Захраних на 1 месец.Ами сега?

  • 2 979
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 241
Аз  не мисля,че ще има някакви последствия-аз лично започнах захранването на 2м.Ако детето ще има алергии ще ги има и на 1г. да го захраниш.
Хе, НЕЕЕ! Това беше доста аматьорско изказване.Недей така да объркваш хората.Разбира се, че има значение дали на 2м.или на 1 год си захранила с определени храни.Толкова научни изследвания доказват, а и вече в цял/цивилизован/ свят захранват късно и то си има обоснована причина. А тя е , че в първите месеци  чревната лигавица е незряла и пропуска доста лесно вредните вещества и е много по-лесно да се развие алергия тогава, отколкото по-късно, когато бебето има  вече изработен имунитет . Аз мисля, че е по-добре да сме внимателни с крехките същества, от колкото после да си скубем косите smile3511/както между впрочем направих и аз- само че на 4 мес. и за това сега си позволявам да давам съвети/

# 16
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Тази вечер го обсъдихме с мъжа ми и решихме,че така и ще направим-спираме до тук.

Правилно сте решили

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз  не мисля,че ще има някакви последствия-аз лично започнах захранването на 2м.Ако детето ще има алергии ще ги има и на 1г. да го захраниш.
Не е така.80% от хората имат алергии,които никога може да не се проявят.Но с определена храна или с неправилно хранене можеш да отключиш алергия.
А към авторката съвет,смени си педиатъра

# 18
  • Мнения: 676
Аз  не мисля,че ще има някакви последствия-аз лично започнах захранването на 2м.Ако детето ще има алергии ще ги има и на 1г. да го захраниш.
Хе, НЕЕЕ! Това беше доста аматьорско изказване.Недей така да объркваш хората.Разбира се, че има значение дали на 2м.или на 1 год си захранила с определени храни.Толкова научни изследвания доказват, а и вече в цял/цивилизован/ свят захранват късно и то си има обоснована причина. А тя е , че в първите месеци  чревната лигавица е незряла и пропуска доста лесно вредните вещества и е много по-лесно да се развие алергия тогава, отколкото по-късно, когато бебето има  вече изработен имунитет . Аз мисля, че е по-добре да сме внимателни с крехките същества, от колкото после да си скубем косите smile3511/както между впрочем направих и аз- само че на 4 мес. и за това сега си позволявам да давам съвети/
Имам пример за всичко, което казвам.Приятелката ми,живееща в САЩ храни детето си по всички техни най-нови изисквания-само кърма без вода,късно захранване,кърмене почти до две години и мога да кажа, че детето има толкова алергии колкото не можеш да си представиш, а и да не забравя и не е генетично обременено за това.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не смятам, че си навредила на детето си, просто спри със захранването до тук, не въвеждай нови храни. След 2-3 месеца започни постепенно и сигурна съм всичко ще бъде наред.

# 20
  • Мнения: 2 673
и мойта бивша Педи ми беше казала - сок от 40 - ия ден, но аз захраних от 5 месес с ХА - пюрета ХИПП. Даже малко съм избързала май.

Добре сте решили. Изчакайте.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Днес бяхме на педиатър(на частно)и тя ми каза да спирам само сокчетата,защото не било хубаво плодовете да са в сурово състояние.Обаче щом малкия бил на АМ,а млякото било най-големия алерген,можело да продължавам с пюретата.Каза ми да не се вторачвам толкова много във всяко ново нещо,защото утре и то можело да бъде отречено.Обаче за кърмените бебета и тя била съгласна,че трябва късно да се захранват.  33uu

# 22
  • Мнения: 490
Според мен се посъветвай спедиатърката си,послушала си я за ранното захранване сега се консултирайс нея как да продължиш. Но много е рано да въвеждаш други храни,зависи все пак от детето щом е добре и възприема...

# 23
  • Мнения: 104
Сина ми е захранен така-нищо му няма!!!Но сега не бих захранила така,сега дъщеря ми ще я захранвам със зелен4ук и то сега Hug

# 24
  • Мнения: 2 908
До колкото чета мисля, че частното педи е право. Peace

# 25
  • Мнения: 1 425
Тая твоята педиатърка....  #Cussing out нямам думи. По добре не давай нищо. Изчакай до 6 месеца. Бебо има нужда само от кърма или АМ. Колкото до намаляването на храненията, бебето само ще си покаже, кога да ги намалиш.
Един съвет и от мен. Когато решиш да даваш нещо на бебо, можеш да попиташ тук във форума. Има много компетентни майчета, които ще ти дадат съвети. Моята дъщеря по препоръка на педиатърката я захраних на 3 мес с картофено пюре, но тя плачеше и не искаше. Пуснах тема тук и мноого момичета се притекоха на помощ. Благодаря Ви момичета   bouquet Спрях със захранването и при първия изгоден момент смених педиатъра, по препоръка на момичетата. Благодарна съм им  Hug Това беше най-правилното.
Сина ми го захраних на 6 мес. И не сбърках.

# 26
  • Мнения: 466
А когато на бебчо определено млякото не му е достатъчно и си остаа гладен - въпреки ,че яде по 7-8 пъти се още какво се прави  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз  не мисля,че ще има някакви последствия-аз лично започнах захранването на 2м.Ако детето ще има алергии ще ги има и на 1г. да го захраниш.
Хе, НЕЕЕ! Това беше доста аматьорско изказване.Недей така да объркваш хората.Разбира се, че има значение дали на 2м.или на 1 год си захранила с определени храни.Толкова научни изследвания доказват, а и вече в цял/цивилизован/ свят захранват късно и то си има обоснована причина. А тя е , че в първите месеци  чревната лигавица е незряла и пропуска доста лесно вредните вещества и е много по-лесно да се развие алергия тогава, отколкото по-късно, когато бебето има  вече изработен имунитет . Аз мисля, че е по-добре да сме внимателни с крехките същества, от колкото после да си скубем косите smile3511/както между впрочем направих и аз- само че на 4 мес. и за това сега си позволявам да давам съвети/
Peace

# 28
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
И моята педиатърка напъваше доста за сокчета и пюренца на един месец (а за моето дете 0 м. коригирана възраст), ама добре, че мама попрочете малко тук и там, та сега ще чакам още поне месец и половина Mr. Green
Моят некомпетентен съвет е да спреш и да почнеш пак след поне 3 месеца.

# 29
Не се притеснявай толкова. Ние също по препоръка на педиатърката захранихме много рано със сокове - първия ден на 2-я м./при това сме недоносени. Че е вредно по настоящите изследвания е вредно - но след като вече си захранила със сок /според много мнения ... станалото-станалаои е вредно да прекъсваш захранването/ просто ние намалихме количеството и забавихме следващите захранвания с по месец /за зеленчуковите пюрета/ и по две седмици /за местните и кашата/; така ще направим и с попарата. Имаме алергии, но при нас е и наследствено - така, че не мога да бъда сигурна, че е от ранното захранване. Просто внимавам какви храни давам.

Общи условия

Активация на акаунт