Бихте ли се върнали в България ако ви предложат същите условия на труд?

  • 17 703
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 051
а за бежанците, Ведра, права си, пече ни се едно страхотно яйце, ама да видим кога
тук четох една интересна сентенция, която точно ни приляга: обработват ни като жаби, държат ни в студена вода, която постепенно се загрява, докато ни свари без да усетим
иначе всяка жаба би изкочила от врелия казана, ама при едно такова елегантно обработване за чий .. ти е да скачаш, нали?

Пък като сме почнали, кажи къде го чете Laughing Laughing
Лисо,  Mr. Green

# 271
  • Мнения: X
не във форума, Ведра
сори че прозвуча така
в един шведски вестник

# 272
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Много от хората, които не са живели в чужбина,
не могат да проумеят за какво иде реч, и това е
съвсем в реда на нещата. Други пък, живели извън
България, но при различни условия и различни причини,
че и различно дълго, разбира се, че имат свои виждания.
И всеки е прав за себе си. Аз, например, се посдърпах с
Блек Мамба в тази ни тема, но пък смятам, че и двете имаме
право да мислим така, както мислим. Въпрос на критерии,
мерки и теглилки. Истината е различна за всеки.

Впрочем, не мисля, че Шанел (авторката на темата за облачето)
е нагрубила някого, че е настъпила някого по мазола или обидила.
Прочетох й постовете, интелигентно и премерено се е изказала.
В някои от отговорите чета нискочели схващания. Но и това е нормално.

това не го разбрах аз  Shocked

в други теми съм я намирала за интелигентна и премерена, в тази само заядлива я намерих.

ама ти не се впечатлявай от войнстващия шовинизъм, голяма работа, че някой си написал някакви си глупости. Да не създаваме драма, там, където всъщност драма няма.

Има драма, душа, но е в по-начална фаза...
На войнстващият национализъм все още не му се вижда много истинското лице, просто процесите не са много напреднали...
Неизбежно ще проличат повече проблеми когато България започне да приема емигранти както всяка друга европейска страна.

На когото му се гледат такива филми - да стои и да гледа!

ей с това съм абсолЮтно съгласна.

# 273
  • Мнения: 3 423
В някои от отговорите чета нискочели схващания. Но и това е нормално.

това не го разбрах аз  Shocked

Идва от "ниско чело".
Накъде отива, не знам.

# 274
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
В някои от отговорите чета нискочели схващания. Но и това е нормално.

това не го разбрах аз  Shocked

Идва от "ниско чело".
Накъде отива, не знам.

много ми хареса  Mr. Green

# 275
  • Мнения: 1 393
Впрочем, не мисля, че Шанел (авторката на темата за облачето)
е нагрубила някого, че е настъпила някого по мазола или обидила.
Прочетох й постовете, интелигентно и премерено се е изказала.

Аз пък мисля.
Не само нагруби, ами много нагруби Хиър Агейн.
Момичето е с прясна (на десет дни) сложна и чакана с години операция за възстановяване на слуха, многократно лошо третирана, унижавана и пренебрегвана в България заради своя недъг.
Не мога да се съглася, че липсата на каквато и да е човечност и съпричастност към драмата и болката на един такъв човек е еквивалентна на интелигентност и премереност.
Това се и опитах да и кажа, в отговор на което тя ми изля обичайната кофа с помия.
Малко след това последва заключ на темата.

За мен едно от най- меродавните мнения във въпросната тема беше това на Блажка.
Останалото малко или много беше и е преливане от пусто в празно. Затова и не ми се пише в подобни теми - има ли смисъл да обяснявам до откат гол ли е  царя или не и каква точно е истината от моята камбанария? И на кого и защо да го правя? Напълно ги разбирам хората в България- не живеят в чужбина, не я разбират нашата гледна точка, през тяхната си призма пречупват- как иначе да е?
Аз затова и като четох въпросните теми  си мислех дали пък да не пуснем една тема тук каква е била представата ни за държавата, в която живеем и СС нейн гражданин преди да се озовем  в нея. Сигурно доста ще се посмеем. Аз поне не съм забравила какви безумни стереотипи имах в главата си за американците преди да заживея и самата аз тук.  Които в голямата си част се оказаха пълни химери.

А иначе повечето от въпросните теми не са нищо повече от преливане от пусто в празно. Както е и целият Клюкарник, всъщност, така че лошо няма- приказка и сеир да стават.

# 276
  • Мнения: 2 051
Затова и не ми се пише в подобни теми - има ли смисъл да обяснявам до откат гол ли е  царя или не и каква точно е истината от моята камбанария?
И на кого и защо да го правя? Напълно ги разбирам хората в България- не живеят в чужбина, не я разбират нашата гледна точка, през тяхната си призма пречупват- как иначе да е?

Аз затова и като четох въпросните теми  си мислех дали пък да не пуснем една тема тук каква е била представата ни за държавата, в която живеем и СС нейн гражданин преди да се озовем  в нея. Сигурно доста ще се посмеем.

Има, има смисъл.
Не до откат и не във всяка тема, но има и трябва - много съмняващи се души намират някакъв отговор така.
Самата ти го потвърждаваш:
не сме имали достъп до реална действителност - имали сме ме стереотипи и химери...
Като има достъп и химерите ще са по-малко...
Давай темата, хем ще е смешно, хем не само....
Heart Eyes

# 277
  • Мнения: 3 491
MrsG, защо не - пусни такава тема! За това какво сме си мислили за страната и какво се е оказало. Защото при мене разликата беше драстична. Затова и анти-американският патос на ранната Дещовиди ми е симпатичен, защото откривам в него собствената си младост.  Grinning
Всичко очаквах, но не и че тук ще се усетя нормална. В детайлния смисъл на думата.
Опасявам се обаче, че това е мой частен случай, и ще има достатъчно много опоненти, и се чудя дали такова нещо като всеобща "реална действителност" съществува изобщо.
Освен това, дали симбиозата между мене и обстановката е нещо гарантирано?
Затова максималното, с което се задоволявам, е поне да си върша работата, доколкото мога. Страх ме е обобщенията да не станат моите камъни по моята глава.

Последна редакция: чт, 07 юни 2007, 17:52 от блажка

# 278
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Брат ми (само на 22 години е) и той имаше анти-американски патос. Преди да дойде на гости първия път. После дойде и втори път и сега, живот и здраве, ще идва за постоянно. Много му харесва, такава свобода не бил виждал никъде другаде. То си е така де.

MrsG, пускай темата!

# 279
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Предварително извинявайте за отклонението!
Не мисля че описаното от нас би дало реална представа за живота в дадена страна. Както беше споменато, всеки го пречупва през собствената си призма. Аз съм редовен потребител тук. Чела съм много от публикациите на момичетата за живота в Щатите. Подготвих се за моето пътуване до Флорида старателно, пуснах и тема тук и приятелка живееща там имам, с която много сме говорили за живота там и тук. Е, какво да ви кажа бях изненадана и то много! Да не говорим, че някои от неща които съм чела по форума, бяха съвсем различни като отидох Wink наистина аз бях само на екскурзия, не да живея, но ето един пример, който много ме впечатли!
Масово американките пишат, че не пускат децата сами да играят в квартала! Е, аз попаднах в квартал, където децата бях нон стоп навън и играеха, колела, скутери, баскетбол. Въобще до тях нямаше клекнали родители да ги пазят. Звъняха на вратата, за да се викат едно друго newsm78 Синът ми не искаше да си ходи на края! Ами, той от сутрин до вечер тупкаше баскетболната топка със съседчета! Flutter

# 280
  • Мнения: 7 837
Масово американките пишат, че не пускат децата сами да играят в квартала! Е, аз попаднах в квартал, където децата бях нон стоп навън и играеха, колела, скутери, баскетбол. Въобще до тях нямаше клекнали родители да ги пазят. Звъняха на вратата, за да се викат едно друго newsm78 Синът ми не искаше да си ходи на края! Ами, той от сутрин до вечер тупкаше баскетболната топка със съседчета! Flutter

Ако сте били в нещо от типа - гейтед комюнити, ситуацията е съвсем различна  Simple Smile
Многозависи и от мястото, града.
Нашият е на трето място в щата по ниска престъпност и пак имам резерви към това да си пускам детето навън само. А и той е още малък де...  Laughing

# 281
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Точно такова беше Кейси! Но никой не беше ми споменал, че има такова чудо  Thinking Масово скачат, като чуят че дете е оставено само да играе в квартала с приятелчета, както аз правя тук. Мислех си, бре колко е страшно в Щатите и колко по-спокойно е тук  Laughing Нали разбираш в каква заблуда съм била, защото момичетата са описали ситуацията от тяхната си гледна точка Wink
Да не говорим, как се бях наплашила и от трафика около Орландо  Crazy Някой беше споменал, че е много натоварено и хубаво било шътали да се ползват. Колко си скубах косите, че не бях помислила за това по рано  ooooh! В същност излезе, че пътищата са прекрасни, просторни и умерено натоварени. Да не говорим колко ясни бяха знаците насочващи към съответните паркове Wink
Стига съм писала, ще ми трябва специална тема, за да опиша МОИТЕ 14 дневни впечатления от Флорида  Mr. Green

# 282
  • Мнения: 7 837
А ние живеем на едно поле с улици и къщи. Ето я разликата, дори и да познавам съседите, друго е...

# 283
  • Мнения: 3 491
Мери, ние затова мине-не мине, и пак за манджи говорим.  Laughing Там като че ли разминаванията са най-малко.  Party

# 284
  • Мнения: 907
Мери, ние затова мине-не мине, и пак за манджи говорим.  Laughing Там като че ли разминаванията са най-малко.  Party

Ако имаш в предвид здравословна манджа - ОК  Peace, ако ли не - давай да си премерим теориите Wink

Общи условия

Активация на акаунт