Помогнете - кърви леко.

  • 1 350
  • 10
  •   1
Отговори
  • Балчик
  • Мнения: 249
Здравейте. Пиша от името на моята зълва, която в момента е в болницата. Много е притеснена и търси помощ. Преди година точно беше бременна, но във втория месец плода умря в нея и се наложи да го махнат. Сега е бременна само по тестове( има 15 дена закъснение), но има леко кафеникаво течение и пие Дуфастон и вече и биха две инжекции Прегнил. Притеснява се, защото не спира течението, а са и казали, че още след първата инжекция трябва да спре. Само е станало по-тъмно кафяво и малко е намаляло. Въпроса ми е възможно ли е да продължава леко течението и след втората инжекция и има ли шансове да се задържи детето?

# 1
  • Мнения: 46 431
Дано всичко е наред с нея. Аз имах таква кафеникаво кървене, но ми биха само Ношпа. Не спря след първата инжекция, а някъде след 3 дена. Моето беше много слабо. За Прегнила не знам, може и да са ми били и да не са ми казали.
Стискам палци!

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Не искам да всявам напразни надежди, но едно момиче въпреки кървене и т.н. роди миналата седмица Sunglasses  Дано и при зълвата ти всичко е наред!

# 3
  • Мнения: 7 718
Аз при първата си бременност кървях по малко в началото, след това около датата на цикъла. С помощта на лекарите всичко приключи благополучно. Laughing

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Няма проблеми. Аз си биех прегнил до края на 3 месец и ппрез цялото това време имах кафеникаво кръвотечение, което спря чак през 5 месец. От началото на бременноста пиех но-шпа и фолиева киселина. След като спрях прегнила продължих да редувам но-шпа и магнерич понеже имах и високо кръвно и получавах контракции. Резултата сега спи до мен. Просто трябва много да почива и да се пази. Макар че аз не можах да почивам качествено понеже в началото не искаха да ми дадат болнични а пък след това се местих в нов апартамент и правих ремонт.

# 5
  • Мнения: 948
Ако плода е здрав- ще се задържи, ако не е здрав- няма да се задържи.
Винаги има шанс плода да се задържи, така че й кажи да не губи надежда и да мисли негативно!
Стискам палци!

# 6
  • Мнения: 2 258
Когато забременях прокървих в7-мата седмица мисля.След това имах серия от такива кръвоизливи.Винаги в началото кръвта беше ярка,а след това потъмняваше и намаляваше.Дано при нея всичко бъде наред и се оправи веднага.При мен това продължи близо 2 месеца-много неприятно,но пък и бебето ми е факт.Винаги има надежда!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 960
Цитат на: vemite
Здравейте. Пиша от името на моята зълва, която в момента е в болницата. Много е притеснена и търси помощ. Преди година точно беше бременна, но във втория месец плода умря в нея и се наложи да го махнат. Сега е бременна само по тестове( има 15 дена закъснение), но има леко кафеникаво течение и пие Дуфастон и вече и биха две инжекции Прегнил. Притеснява се, защото не спира течението, а са и казали, че още след първата инжекция трябва да спре. Само е станало по-тъмно кафяво и малко е намаляло. Въпроса ми е възможно ли е да продължава леко течението и след втората инжекция и има ли шансове да се задържи детето?


Въобще не е задължително да спре веднага. Аз имах такова кървене в 10-та седмица и ми биха два пъти по 1 инжекция Прегнил 5000. Отделно пиех Дуфастон. лекарката ми каза че кървенето ще продължи 5-7 дена, да не се шашкам, защото имам хематом с диаметър 1 см който ще се изхвърли постепенно, така че й кажи да си лежи и да чака. Всъщност чак на 8-мия ден се изчистих.
Стискам й палци!
Мира

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 249
Благодаря на всички за отговорите. Прочетох и ги по телефона преди малко и тя се поразведри малко. Днес сутринта са я гледали на видеозон и са казали, че вече се вижда плода и е 5-6 г.с., но все още било рано за да се види дали има сърдечна дейност. Щели да я гледат след седмица отново за да видят дали се развива и има ли сърдечна дейност. Дотогава остава в болницата на Дуфастон, Прегнил и Но-шпа.

# 9
  • Мнения: 918
аз имах кървене по същото време 5-6 г.с., спря за около 2 седмици(през цялото време лежах в болницата), а колкото до пригнила на мен също ми го биха, както и но-шпа. Но моя доктор ми обясни, че всъщност действието на пригнила не е 100% доказано и има по-скоро Placebo ефект. Пожелавам много късмет, след това всичко се забравя много бързо. newsm10

# 10
  • София
  • Мнения: 39 715
аз имах кървене във 2ри месец, лежах две седмици в б-ца на инжекции, всичко беше наред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт