Бихте ли се върнали в България ако ви предложат същите условия на труд?

  • 17 725
  • 294
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 173
Много си играем с тази мисъл с мъжа ми, защото и двамата сме българи.
Но честно казано откакто стана инцидента със снаха ми
(за малко щяха да изпуснат бебето, щото докторите имали по-важна работа,
а бебето така и така нямало шансове Shocked), вече не искам и да си го помислям. Twisted Evil

# 106
  • Мнения: 2 427
Охх,аз не мога да се причисля все още към хората които градят кариера в чужбина,но ако трябва да отговоря дали бих се върнала в Бг не знам какво точно да отговоря.Да се върна вече е малко трудно предвид обстоятелствата,но може би не бих заминала изобщо извън страната ,ако можех да върна времето назад. Peace

# 107
  • Мнения: 847
Ми и сестра ми е строителен ингинер ,не взема това което съм писала ,но работниците на техните обекти взимат заплати доста над нейната и то такава каквато съм посо4ила! Peace

Неквалифицираният взема "доста над" квалифицирания. Sick
Чудесни условия на труд.
Сори ама и тук не си права...
Работниците по обектите ,не говоря за хората от малцинствен произход ,макар 4е и между тях има с дипломи ...та работниците си имат образование и са кфалифицирани...Сестра ми тепърва запо4ва и стартовата й заплата е 1200лв....има си премии ,не работи на обект, шефът й и увели4ава заплатата плавно но сигурно ...та така ...трябва да си в БГ-я за да видиш наистина колко е опасно,как мафиотите ни 4акат с пушки и пистолети зад всеки ъгъл и как не можем едно кафе спокойно да изпием,как нямаме пари за хляб,как корупцията е превзела вси4ки и навсякъде е само с рушвети...
4естно мисля ,4е е време да погледнете малко позитивно на нещата .България се развива с бързи темпове,хората могат да си позволят по4ивки на море от по 700? в 4ужбина с деца,етц....
Страхът,песимизмът,и безразли4ието са страхотен приятел на българите  в 4ужбина .
Да ви кажа и още нещо-в България са останали млади хора които са успели,които са се доказали със собствени усилия,които са запо4нали от А до Я ,и които са горди от себе си ...еми евала на такива хора ,които не се оплакват ,а са горди да се нарекат Българи в България...
Лесно е да си българин в 4ужбина и само да плюеш по собствената си страна.!!!
Щастлива съм 4е имам шанса да се докажа в Бг-я ,да пе4еля толкова колкото заслужавам,да помагам на бг.производители да пробият на 4уждия пазар...
Ми огледайте се малко ,пове4ето от стоките на 4уждия пазар са изработени другаде,не само заради ниската работна заплата..а и заради ка4еството...ми идете в HM ,Zara,La Redoute,СА,етц...пове4ето от нещата са шити в БГ-я....

# 108
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Много ми беше интересно да прочета доводите на тези , които искат да се върнат. Моите наблюдения са, че понякога идеализираме нещата и много от нещата, които критикуваме в чужбина, идват с големи крачки към България. При предишното ми връщане, след 2 години, бях потресена колко са се променили хората. И за някои неща, мислещи точно като западняци.

А това, че нашето образование е добро... Confused Не казвам, че тукашното е по-добро или отлично / къде ли е/, но поне децата в 5 клас не се скъсват от олимпиади, контролни и т.н. / имаше една тема в Нашите деца и бях потресена.Ама и от майките бях потресена: какви амбиции имат./

Навсякъде има + и -, но страшното в България е, че няма кой да те защити като гражданин. Това е и за мен на-големият проблем на страната.

# 109
  • UK
  • Мнения: 1 334
Слави, Monday доколкото знам е агенцията с най-добри позиции в БГ.

# 110
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Една интересна статия за образованието в България
:
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-05-24&article=189956

# 111
  • Мнения: 3 394
ощо взето навсякъде си е стрес - всичко си опира до сухата пара и това си е!

За всеки е различно!

# 112
  • постоянно
  • Мнения: 7 123

95% от нещата които имат смисъл в живота ми се намират в БГ.
И ти седиш там заради тези 5 % които те държат на дъното ли? Не го вярвям...... Naughty
Вили

Ами седя си,
мъжа ми е американец, децата ми са родени В САЩ.
В БГ засега нямам работа която да ми плаща достатъчно, за да можем и 4мата да живеем на нея.
Но.. някой ден, може би!
Може би след време като стана американка, ще мога да си ходя където ми кефне - ту в БГ ту в САЩ- най-доброто от двата свята!  Grinning

Само да не си помислите че сляпо отричам недъзите на нашата мила родина. Напълно са ми ясни, но бих се престрашила да живея там заради многото други прекрасни неща.
Особено като взема двойното гражданство, да знам че винаги мога да избирам къде.

Е, ти искаш от всякъде наи доброто.За какво ти е американско гражданство ако е толкова гадно там? Все пак предполагам трябва да се закълнеш да служиш и милееш за Америка.
Вили

# 113
  • Мнения: 253
Слави, Monday доколкото знам е агенцията с най-добри позиции в БГ.


Благодаря! Ще ги прегледаме! Wink

# 114
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
тази тема оба4е ми предизвика една голяма питанка. зна4и, Щом има квалифицирани професии (оЩЕ не разбрах кои са  Rolling Eyes), платени по 2000/3000 и т.н.  лв и неквалифицирани такива за по 3000лв, к'во работят хората дето 4ета по другите форуми със семейни доходи, при двама работеЩи, до 1000лв?  newsm78
Аз имам контакти основно със специалисти работещи в телекомуникациите. Заплащането е високо, за стандартите на България. То беше високо и когато напусках страната, но сега определено се е изравнило с това в по-развитите страни от източно европейския блок  Peace
Строителите взимат много, защото бачкат много! Повече от 8 часа на ден, събота, неделя, празници. Работят на повече от един обект. Разбира се имат месеци, когато са без работа.

# 115
  • Мнения: 27 524
Бих се върнала и никой нищо да не ми предлага. Просто да съм си у дома. Работя по въпроса и това скоро да стане  Heart Eyes

# 116
  • Мнения: 98
Не, zа бога. Животът ми се състои от малко повече неща от работата и пари. Не дай си боже да се раzболееш, особено ако си на въzраст. Ако не набриош една маса пари на някой си ще те оставят да си умреш като куче. И дори и да си платиш, пак като към куче ще се отнасят към теб.  Много съм и насъбрала на БГ, особено по тоzи пункт. Раzбрах косвено какво оzначава някой от блиzките ти да умира, а на "лекарите" да не им дреме. Конкретно на въпроса НИКОГА
В момента изживявам същата ситуация, майка е тежко болна и ми се повдига от отношението на лекари и мед.сестри, просто нямам думи. Не искам да си помисля за връщане в Бг, само мисля как да взема близките си тук. Просто нещата не опират до пари, в Бг всичко се е изродило, хората живеят15 години  кучешки живот и това изважда наяве всичко лошо от характера на човека.

# 117
  • Мнения: 63
4-ри от последните 5 години ме тресеше невероятна носталгия. От четене на форума и разкази на новопристигнали тук Българи бях започнала да се чувствам, като във вица "Защо не казвате, че войната е свършила? Ние тука 10-та година влакове взривяваме!" Миналата година си ходих до БГ за месец и от тогава се почувствах у дома си - тук. Веднъж след това дори сънувах, че ми се налага да се прибера и да живея в България и се събудих обляна в студена пот. При това при ваканцията ми в България нямаше никакви сътресения или стресови ситуации.

# 118
  • Мнения: 295
Не,няма да се върна!Тази мисъл въобще не ми и минава през главата...

# 119
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ако нямах деца - веднага. Мисля си че за тях би било добре да остана, но пак не съм сигурна. Струва ми се по-безопасно и спокойно всичко, но пък имам чувство че растат едни презадоволени егоистчета.
Като си помисля какво става по пътищата на България (катастрофи и пр.) и не ми се прибира. Иначе за неуредиците и бурокрацията нямам проблеми - ще си ги търпя само да съм си там. Ще мислим, и на мъжа ми му се живее в Бг. В момента сме в Канада.

Общи условия

Активация на акаунт