Цветарки тук сме се събрали, каквото краднали- засяли- 9

  • 37 915
  • 575
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 095
няма ли да имаме анкета? Rolling Eyes аз нямам откраднати, ами с подарени може ли да се включа?

имаш,имаш крадено  Joy и то банкерско
а цената за циганчето ми се струва надута

добре де, аз имах предвид от новите придобивки Joy

# 16
  • Мнения: 1 120
гери,в последната страница на 7 тема бях дала предложение за анкета.сега не я помна въобще,но ако искаш я виж,и ако ти хареса я пусни  Wink

# 17
  • Мнения: 668
gertruda Hug Hug Hug, чудесно си се справила!

Днес, във "В-к за Градината" са публикували статия за растителна защита на растенията. Ето 2 рецепти, дано са ни от полза:

Настойка от кори на цитрусови растения

Прилага се срещу листни въшки и трипсове

500гр. кори от портокали, лимони и мандарини се смилат на ситно. Заливат се с 3 - 5л. вряща вода. Кисненето продължава 5 денонощия в тъмно и топло помещение. Разбърква се и се прецежда през марля. Получената настойка се съхранява в хладилник и при употреба се разрежда 1:1 с вода, добавя се 40гр. домашен или обикновен сапун за пране. Растенията се пръскат обилно през 4 - 5 дни. За по-добър ефект настойката от портокалови кори може да се редува с настойка от чесън и люти чушки.

Настойка от чесън

Има силно комбинирано инсектицидно и фунгицидно действие срещу листни въшки, акари, белокрилки, мани и ръжди

Приготвя се от 0.5кг счукан чесън, залят с 3 - 5л. вряща вода. Престоява 1ч. като периодично се разбърква. Прецежда се през марля и остатъкът се залива с 1 л. вода за 1час. Двете настойки се смесват, долива се още вода до 10л. и се добавя 40гр. домашен или обикновен сапун за пране. Растенията се обливат с лейка привечер (когато се третира листна маса), а цветята се пулверизират.

# 18
  • Мнения: 1 120
хъни,втората вода,с която се залива чесънът,вряща ли е,или студена?

# 19
  • Мнения: 668
Не пише...
Аз като го правя на вилата ще сложа вряща, предполагам, за да се доизвлече там каквото има да се извлича newsm78 Ще питам баба ми дали знае нещо по въпроса.

# 20
  • Мнения: 300
Идеята за анкетата е на lamita , за което й благодаря Heart Eyes. Ако някои се сети за нещо друго да пише  Hug

gertruda Hug Hug Hug, чудесно си се справила!

Днес, във "В-к за Градината" са публикували статия за растителна защита на растенията. Ето 2 рецепти, дано са ни от полза:
..............

Настойка от чесън

Има силно комбинирано инсектицидно и фунгицидно действие срещу листни въшки, акари, белокрилки, мани и ръжди

Приготвя се от 0.5кг счукан чесън, залят с 3 - 5л. вряща вода. Престоява 1ч. като периодично се разбърква. Прецежда се през марля и остатъкът се залива с 1 л. вода за 1час. Двете настойки се смесват, долива се още вода до 10л. и се добавя 40гр. домашен или обикновен сапун за пране. Растенията се обливат с лейка привечер (когато се третира листна маса), а цветята се пулверизират.

Второто е разреждане на вече получилата се концентрирана отвара и затова се ползва студена вода, няма нужда от топла. Peace

# 21
  • Мнения: 9 095
ами за мен няма опция, Преполиване Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 668
Звучи логично, мерси!

# 23
  • Мнения: 1 120
Идеята за анкетата е на lamita , за което й благодаря Heart Eyes. Ако някои се сети за нещо друго да пише  Hug

gertruda Hug Hug Hug, чудесно си се справила!

Днес, във "В-к за Градината" са публикували статия за растителна защита на растенията. Ето 2 рецепти, дано са ни от полза:
..............

Настойка от чесън

Има силно комбинирано инсектицидно и фунгицидно действие срещу листни въшки, акари, белокрилки, мани и ръжди

Приготвя се от 0.5кг счукан чесън, залят с 3 - 5л. вряща вода. Престоява 1ч. като периодично се разбърква. Прецежда се през марля и остатъкът се залива с 1 л. вода за 1час. Двете настойки се смесват, долива се още вода до 10л. и се добавя 40гр. домашен или обикновен сапун за пране. Растенията се обливат с лейка привечер (когато се третира листна маса), а цветята се пулверизират.

Второто е разреждане на вече получилата се концентрирана отвара и затова се ползва студена вода, няма нужда от топла. Peace

аз разбрах,че чесънът се залива с вода,а не разтворът  newsm78
а тази вода се прибавя към р-ра,трябва да е със стайна Т.но ако се прибавя към чесъна не знам
според мен,водата не се прибавя към р-ра,защото е написано ''залива''

# 24
  • Мнения: 11 307
Айде на крадлите, на цветя да ви е!
Аз ги получавам подарък и пак много вървят.
Една част от комшийката, другата от магазина.
Аз ползвам настойка от тютюн за борба с листните въшки.
Освен това се боря с брашнена мана по розите, с едно сляпо куче, дето ми яде салатите отдолу и голи охлюви.

# 25
  • Мнения: 300
Вечерница сега и сляпото куче ли да добавя.  Mr. Green

аз разбрах,че чесънът се залива с вода,а не разтворът  newsm78
а тази вода се прибавя към р-ра,трябва да е със стайна Т.но ако се прибавя към чесъна не знам
според мен,водата не се прибавя към р-ра,защото е написано ''залива''

Това е по- логично от моето предложение  Embarassed. Аз първоначално го разбрах погрешно.

Реших да включа и мъжете в тази анкета, че някой път са си живо бедствие за цветята  Joy Joy Joy

# 26
  • Мнения: 747
Не съм много достойна за запис в темата- вчера купих един ананас, и дори смятам да му изхвърля калпачето! Joy
Ааааа, всъщност, промъкнах се и откраднах един стрък трендафил, сега му било времето за залагане... по-сигурно се хващал.
Цитат
Еми, до колкото зная нолината се полива много рядко - веднъж месечно някъде (това от Прасчо и арт мама съм го чела).
Продавачката така ми беше казала, но аз поливам веднъж седмично все пак.
А някой знае ли къде може да се намери този сфагнум мъх, за който става въпрос в линка от Маргарита- за размножаването на драцената?

# 27
  • Мнения: 11 307
Вечерница сега и сляпото куче ли да добавя.  Mr. Green

щ
Няма нужда, то е градинарски проблем, не цветарски  Wink

# 28
  • Мнения: 1 120

Това е по- логично от моето предложение  Embarassed. Аз първоначално го разбрах погрешно.

Реших да включа и мъжете в тази анкета, че някой път са си живо бедствие за цветята  Joy Joy Joy

аз само заради този глагол,помислих,че става дума за чесънът,но може и те да са допуснали грешка в писането.но все пак не разгадахме загадката за втората вода  Laughing
моят мъж не,но майка ми  Close малко са пътите,когато е чистила с прахосмукачка и не е отчипила поне 1 листо на кливията.ако трябва да броя колко листа е откършила ..... сметнете сами 2 пъти седмично по 1 листо  #2gunfire скоро май няма да остане какво да чупи.за годините,които е кливията,трябваше да е с много повече листа

# 29
  • Мнения: 3 810
да си призная ли, че само аз досега съм гласувала с последната опция newsm78 понеже имам изхвърлено едно от мъжо и ги нарича гюрлюци, защото не ставали за салата... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт