Холандска тема 10

  • 17 328
  • 281
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 761
Морки, вие нямахте ли котка?Много бързо мишките ще избягат,ако има котка вкъщи.

# 46
  • Мнения: 7 914
момичетааааааааа
 да ви се оплача имам цистит... и сега чак доФторката да се накеца ,ч е да ми изпише хапчета... много ми е люботно какви точно ще са  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 1 761
Звезди,споко!Нали знаят,че кърмиш,ще ти изпишат такива за кърмачки.А краамзорг нямаш ли?Тя не се ли погрижи за теб?
Аз родих с цезарово сечение и всички, които идваха вкъщи след раждането все искаха да ми видят раната.Много ми беше любопитно какво толкова гледат, ама после разбрах,че краам-ката също може да те прати на лекар-специалист,ако не си добре.Слава Богу, не се наложи.

Ваште бебета с това време в какво настроение са?Мойто все иска да спи.То и аз покрай него,де.Ама се чудя дали е само от времето.

# 48
  • Мнения: 7 914
краамката знае за цистита от сабота и каза да питам акушерката.. акушерката каза да дам урина на артса.. и така до днес... Rolling Eyes

моето хич не ми влияе времето дневната светлина - нищоооооо -  ревтунка си на поразия акто няма цицка  Crazy

# 49
  • Мнения: 1 072
Здравейте, мами и бъдещи такива.
звезди, ще се оправиш с гадния цистит, ама е много неприятно. Аз съм имала и беше ужасно. Направо пиках кръв. Дано при теб е по-леко. Иначе е наистина постижение, от 1 до 7 да спи такова малко бебче. Иначе както описваш всичко върви наред, а раждането ти също изглеждаше песен!
При нас нищо ново, или по-точно, утре ще ходя на преглед, защото нямам никакъв корем, а вече би трябвало поне нещо да ми личи. С големия беше така, хич не растеше, ама сега нали още не усещам бебето и си мисля, че по някаква причина съм го уморила, знам ли в Испания какво съм яла... Та утре вечерта ще се разбере. акушерката има и ехо в кабинета, въпреки, че ако не чуе сърчицето и с ехо и без ехо все тая.
Как изкарахте почивните дни? Наште маймунки откачиха на това гадно време, а и мъжо се зае да боядиса едната стена в хола и съвсем се отегчиха. Аз пък още съм с това пусто гадене и съвсем се утрепаха дните. Само чакам лятната ваканция, ама чак след месец и половина Sad
Ще видя по-късничко от предната тема кой какво ми беше писал, ще се опитам да отговоря.
Сега да ходя да слагам масата, че се прибират дзверовете от градина и училище.
Приятна вечер.
Сара

# 50
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Милика,
аз уча: Lerarenopleiding Engels: 3-та година. Почти съм на финала, защото догодина е предимно работа и ще подготовям модули за Магистърска.

Уча редовно, защото нямах избор. При нас е условие или да имаш диплома за учител от друг предмет, или да работиш в училище, за да запишеш задочно / то и не е точно, като в БЪлгария, защото ходиш 1 или 2 дена на училище през цялата година/.

Един от най-важните въпроси е : на колко си години и какво ниво искаш?

# 51
  • Мнения: 7 914
SaraJK
 уф и аз знам, че минава.. дори след първата доза антибиотик ми светна пред очите Party...бесхе ми се стъмнило ,ч е от събота ме почна и докато дочакам работен ден днес по едно време съвсем се бях разтресла Tired ooooh! вярно е, че спи вечерта...ама благодарение на мама.. ей тази  баба акто го люшне дечкото и заспива Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes...казах на мъжа, като си тръгне бабата тя за внука ще реве, ние за нея Heart Eyes
Стискам палци утре да се похвалиш с отлични резултати Praynig Praynig
 ти по испанско ли си била?  newsm78- аз съм изпуснала  Rolling Eyes- я разкажи как беше? Thinking

# 52
  • Мнения: 1 072
Ами да, бяхме 1 седмица в Испания, бях писала, че заминаваме на 11 май, за майската ваканция на големия.
Беше много хубаво, първите 3 дни в Бенидорм, уцелихме хубаво време, бяхме в един хотел директно на плажа и децата си играха много и с децата на мойта приятелка, която беше там в апартамента на свекитата им.
После отидохме у тях, в един град близо до Албасете, оттам ходихме един ден до Валенсия, на делфинариума, и един ден с нощувка до Толедо.
Беше много приятно, това, което не ми хареса е, че никой не говори английски и да се разбереш е много трудно. А и се убедихме, че с толкова малки деца не сме за градски разходки, в Толедо умряха от скука. Иначе много красив град, ама няма какво да правиш с деца.
Доста уморително ми беше, де. А и бая рибни неща ядох, аз по принцип обичам, но сега като си помисля ми се гади.
Но по принцип мисля, че всяка година ще ходим до Испания за майската ваканция на децата, само че на хотел през цялото време, някъде на моренцето, за децата е най-добре. На градове сме се отгледали.
Та аз и заради това се затрих.
Ако ви кажа за какво се ядосвам ще умрете от смях. Миналата година като купихме новата къща и бяхме избрали един цвят за хола, ама оня каза "много е тъмен" и аз се поддадох и го смених. И то си стана бяло. Сега боядисахме само едната стена тъмна. Ама толкова ми хареса, че искам целия хол да е тъмен. Да, ама мъжо не иска, че е много работа, което си е вярно. А аз не мога да си простя, че му се поддадох на ъкъла на тоя. А за спалнята, че ни стана и тя бяла съвсем не ми се говори... не се ядосвах вече, но сега като я видя тая тъмна стена и все се сещам.
Оф, оплаках се. На мъжо не мога, че се сърди.
Ще видим утре за бебето. Звезди, ти прави ли си ехото на 20 седмици? Ако утре всичко мине наред ще се впиша в темата на бременните мами.
Айде лека нощ от мен.
Сара
Дааа, бабите са голяма работа. И аз само чакам да дойде октомври и пак да започнат да прииждат. Ние обикновено като се роди дете ги викаме на етапи - първо майка ми, после свекита, или обратно. С големия стояха до късно, той чак на 8 месеца тръгна на градина. С малкия бързо ги отпратихме. Сега се каним ако родя ноември до април да сме с родители, и после пак сами. Това по повод на това, че някой беше питал дали някой помага. По принцип не, само покрай ражданията. И зимните ваканции, тогава идваха по-рано свекита, сега майка ми, че иначе не пасваме в колата, за 1 месец, колкото да отидем на ски и да гледа малките сутрин. Да видим тая година как ще стане, че за февруари имаме резервация.

# 53
  • Мнения: 1 559
Здравейте и от нас Hug.Позагубих се тия дни,че хич нямам кеф за форума... Tired
Ние пак в ремонт бяхме,щото тъпаците над нас,си насадили плантация с трева и стана наводнение,и ни прокапа таванa в хола #2gunfire.Та слагахме окачен таван.Писна ми от ремонти и чудесии #Cussing out.От както забременях не се спряхме,и тамън преди 2 седмици оправихме градината и си викам,край вече...и ето ти на пак работа ooooh!.
Иначе сме добре..,вече стягаме куфарите ...в понеделник заминаваме за БГ...нямам търпение да си опъна дупарката на плажа Joy....А и що празници ни чакат,няма да имаме грам спокойствие,приготвям се за здрави екшъни Blush.И толкова много планове имам,да видим дали и една десета ще усъществя Embarassed Rolling Eyes...
Сара,такива са испанците-тъп народ Sick...,езици не учат Thinking.И ние като бяхме там декември се изнервихме маxимално,добре че я брат ми,или баща ми играеха преводачи Crazy...иначе те гледат като пукал #Crazy Sick.
Звездолинке,как се чувстваш вече като майка Hug.Не е ли супер яко усещането да си гушкаш малкото ангелско създание... Heart Eyes Laughing Flutter

# 54
  • NL
  • Мнения: 520
Добър ден и от мен.
Сара,радвам се да те видя,че пишеш.Ние с теб и от едно друго място се знаем wavey.Успех на прегледа утре.Леле ,още ли ти се гади?На мен ми размина съвсем и сега имам сили като Батман и Супермен заедно.
Днес и ние бяхме на преглед но само слушаха тоновете на бебето.Утре ни пращат в някаква болница да ми направели(по мое желание)още едно ехо и да кажат пола на бебето.Така,че до утре  ще съм леко под напрежение.Да се похваля,че и панталон си купих днес от Пренатал.Нямаше намаление но панталона е толкова готин и удобен,че хич не ме интересуваше  цената.
Меgan79, защо си мислех,че сте в къща?Ама пък и едни съседи са ви се паднали.Ще ви платят ли сега за щетите?Весели празници на теб в БГ.Купи ли вече рокля за сватбата?

# 55
  • Мнения: 247
Здравейте! Hug Hug

Звезди,мина ли ти гадния цистит? Sick...антибиотика помогна ли? newsm78 Ех,тези супер баби  Hug...,жалко,че не могат да са тук завинаги  Sad...и моята скоро ще тръгва/с моя мъж разиграваме тайно сценарий,в който не я пускаме да си тръгне и тя тъжно маха от покрива на блока-на отлитащия самолет  Mr. Green Mr. Green Mr. Green....ех,мечти/

Милика,аз съм редовно,и в началото практикувах споменатата от теб комбинация:учене,работа и дете  Whistling,но накрая на първата година така се бях скапала  Tired Tired,че реших да откажа работата....,а сега през втората се роди вторят ми син  Heart Eyes,всичко пак се завъртя на бързи обороти и започнах на облекчена програма- така като гледам няма да завърша скоро  Rolling Eyes.Това е при мен,не е невъзможно,но е доста трудно!Успех  Peace

Сара,много си права за испанците  smile3521...имахме възможност да се убедим в това покрай Нова Година-наистина никой не говори нищо друго освен испански!?????  #Crazy #Cussing out
На мен ми се наложи да вляза в болница за 1 ден /а бях и бременна в 6- ти месец/...направо полудяхме с мъжа ми,защото едва се разбирахме с персонала. #2gunfire
Покрай това ни преживяване не успяхме да отидем в този делфинариум във Валенсия-струваше ли си? newsm78 имаш ли снимчици? Wink

Меган,какво ви се е стоварило на главите,точно преди ваканцията  #Crazy #Cussing out..дано имате застраховка-имущество,че аз нашата се усетих да я направя чак след като съседите ни наводниха!  smile3515
Приятно печене на дупета по Бг плажовете-да почернеете много и да си починете добре! Hug

# 56
  • Мнения: 1 559
Меgan79, защо си мислех,че сте в къща?Ама пък и едни съседи са ви се паднали.Ще ви платят ли сега за щетите?Весели празници на теб в БГ.Купи ли вече рокля за сватбата?


Живэм в  малка кооперация и ние сме на партера,като си имаме градина отзад.Ами те съседите си продадоха  апартамента над нас,и явно някви помяри са го купили,и го дават под наем за такива не6та.Иначе си имаме застраховка...ама аман от мрасотия,не за парите.
Роклята за сватбата ще си е взема от БГ..говорила сам с модната къща,ако нямат мой размер,ще ми е ушият за няколко дни.Нямам търпение...само за там мисля..

# 57
  • Мнения: 1 645
И аз нямам търпение да се прибера вече Sad
Още 9-10 дена останаха а имам чувството,че времето се точи едва едва Cry Cry Cry Ами то е така като чакаш нещо !!!

Звездичке,извинявай ако си писала вече,но нали знаеш че не съм от най редовните по четене Laughing  колко голям се роди твоя юнак ?!

# 58
  • Мнения: 1 072
Милика, аз все да ти пиша, ама все намирам и нещо друго Embarassed
Мина добре прегледа, чухме сърчицето, казаха, че расте по график и така. На 26.06 ми е ехото за 20 те седмици и за отклоненията и ако се види и какво е. Все се надявам на момиченце, ама не ми се вярва.
Учудих се, че съм качила толкова. Почнах от 55, сега бях почти 59. Направо ужас, тоя път ще ударя 70-те. А преди първото бях 50. Тия паласки никога няма да се разкарат. Утре ще ходя да плувам!
Сега големия ми е притеснение. Той изкара преди половин година krentenbaard, много тежко, даже антибиотик му дадоха. И сега мине не мине и му се появят пъпки на брадичката, и то е винаги свързано и с болки в ухото и му мирише устата. И му минава после от самосебе си, но все пак доста често се получава. И сега се притеснявам, че му има нещо на кръвта или знам ли и аз какво, на мен въображението ми работи на 6. Още в петък ще го заведа на доктор, тоя поне взима всичко насериозно.
Едита, имаме снимки, но не съм ги качила още в интернет. тая седмица ще го направя и ще пратя линка. Децата много се радваха не делфините. Хубаво беше, но и цената ме шокира малко, 27 евро на човек. Аз най-безсрамно излъгах, че големия е под 3 години (той е много дребен, та нямаше проблеми).
Звезди, понеже видях в друга тема, ние също сме в "собствена" къща, но след (вече) 25 години ще си е наша, не на банката. Та наште планове са да я продадем, тук малко ни се разделят плановете с мъжо, той иска да си купим яхта и да обикаляме, аз мисля да пътуваме просто... да доживеем дотогава, но за къщата така стоят нещата.
Това засега.
Лека нощ на всички, ако някой знае нещо за krentenbaard-a, да пише, на български е импетиго между другото.
Сара

# 59
  • Мнения: 247
Сара,аз знам че импетигото е доста заразна инфекция на кожата,която се проявява най-често през пролетта или през лятото.Причинява се от бактерия-най-често-стафилококи.Човек може да е носител,без да се разболява.Предава се по въздушно-капков път и чрез допир.  bowuu

Преди антибиотиците за пиене изписаха ли ви нещо за мазане  newsm78....гледам в нета че има няколко вида антибиотични кремчета.За съжаление от стафилококовите бактерии човек не се оттърва лесно. #2gunfire..,в повечето случаи се притаяват някъде из тялото и чакат удобен момент да се разразят SickНещо не ти ли препоръчаха ,за да избегнеш зараза и на другото дете?
Гадна работа са тези детски болести #Cussing out #Cussing out #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт