Какви конци?

  • 1 269
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Искам да Ви попитам, купувахте ли си конци за шиене след секцио и ако да какви?Аз попитах дали да си купя и ми казаха по-добре ДА, защото  са по-хубави от тия които имат в болницата.При вас как беше?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз раждах в частна болница и съответно там си носих единствено чехлите. Всичко останало ми бе предоставено от болницата.
Но досега не съм чувала някой да е купувал конци за операцията си - обезболяващи. марли, памуци, лигнин да, но не и конци.

# 2
  • Мнения: 9 050
Изобщо не са ми искали конци. Тези, с които ме зашиха в болницата свършиха чудесна работа. Все пак попитай в болницата. може да не са съгласни с твои конци да те шият. Не знам. Това ми звучи като да си занеса скалпела.

# 3
  • Мнения: 492
Раждала съм секцио в държавна болница и не са ми искали конци.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 586
Преди 15 дни родих със секцио и никой не ми е искал конци. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Никой не ми е казвал,че мога аз да си купя конците.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Изобщо не са ми искали конци. Тези, с които ме зашиха в болницата свършиха чудесна работа. Все пак попитай в болницата. може да не са съгласни с твои конци да те шият. Не знам. Това ми звучи като да си занеса скалпела.
Peace
С едни единствен конец ме зашиха,но дори не съм се сещала,аз да си нося конците!

# 7
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Те това  ако е верно за конците ........... #2gunfire
Вили

# 8
  • Мнения: 296
И аз не съм чувала да си носиш конци. Аз раждах нормално в частна болница.

# 9
  • Мнения: 1 207
Аз доколкото разбирам е не е че те карат да си носиш конци, а че тези които си купиш ще са по-хубави от тези които използват.
Смятам че няма значение,значението е как ще те зашият.

# 10
  • Мнения: 9 050
Да де, и аз така го разбрах. Ама пък дали девойката разбира от конци, че да знае дали са по-хубави. А пък и пак си мисля, че в болницата изобщо може да не и ги приемат тези конци. Отдавна вече не се налага да си носиш консумативи за операцията. Слава богу, отмина онова време, когато всичко си носиш, а и за да те оперират трябва двама или трима души да дарят кръв и какви ли не още глупости имаше.

Според мен не си купувай такива неща.

# 11
  • Мнения: 865
Изобщо не са ми искали конци. Тези, с които ме зашиха в болницата свършиха чудесна работа. Все пак попитай в болницата. може да не са съгласни с твои конци да те шият.
Но една приятелка ражда е шейново и си беше купила някакви конци,които не се махат.

# 12
  • Мнения: 9 050
Какво разбираш под махане на конци? Защото на мен като ми казаха на 5-тия ден, че ще ми махат конците и аз изпаднах в ужас, защото мислех, че ще ми ги издърпват. А махане на конци се оказа само да отрежат възелчетата, които стърчаха от двете страни на шева. Иначе самите конци се разграждат.
Но не съм си ги купувала тези конци. С такива ме зашиха в Тина Киркова. До колкото знам и в Шейново с такива шият. То изобщо някъде шият ли с други?

# 13
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Да де, и аз така го разбрах. Ама пък дали девойката разбира от конци, че да знае дали са по-хубави. А пък и пак си мисля, че в болницата изобщо може да не и ги приемат тези конци. Отдавна вече не се налага да си носиш консумативи за операцията. Слава богу, отмина онова време, когато всичко си носиш, а и за да те оперират трябва двама или трима души да дарят кръв и какви ли не още глупости имаше.

Според мен не си купувай такива неща.
Да права си отмина това време- сега за да те оперират ти искат пари иначе- умирай!
Пример: Моя позната от Благоевград роди близначета , получава перитонит и  я карат в София града голяма откъдето казват на мъжа и че ако иска да отворят  трябва да плати 4000лв.
И той какво да прави Зина- да оди да се оплаква  както му е реда и да си отиде жената ;или да свие раменцата и да бяга по банки да събира парите?
Вили

# 14
  • Мнения: 9 050
При перитонит, ако не я оперират веднага, си е отишла. Не виждам как лекарите са я поддържали, докато той намери пари...
И темата не е такава. Това не е онази тема за абсурдите в България, която заключиха ( слава богу ).

Жената пита да си купи ли конци, ти къде отиде.....

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 00:09 от ZinaSt

Общи условия

Активация на акаунт