Татковци, помагайте за избор на компютър

  • 2 562
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
... имам наблюдения и тестове...

 Simple Smile
Всеки си има по нещо.

Аз пък съм от "Левски".
И няма да споря повече, дори да си от ЦСКА.

ПП Просто отговорих на момичето в рамката, която е дала.
Предложи й конфигурация и ти, мен ме остави (тук пита авторът, не аз).

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 17:40 от Холограма

# 16
  • Мнения: 25
 Joy

Избор на монитор - в никакъв случай не от компютърна фирма (може ако имаш познати там или фирмата е голяма и има изложени и работещи монитори на витрината). Отиваш в технополис или техномаркет например харесваш монитора, оглеждаш го за изгорели пиксели или субпиксели, и настояваш да вземеш монитора от стилажа а не нов от кашон (обикновено се оправдават че бил мострена бройка но с малко настояване го дават) Идеята е че при един нов монитор опасността от поява на мъртъв пиксел или субпиксел е най-критична в първите няколко часа до 1-2 дена от работата му. Друго - не обръщай внимание на табелките където пише 16,2 милиона цвята, това е маркетингов трик, реално са 262 хиляди защото матрицата е TN и е 6 битова. При 8 битовите матрици са наистина 16 милиона цвята и тогава в информацията за монитора пишат 16,7 милиона. Но ти едва ли ще можеш да намериш монитор с друга матрица освен ТN в ценовия диапазон до 500 лева. Но пък за домашна опотреба без много претенции за реални цветове става Simple Smile
Ето например този които ти е предложила холограмата - PHILIPS 190C7FS, доста е добър лично за него правих скандал в техномаркет защото не искаха да ми дават мострената бройка от стилажа, но се поддадоха де Simple Smile И вече 7 месеца съм му горд и доволен собственик Simple Smile


Опс май съвет за конфигурация няма да ти давам защото гледам че, отдавна си пуснала темичка в хардуербг и колегите са ти дали доста добри предложения  Peace

# 17
  • Мнения: 667
Опс май съвет за конфигурация няма да ти давам защото гледам че, отдавна си пуснала темичка в хардуербг и колегите са ти дали доста добри предложения

Къде е тази тема, може ли линк, че не успях да се ориентирам. Защото и аз подобна конфигурация търся.

# 18
  • Мнения: 335


... май съвет за конфигурация няма да ти давам защото гледам че, отдавна си пуснала темичка в хардуербг и колегите са ти дали доста добри предложения...



Или предложи измислена от теб конфигурация, или ще си помисля, че водиш кръжок по компютърна грамотност.
Или можеш да направиш работеща машина, или философстваш що е компютър и други фундаментални теми на научно-популярния печат.

ПП Цитатът ти горе очевидно е към авторката. Що така не казваш кога на кого говориш.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Обиди и лични нападки ли започвам да долявам...? newsm78
Защото ако е така, да удрям катинара...

# 20
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Моля не слагайте катинара преди да съм благодарила на всички, които се включиха и дадоха идеи Hug!

# 21
  • Мнения: 25
Или предложи измислена от теб конфигурация, или ще си помисля, че водиш кръжок по компютърна грамотност.
Или можеш да направиш работеща машина, или философстваш що е компютър и други фундаментални теми на научно-популярния печат.

ПП Цитатът ти горе очевидно е към авторката. Що така не казваш кога на кого говориш.

Нещо против ли имаш, по това което пиша или те е яд че не приемат твоята оферта  newsm78
Съвети съм дал достатъчно на лични и по icq на който е попитал. Момичето е пуснало тема в хардуербг още преди да пусне тази тук, получила е добри съвети и може би отдавна се радва на новия си компютър.  bowuu
А това към кой се обръщам, смятам че който е посещавал достатъчно време форумите е наясно че когато не цитирам изрично някого или не се обърна към него по прякор то значи отговарям на автора на темета  Naughty
И престани с тези нападки, защото както ти си имаш менние така и всеки друг, и този който е задал въпроса и иска съвети сам си преценя на кой да се довери.

Ekcnpec, изчакай авторката да напише своята позиция, ако вече си има компютър теглете катинара. Но мисля че подобна тема (ако няма друга такава в раздела) би била от помощ и на други съфорумци, както беше полезна и за SafeHeaven. Надявам се и той да е намерил това което търси  Peace

# 22
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Още не съм си взела компютър и съм в голяма чуденка. Всеки казва различно и всеки има предпочитания към различни марки процесори, видеокарти, записвачки и т.н., а за човек, който нищичко не отбира от машинарии е адски сложно да избере, каквото и да било. В крайна сметка ще събера всички предложения и ще отида в някой магазин и на място ще решаваме какво да се сглобява Mr. Green.
Още веднъж благодаря на всички вас, момчета Hug!

# 23
  • Мнения: 335
... а за човек, който нищичко не отбира от машинарии е адски сложно да избере, каквото и да било...


В такива случаи (или при еднакви предложения) правилното решение е да купуваш от човек, на когото със сигурност можеш да разчиташ, че ще ти поддържа машината, има достатъчно опит и е достатъчно свестен да ти отделя време след това (в случай, че се наложи - при проблем или за усъвършенстване на конфигурацията).

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 12:12 от Ekcnpec

# 24
  • Мнения: 25
Това може да е грешка, ако сметнеш това да правиш по-добре да настояваш да се съчетаят компонентите, които са ти предлагали до сега а не да приемеш замяна с нещо друго от продавача/дилъра или който и да било там. Ако не ти е познат със сигурност ще работи в интерес на фирмата а не в твой, или ще ти предложи нещо което имат нужда да изчистят от склада или нещо по-скупо и не толкова необходимо за теб. Много са малко фирмите в които работят хора които ще направят всичко възможно за да избере най доброто и изгодно за клиента. Казвам го като човек работил в три такива фирми и все още с обща работа с две от тях.
Хващай две-три примерни конфигурации, и като идеш в магазина избирай само от тях или компоненти от тях.
Съвета ми за монитора го прочете по-горе,
за харддиск не приемай макстор, сигейт ги купи преди време и поти ги затри, това което има на пазара са складови наличности, избирай между хитачи (според мен много надежден) или самсунг (доста тихи). Видео карта, както са ти казали, като за начало и за да спестиш пари работа ще ти свърши и една вградена 6100 Simple Smile
Паметта гледай да е двуканална (кит 2х нещо си ) и не по малко от 1ГБ сумарно, няма смисъл по-малко. Не взимай V-Data.
За кутия със захранване като качество/ цена - Фокскон
Ако искаш вземи по евтина кутия но смени захранването с фортрон или seasonic апример, но не по малко от 400W, защото ако сложиш за вбъдеще по-хубава видеокарта 350 ще се задъхва.
За процесор и дъно тези които са ти предложили са добре Simple Smile
за двд писачка моя избор е - LITE ON LH-20A1H  -  Super AllWrite & LightScribe DVD±RW/DVD±R9/DVD-RAM //(DVD+R:W20x;/DVD+RW:RW8x;/DVD+R9:W8x;/DVD-R:W20x;/DVD-RW:RW6x;/DVD-R9:W8x;/DVD-RAM:W12x;/DVD-ROM:R16x;/CD-R:R48x;W48x;/CD-RW:RW32x;), ATAPI  

Успех, аз бях до тук Simple Smile  Peace

# 25
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Разбира се, че няма да позволя да ми набутат компонент с друга марка, който го няма във всички сглобки, които вие и момчетата от другия форум сте предложили. Мисълта ми беше, че вариантите са няколко, а аз не знам кой да бъде Peace!

# 26
Лично моя съвет е да се опиташ да намериш приятел или доверен човек ... Но не човек от фирмата от където ще си купуваш РС , и така да отидеш и да си вземеш компютъра Simple Smile ... в противен случай почти винаги в фирмите гледат да те понабутат а ако те видят че и неразбираш ще е съвсем лошо .

Общи условия

Активация на акаунт