А как успяхте да се справите с изучаването на езика в която страна сте?

  • 2 162
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 932
Отговарям положително на всички опции
Езикова гимназия + самоучАтелство
Университет и езиков курс във Франция

...което обаче съвсем не означава, че разбирах нещо по телевизията или пък ако, не дай си боже, ме заговореше някой на местна почва  Embarassed, то акцент, то англицизми...чудо нечувано от мойте уши сикнали с езика на господата Дасен и Бодлер. Наскоро една колежка, французойка, сподели, че имала същия проблем в началото.

След това записах университет и тук (да не би да пропусна да се разпиша) и почнах работа в един магазин. И чудото  стана, лека-полека взех да се светвам за какво аджеба иде реч, сега въобще нямам задръжки (само акцент естествено, но те местните го смятат за френски  Wink)

...та сега моят кум, който е французин не ме разбира и ме кара да повтарям по няколко пъти  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 560
Говоря арабски(местен тунизийски)много добре без акцент.Мога да чета.Езика го научих още,когато живеехме в България,слушах го внимателно,когато говореше с приятелите си,също тунизийци и така запомнях думи.Всяко лято прекарвахме в Тунис за по месец.В началото ги разбирах и постепенно проговорих.С френския също съм добре.Взимах частни уроци в България.Тук изкарах курс,едногодишен и се справям и с двата езика.Детето говори перфектен бълг.без акцент.Арабски и френски разбира,но се затруднява,когато общува.В къщи говорим само на бълг.

# 32
Говоря арабски(местен тунизийски)много добре без акцент.Мога да чета.Езика го научих още,когато живеехме в България,слушах го внимателно,когато говореше с приятелите си,също тунизийци и така запомнях думи.Всяко лято прекарвахме в Тунис за по месец.В началото ги разбирах и постепенно проговорих.С френския също съм добре.Взимах частни уроци в България.Тук изкарах курс,едногодишен и се справям и с двата езика.Детето говори перфектен бълг.без акцент.Арабски и френски разбира,но се затруднява,когато общува.В къщи говорим само на бълг.

пе4елиШ купата за гении  Grinning у4ила съм арабски и знам са какво става дума
това да го нау4иШ 4рез слуШане и да го говориШ без акцент е невероятно постижение, браво

# 33
  • Мнения: 1 910
Според мен нещата са комплексни. Курс, четене на вестници, слушане на радио, гледане на ТВ, говорене с други. Така според мен става най-бързо и равномерно.
При мен определено курса беше много полезен. Съобразиха се с желанието на отделните хора да научат езика и ни разделиха в групи според проявения от нас интерес. Т.е. имаше "положителна" конкуренция, която поне на мен ми дойде по-стимулиращо да уча, от колкото опитвайки се сама.
Въпреки, че курса беше платен от общината и задължителен, имахме щастието да попаднем на много навити преподаватели-филолози и нивото определено беше много добро.
Въпреки това не мисля, че някога ще науча холандски, като холандец. Сега както си стоя и предимно само с малкия - даже назад тръгнах.  Cry

...което не се ползва, се забравя...  yes

# 34
  • Мнения: 2 379
Научих го говорейки.
Дойдох в Италия за лятната ваканция Simple Smile))) и си казах, че ще е срамота, ако изкарам цели три месеца в Италия и се прибера в БГ без да съм научила езика. Забраних да ми се говори на английски, а само на италиански и се мъчех да отговарям някак. Първоначално боравех с 50 думи, но на края на лятото можех да проведа съвсем нормален разговор и владeeх най-основните граматични правила и времена. Но определено ми помогна много и френският, който съм учила в гимназията.
Речника си от думи обогатявах чрез питане "това какво значи", тв и слушане на песни (сладникава италианска естрада Laughing), наистина много, много думи съм научила от песни! Започнах да чета и книги, а в книгите срещнах и нови граматически структури, които не се използват толкова много в ежедневния език. За тези последните вече погледнах в един учебник, за да си обясня добре как се формулират.
Правописът ми е добър, благодарение на италианските ми чат другарчета Simple Smile)))) Абе важното е да си като попивателна Simple Smile))) Отвсякъде се учи. Лиска каза: и в леглото също Laughing

# 35
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Научих го говорейки.
Дойдох в Италия за лятната ваканция Simple Smile))) и си казах, че ще е срамота, ако изкарам цели три месеца в Италия и се прибера в БГ без да съм научила езика. Забраних да ми се говори на английски, а само на италиански и се мъчех да отговарям някак. Първоначално боравех с 50 думи, но на края на лятото можех да проведа съвсем нормален разговор и владeeх най-основните граматични правила и времена. Но определено ми помогна много и френският, който съм учила в гимназията.
Речника си от думи обогатявах чрез питане "това какво значи", тв и слушане на песни (сладникава италианска естрада Laughing), наистина много, много думи съм научила от песни! Започнах да чета и книги, а в книгите срещнах и нови граматически структури, които не се използват толкова много в ежедневния език. За тези последните вече погледнах в един учебник, за да си обясня добре как се формулират.
Правописът ми е добър, благодарение на италианските ми чат другарчета Simple Smile)))) Абе важното е да си като попивателна Simple Smile))) Отвсякъде се учи. Лиска каза: и в леглото също Laughing

като про4етох това ме досмеШа, заЩото, аз да си призная, първона4алния ми италиански го дължа на сапунени северо и Южно американски сериали.  Laughing

после книжки и говорене. на у4илиЩе не съм ходила, мисля, 4е е от най_лесните езици.

# 36
  • Мнения: 2 427
Феям,убий ме ,но не мога да си те представя пред Тв-то теб,да не говорим -зяпнала някоя сапунка Laughing Laughing

# 37
  • Мнения: 2 379
Феям,убий ме ,но не мога да си те представя пред Тв-то теб,да не говорим -зяпнала някоя сапунка Laughing Laughing
... и бърше сълзи Cry
 Grinning

Ти се смeeш, ама Рамацоти ми е пръв учител!

# 38
Феям,убий ме ,но не мога да си те представя пред Тв-то теб,да не говорим -зяпнала някоя сапунка Laughing Laughing
... и бърше сълзи Cry
 Grinning

Ти се смeeш, ама Рамацоти ми е пръв учител!



аз предпо4итам у4ебниците на Катеринов

# 39
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феям,убий ме ,но не мога да си те представя пред Тв-то теб,да не говорим -зяпнала някоя сапунка Laughing Laughing
... и бърше сълзи Cry
 Grinning

Ти се смeeш, ама Рамацоти ми е пръв учител!

хилете се вие, ама '89 година в България такива неЩа нямаШе. аз, като дойдох, си седях в къЩи и хиии4 нямаШе к'во да правя. цЕл ден въртях каналите, по които вървяха сапунките, после се привързах към 2/3 и си останах с тях, докато не свърШиха. пък к'ъв рев съм удряла, няма да ти обяснявам Twisted Evil
абе въобЩе, лоШа работа, срам  Embarassed #Crazy

Влади, как не можеШ да си ме представиШ, бе 4овек?  Shocked я си помисли пак, неЩо пред ма4, или разни полити4ески предавания?   Joy

# 40
  • Мнения: 2 427
Да,след като го написах ми хрумна точно тази мисъл newsm78,ако щеш вярвай,виждам те само по такива поводи пре Тв-то!
Феям,жено,много се хилих с теб днес,еййй светна ми пред очите Joy Joy Joy!Ма как бе!Изобщо не си те представям,пък било то и през 89!Ех,ех човешката природа винаги крие нещо с което да те изненада.И в най-костеливият орех дреме сантименталност готова да съжали главната героиня и да изплаче мъката и' Laughing.Феям,това си е жив компромат,не дай си боже да се скараме -сте го използвам срещу теб,тази твоя крехка жилка Mr. Green Party.Да знаеш,главата можех да си заложа че през живота си никога не си го правила  bowuu.

# 41
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Да,след като го написах ми хрумна точно тази мисъл newsm78,ако щеш вярвай,виждам те само по такива поводи пре Тв-то!
Феям,жено,много се хилих с теб днес,еййй светна ми пред очите Joy Joy Joy!Ма как бе!Изобщо не си те представям,пък било то и през 89!Ех,ех човешката природа винаги крие нещо с което да те изненада.И в най-костеливият орех дреме сантименталност готова да съжали главната героиня и да изплаче мъката и' Laughing.Феям,това си е жив компромат,не дай си боже да се скараме -сте го използвам срещу теб,тази твоя крехка жилка Mr. Green Party.Да знаеш,главата можех да си заложа че през живота си никога не си го правила  bowuu.

аз не мога да разбера Що си си създала такава представа за мен  newsm78 Mr. Green
аз съм толкова романти4на и сантиментална Rolling Eyes Joy


(бай дъ уей, ако знаеШ, верно, к'ва съм ревла... и добре и зле да свърШва неЩо, аз подсмър4ам. спукват ме от бъзик в къЩи  Rolling Eyes)

# 42
  • Мнения: 1 909
Още като се запознахме с бъдещия ми съпруг и като установих, че на английски явно няма да се разберем, се записах на курс във Френския център в София. Изкарах всичките нива, но нямах изобщо усещането да го знам този език. Тук също карах една година курс, чета постоянно, говоря постоянно, и уж всички ми правят комплименти, че много добре говоря, но аз никак не съм убедена, че го знам френския. Особено писането - ами че те са им толкова завъртяни фразите! И такива усукани думи има, да се чудиш защо така си усложняват живота!

Сега се уча заедно със сина ми - много ме удивява как  се справя с ударенията,  винаги знае къде има  ударение и как се пише, а на мен все нещо са ми излишни и се чудя на коя страна да ги наклоня. Признавам си, че като правим разни упражнения, постоянно проверявам в речника, да не го измамя нещо #Crazy

# 43
  • Мнения: 560


Цитат
пе4елиШ купата за гении  Grinning у4ила съм арабски и знам са какво става дума
това да го нау4иШ 4рез слуШане и да го говориШ без акцент е невероятно постижение, браво
Искам само да вметна,че аз съм от 15години заедно със съпруга ми,така че е нормално да го говоря добре.От 5год.съм в Тунис и това също има значение.

# 44
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Първият месец сама в къщи с ТВ и ре4ник,после само говорене,говорене,говорене....и много писане Wink.Но акцента няма да го загубя май никога Grinning,а и не искам.

Общи условия

Активация на акаунт