За наднормено бебе

  • 1 450
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
БЕБО Е НА 4 МЕСЕЦА ХРАНИ СЕ-6,00 МЛЯКО/МИЛУМИЛ 1/ 9,00 АМ 10,00 8 ЛЪЖИЧКИ ПЛОДОВО ПЮРЕ 12,00 ЗЕЛЕНЧУКОВО ПЮРЕ/150ГР/ 15,00 АМ 18,00 АМ 19,00 8ЛЪЖИЧКИ ПЛОД ПЮРЕ 21,00 АМ ПИША ПОДРОБНО ЗА ДА МИ КАЖЕТЕ ДАЛИ ГРЕША В РЕЖИМА НА ХРАНЕНЕ ИЛИ МИЛУМИЛА Е ПО КАЛОРИЧЕН И ТРЯБВА ДА СМЕНЯ МЛЯКОТО  ЗАЩОТО ПОСЛЕДНИЯТ МЕСЕЦ СМЕ НАДДАЛИ 2 КИЛОГРАМА ОТ 5,800 СЕГА Е 7,900

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 15:34 от Vivi

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Според мен трябва да се прокунсултираш с педиатърката, тя какво ти каза ?

Все пак всяко бебче си е индивидуално  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Милумила не е по-калорично, мляко като мляко е. По колко грама мляко пие?

# 3
  • Мнения: 27 524
Милумила не е по-калорично, мляко като мляко е. 

 Peace

Не се притеснявай, нека си хапава колкото иска. Бързото и голямо качаване при бебетата е до време и съвсем скоро ще има застой  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 8 242
Ихааа 150 гр. пюре  Crazy за 4 месечно туй ми се вижда доста  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 677
Горната граница за четири месечно бебе е 8.500 гр, така че си е в нормата.
Ударното напълняване също не бива да те притеснява. В един момент ще спре да наддава с такива темпове.
За успокоение, първите месеци синът ми също качваше доста - средно с килограм и половина на месец. Сега се укроти.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
Не се притеснявай, и моята девойка наддаваше сериозно първите месеци и беше едно доста пухкаво бебе. Преди годинката проходи и като се закова на 12 кг., не мръдна от тях цяла година - само се издължава на височина. В последните два месеца малко наддаде и сега сме 12,5 кг.

# 7
  • Мнения: 56
трябва да мина на милумил 2 какво ще ме посъветвате да сменя ли млякото или да намаля пюрето бебо не отказва храна може да изяде цяло пюре ако му го дам

# 8
  • София
  • Мнения: 888
БЕБО Е НА 4 МЕСЕЦА ХРАНИ СЕ-6,00 МЛЯКО/МИЛУМИЛ 1/ 9,00 АМ 10,00 8 ЛЪЖИЧКИ ПЛОДОВО ПЮРЕ 12,00 ЗЕЛЕНЧУКОВО ПЮРЕ/150ГР/ 15,00 АМ 18,00 АМ 19,00 8ЛЪЖИЧКИ ПЛОД ПЮРЕ 21,00 АМ ПИША ПОДРОБНО ЗА ДА МИ КАЖЕТЕ ДАЛИ ГРЕША В РЕЖИМА НА ХРАНЕНЕ ИЛИ МИЛУМИЛА Е ПО КАЛОРИЧЕН И ТРЯБВА ДА СМЕНЯ МЛЯКОТО  ЗАЩОТО ПОСЛЕДНИЯТ МЕСЕЦ СМЕ НАДДАЛИ 2 КИЛОГРАМА ОТ 5,800 СЕГА Е 7,900
Вие пак сте добре. Моя хубостник  още няма четири месеца, а за третия месец беше 7.500кг и  69см. а сме на четири хранения с мляко и по половин плодово пюре преди и след обед между храненията. За сметка на това обаче вече се обръща и е доста подвижен. Давай  му да си хапва, пък той после ще отслабне:)

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 22:39 от Petrova_

# 9
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
 #Shocked Габи сега на 6м. и 20дни е 66см и 7200гр...а се роди нормално 51/3100.Аз ли не си дохранвам детето newsm78

# 10
  • Мнения: 1 230
Нещо не виждам колко сте високи...Ние също вървим с по-голямо тегло, но сме и високи (освен ящни Embarassed) - 7 месец - 9 кг - 74 см
Проследи съотношението ръст-тегло и тогава се притеснявай Hug

# 11
  • Мнения: 772
Не се притеснявай за милумила.Не е вярно че е по-калоричен.Моята беба го хапва и е 9кг-71 см(това са данни от вчера!)
Мисля че режима ви е ок.Какво казва педиатъра?

# 12
  • Мнения: 417
Ай стига бе! #CrazyКак ще даваш на четири месечно бебе 150гр.пюре?Направо ме разби,а ние сме на осем месеца и тежим 8кг.
Горната граница за четири месечно бебе е 8.500 гр, така че си е в нормата.
Ударното напълняване също не бива да те притеснява. В един момент ще спре да наддава с такива темпове.
За успокоение, първите месеци синът ми също качваше доста - средно с килограм и половина на месец. Сега се укроти.
От къде ги гледаш тия граници,какви са тези норми бе хора!На 4 месеца близо 9 килограма,според мен това си наистина доста.И все пак моят съвет е храни си нормално детето,без да го тъпчеш.

# 13
  • Мнения: 56
колко е нормалното количество пюре за 4 месечно бебе /зеленчуково / бебо е 67 см

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Теглото на бебето зависи все пак колко се родило.
Малко рано си започнала да даваш зеленчуково пюре и аз преброих общо 7 хранения ( с плодовото пюре )
Освен да се опиташ да храниш през 3.30ч или 4часа, така храненията няма да са толкова много.

Големия ми син беше много лаком, плачеше като му свърши млякото - вечно беше гладен.
Сега на 6 години е слаб, мускулест, висок и тежи като гюле.
Така че споко, консултирай се с педиатър само за вит.Д

Общи условия

Активация на акаунт