, че българският чай, т.нар. "Лактогонно средство", съдържа същите неща (кориандър, копър, анасон и резене), а цената му е по-приемлива.
За млякото - то не е ли алерген?
За течностите - аз лично съм "за" водата, че другото са си излишни захари, но всеки сам си преценява.
И най-вече често кърмене.

Успех!  Hug

# 10
  • Мнения: 526
Пила съм и от двата чая - българският и Хип. Ефектът им е един и същ. Относно цената искам да доуточня, че излизат еднакво скъпи и двата, тъй като от от 1 пакетче български чай излизат примерно 5 дози, а от този на Хип - 25 дози. Оттам идва и разликата в цената. Плюс това за приготвянето на българският чай е неогходимо 1 час да се запари и има опасност 3 му част да вкисне, ако е по-топло времето. А при Хип става за секунди готов за пиене.
На вкус са еднакви. Изборът е твой!

# 11
  • Мнения: 1 172
Ние имахме подобен "проблем",когато се оказа,че дъщеря ми за 1 месец наддала само 400 грама и докторката ми препоръча дохранване. Въобще не й слушам препоръките,продължавам да си кърмя на поискване, наблюдавам си детето и мисля,че се развива добре.За стимулиране на лактацията изцеждам,ако тя не се събуди да яде навреме,много добре ми действа и хапването на бадеми.В един сайт четох,че един от сигурните белези за растенето на детето е растежът на ноктите - ако наблюдавате,че ноктите бързо растат,значи всичко е наред, а ако забележите,че не израстват така скоростно както преди,значи става нещо нередно в малкия организъм.

Общи условия

Активация на акаунт