Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте,

Искам да отворим една тема : как предпазвате децата си от настинки, в която всеки да каже от какво е най-доволен. Моят син беше страшно болнав... ако ходи 1 седмица на детска градина  то другата е болен....да не казвам и по на често... никога не бях плащала цяла такса за детската градина. Не искам да изброявам какво ли не пихме...какви ли не витамини не взимахме...хомеопатии...и пак болни... От 2 месеца пием Герисан...страхотен е ... от тогава той не е боледувал...само един път имаше хрема.... което за нас беше нормално.... знам,че звучи като някаква реклама, но сиропа е супер. Той се пие всеки ден и повишава имунната система....
А вие какво пиете???
Цитирай

Белгия/София

Не пие нищо, нито аз  Very Happy Яде плодове и не ходи на ясла/градина.
Цитирай

Варна

Слагаме и противогрипна ваксина. Други профилактики няма. Боледува веднъж годишно засега, миналата година скарлатина, сега е с варицела. Казвам засега, имайки предвид брат и, който като малък и не чак толкова, до преди 2-3 години не боледуваше въобще. Сега на дърти години прави бронхити и пневмонии но за това си има причини, дебелата му глава най-общо казано.

Начина по който гледам Сиси явно и понася. От 2 годишна е на ясла, сега градина.
Цитирай

София

Не пие нищо, нито аз  Very Happy Яде плодове и не ходи на ясла/градина.

Е да то и аз нищо не пия да не казвам,че не знам от кога не съм боледувала...май от доста години... но децата като започнат да ходят на детска градина нещата стават различни...за жалост
Цитирай

Белгия/София

Така е, да, около мен примери много. И зтаова го отлагам максимално дълго, пък да видим докога.
Цитирай

Outside the Matrix

Как ли... ами, със спане на отворен прозорец; с тичане по потник навън; с плаж, сняг и сладолед от малки; с ябълки и моркови; с липса на чорапогащи и шалове в гардероба, ей с такива неща.  Crazy
Цитирай

София

Как ли... ами, със спане на отворен прозорец; с тичане по потник навън; с плаж, сняг и сладолед от малки; с ябълки и моркови; с липса на чорапогащи и шалове в гардероба, ей с такива неща.  Crazy
Peace
Цитирай

София

Закалявам, не се вманячавам и карам косите на бабите в квартала да се изправят, като го видят да си близва сладолед през януари  Laughing
Давала съм два пъти имуностимулатори, но основно наблягам на по-лекото облекло, много плодове и зеленчуци, игра навън минимум 4 часа, а през лятото на село по цял ден.
Ходи на ясла от януари - в стихията на вирусите и не е боледувал.
Цитирай

София

Калоян още не ходи на ясла,но пък всеки ден е навън и вечер играе с децата от близката ясла .Досега не е имал проблем,въпреки че мъкнеха хреми,кашлици,кихаха и какво ли не SickВсеки ден му правя поне по 2 фреша от лимон,грейпфрут или портокал.Ако го усетя,че започа да се разболява,давам малко вит.С допълнително.
Иначе,за засилване на имунната система,давам пшеничен зародиш 2-3 пъти в седмицата със закуската.Витамини не давам.
Цитирай

Ямбол

За мен болест настинка няма.
Възможно е, ако организмът не е свикнал на колебания в температурите, тогава да отслабва имунната система и да се заразява по-бързо или да не е устойчив на вируси, но настинка като заболяване няма.
Точно заради честите боледувания(предаване на вирусите от дете на дете) в яслите и предвид неукрепналата имунна система, не съм дала все още дъщеря си на ясла. Друг начин за предпазване нямам.
Цитирай

в моя свят на мир и любов

Закалявам, не се вманячавам и карам косите на бабите в квартала да се изправят, като го видят да си близва сладолед през януари  Laughing
Давала съм два пъти имуностимулатори, но основно наблягам на по-лекото облекло, много плодове и зеленчуци, игра навън минимум 4 часа, а през лятото на село по цял ден.
Ходи на ясла от януари - в стихията на вирусите и не е боледувал.

А да знаете само как унищожително ме гледат като я видят боса на детската площадка през февруари  35 35 35

Искам да ви покажа снимка, но не знам как да я копирам тук
« Последна редакция: чт, 24 май 2007, 15:33 от luda »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.