Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Това кога започнахте да го давате?Тежичко ми се вижда....но пък и ние вече не сме малки Razz Има ли някакви особености в приготвянето/аз имам замразени във фризера, не от консерва/?
Цитирай

Пловдив

Грах давам от около две седмици. Мисля, че няма проблем. На мен граха ми е домашен, замразен. Като го варя, не го размразявам. Вадя няколко зрънца, поливам ги със студена вода, цепвам зрънцето с нокът и стискам. Люспата се отделя моментално.
Царевица още не съм давала.
Цитирай

София

Аз май по-отскоро започнах да ги давам, забравих вече.  Embarassed Но не отделям люспите на замразените - голяма играчка ще е. Пускам ги във врящата вода, както са замразени. После като пасирам, става на почти гладко пюре.
Цитирай

у дома

Цитат на: petty
Но не отделям люспите на замразените - голяма играчка ще е. Пускам ги във врящата вода, както са замразени. После като пасирам, става на почти гладко пюре.

И аз така с граха,царевица още не съм дала.
Цитирай

Пловдив

Давам ги от около месец. Замръзени са добре. Няма особеност за приготвянето. Вариш ги добре и ги пасираш, това е. Само дето аз ги меша с картоф и морков. Люспите на царевицата са малко ... трудни, но като са добре пасирани става.
Цитирай

София

Сложих десетина грахчета в пюрето/с картоф, морков, праз и магданоз Razz /Засега ги обезлюспих Wink  като за сефте, но когато започна да слягам по повече, ща бъде с люспите.Определено е играчка!
Цитирай

Варна

Давах кухня от 6мес.там имаше редовно грах, а царевица след 1г
Цитирай

Грахът беше един от пурвите зеленчуци, които вкарах в пюрето, някъде на 7 месеца и нещо, но тогава още пасирах и люспите не бяха проблем.
Сега на беба готвя сушен, белен грах. Продават го по здравословните магазини. Трябва само да се накисне предварително. След завиране е готов за 20-25 минути, като се раздробява достатъчно и не му трябва никакво пасиране.

Царевица така и не съм дала още, защото отдавна готвя по на едро и не пасирам, а люспата на царевицата не ми харесва...
Цитирай

ville de Quebec

Аз днес дадох грах. Моят е домашен, замразен и като поредност на зеленчуците е 4ти. Мисля, че няма проблем, защото съм виждала пюрета на ХИП за след 12 седмица - картоф, грах, моркоф и карфиол. Не че е някакъв показател, ама все пак.... След 12 седмица май са за най-малките пюрета...
Значи аз го сварих и го пасирах много добре с люспите и Вики май й се услади Razz
Цитирай

Haskovo

Аз до сега съм давала само грах,домашен смесвам го с телешко или  пил.месо добавям картофи или ориз и всичко го пасирам,сладуранчо много го харесва.Трябва да пробвам и царевица.А всишност вие каква точно царевица давате?
Цитирай

Аз царевица от магазина вече никога няма да дам.....страх ме е от генномодифицираните храни, а царевицата е единствено одобрена за внос в ЕС.....само като отидем на море, може да си купим от някое село....то не че в България няма засадена ГМ царевица, но....много ще внимавам

Току виж, след 5 год. казали, че е супер канцерогенна или нещо от тоя сорт....направо ще умра Crying or Very sad

по принцип през целия си живот ще гледам да избягвам, доколкото мога такива храни

Извинете, че измествам темата, но имайте и това в предвид
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.