Дали бъркам

  • 1 518
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Приятелката ми има момченце на 2г.2месеца. Излизаме почти всеки ден, но напоследък нещо в поведението /силни думи за 2 год. дете, но няма как по друг начин да ви го обясня / на детето й не ми харесва. Доста е агресивен, блъска моето дете и без причина го рита. Прави му забележка с половин уста-ми то децата трябва да са по-оправни, в детската ясла как мислиш, че ще се оправят иначе-е редовното оправдание. Моето дете не е агресивно и като го дръпна, онова се занимава с нещо друго. Иначе се заиграват и се разбират, докато Иван/да го наречем другото дете/, не реши че Мони му пречи.
Но днес вече ми дойде в повече, Иван почва да казва на Мони/поучаван от майка си/-не така,неправи така и други забележки и да го блъска и рита. Казах на приятелката ми да не учи Иван да прави забележки на детето ми, защото само го блъска и рита, и не е той човека който ще прави забележки. Предполагам, че ви звучи дребнаво и глупаво, но много се дразня и ми е обидно. А тя се смее и ми вика нека да му казва, нали е по-голям. Не искам да подтискам детето си за сметка на другото.
Дали съм дребнава или наистина трябва да подготвяме децата от рано за срещата с малките гадняри/съжалявам, но онова е точно такова, и като порасне ще стане голям гадняр, сигурна съм/
 

# 1
  • Мнения: 4 629
Незнам дали бъркаш, но си личи, че таиш лоши чувства към така наречената ти приятелка и към детето й. Ако съм на нейно място бих искала да знам за тях.

А ако съм на твое място не бих търпяла детето ми да бъде удряно или поучавано от другарче

# 2
  • Мнения: 154
Не в никакъв случай не тая лоши чувства, ако имаше нещо такова отдавна щях да спра да излизам с нея и да прекратя всякакви отношения. Всеки път си казвах, нищо те са деца ще се разберат по свое му, но ми е гадно че моето стои и гледа тъжно след като е ударено. Но явно трябва да спрем да излиза ме заедно/ с децата де/, за да не започнем наистина да таим лоши чувства

# 3
  • Мнения: 154
Интересно ми е вие как бихте реагирали?

# 4
  • Мнения: 7 201


А ако съм на твое място не бих търпяла детето ми да бъде удряно или поучавано от другарче
Аз също не го одобрявам!А ако държиш на приятелката си по-добре излизайте без децата! Peace

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Aко на мен ми е приятелка, ще уважи мнението ми и забележките ми, даже и да не съм права. Приятелки, които не зачитат как желая да се отнасят с детето ми нямам.
Имахме приятелско семейство, чийто син обожаваше да разплаква и дразни сина ни, вече не са ни приятели, не само заради децата.

# 6
  • Мнения: 154
Aко на мен ми е приятелка, ще уважи мнението ми и забележките ми, даже и да не съм права.
Така е права си. Но тя не го взе на сериозно и се смееше, на което се ядосах и не казах нищо. Може би трябваше да съм по-настоятелна.

# 7
  • Мнения: 27 524
Ха, като чета, все едно нашата ситуация. С жената на съдружника тук на мъжа ми родихме две момчета с месец разлика. Нейното израстна същото говедце - агресивно, грубо, яко биче. Два пъти скоро им ходихме на гости и синът ми разви страх от деца. Онова се засилва като танк, блъска го в гърдите, тъпче го с крака, тръшка се като кечист върху него и се хили. Детенце на година и половина, а толкова злост и злоба, да се чудиш откъде. Майка му се хили и се радва, колко е умен синът й. След това идваха други дечица, искат да го гушкат и целуват, той крещи и бяга, истински ужасен. Повече у тях няма да стъпя  Stop
Не давай да тормозят детето ти  Hug

# 8
  • Мнения: 1 735
styni, аз мисля че трябва да проведете сериозен разговор без децата да са с вас.
Просто й кажи как се чувстваш, какво мислиш и че дори не смяташ, че е полезно и за собственото й дете това което става. Та в крайна сметка, да се учи да подтиска е много лошо и може да му се отрази по ужасен начин в много аспекти и обстоятелства. Подтиснатото дете се оправя много по-лесно от това, което е свикнало да има власт, тъй като се пристрастява към привилегията да командва и подтиска и после абстиненцията е ужасна. Това може и никога да не се излекува!!!

Говори открито, ако я смяташ за приятелка. Ако е свестен човек, ще те разбере и ще уважи мнението ти, ако ли не сигурно пак ще го обърне на майтап или ще се засегне, или ще гледа да се измъкне от разговора с фалшива усмивка на лицето.

Успех, каквото и да решиш!   bouquet  Hug

# 9
  • Мнения: 5 468
На най-добрите ни приятели, с които излизаме най-често, детето им е 10 месеца по-малко от Гери и така я блъска, че тя вчера говори с него по телефона и му вика: "Аз ще ти дойда на гости, но ти няма да буташ мене, чу ли, а? Чу лиии?"
Майка му и баща му са много разбрани и мили хора, у тях няма агресия или нещо подобно..., но малкото ей го на - тормоз як. Както уж си играят и той я издебне и шибне по главата. После застава до нея и я гледа, как реве. Веднъж й даде колелото си, но през цялото време стоеше до нея и риташе гумата на колелото, той рита безмълвно, нашата - пищи ужасено Crazy, картинка! Майката му прави забележки, не го бие, не го заплашва, обяснява му постоянно, че така не е хубаво и какво ли не, но за сега (надявам се), няма резултат.
А на мен, как ми е жал за моята ревла ooooh!... Но контактите си с тях не можем да прекратим и чакаме малкия да израсте тази агресия.

Ако ти можеш да прекратиш контакта си с тази майка, направи го. Все пак не е приятно да тормозят детето ти, а майката да се смее над това, много е неприятно.

# 10
  • Мнения: 668
Не, не бъркаш. Естествено, че ще ти е неприятно да блъскат детето ти, а твоята приятелка, ако й пука за това, как се чувстваш ти и детето ти, ще направи нещо по въпроса. А може би ти не й казваш по правилният начин.

# 11
  • Мнения: 154
styni,
Говори открито, ако я смяташ за приятелка. Ако е свестен човек, ще те разбере и ще уважи мнението ти, ако ли не сигурно пак ще го обърне на майтап или ще се засегне, или ще гледа да се измъкне от разговора с фалшива усмивка на лицето.
Ще ме вземе за дребнава и ще ме гледа особено, при все че е свестен човек. И ще се обиди. За нея децата трябва да са по-настъпателни и по-"отворени"-което наистина граничи с агресия. Тя стои и гледа с интерес, как някое дете се доближава до колелото на нейното, и коментира -Мале, Иван ако го види сега ще го нашамари, и търси с оглед Иван дали е видял детето. Или пък ми обяснява, че Иван само бутал Мони, да не се тревожа, той ако искал до сега щял да го набие #Crazy.И се чувства горда от поведението на детето си, е как мога да променя такъв човек или той да ми влезе в положението.
И аз ще чакам да я израстем тази агресия, и дано да не се отрази на Мони по някакъв начин. За сега ще избягвам да излизаме заедно, но не вярвам нещата да се променят. Иван ще тръгва на ясла т.че ще го дава ме по леко Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 735
Е нека те вземе за дребнава тогава! Ти, какво, плашиш ли се? Grinning
Хич нямаше да се скатавам на твое място, дори и с риск, да ме мисли за каквато си иска.
А контактите на Мони с Иван ще травмират страшно много Мони, който може дори и да не ти каже, но децата са хиперчувствителни, особено по отношение на защитата на родителите си.
Има предвид, че ако Мони не чувства твоята защита, това е  много много кофти и за него и за отношенията между теб и детето за в бъдеще.
Всеки сам си решава,но добре премисли до каква степен ти е приятелка тази девойка, щом не можеш да поговориш дори открито с нея.  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 171
styni,
Говори открито, ако я смяташ за приятелка. Ако е свестен човек, ще те разбере и ще уважи мнението ти, ако ли не сигурно пак ще го обърне на майтап или ще се засегне, или ще гледа да се измъкне от разговора с фалшива усмивка на лицето.
Ще ме вземе за дребнава и ще ме гледа особено, при все че е свестен човек. И ще се обиди. За нея децата трябва да са по-настъпателни и по-"отворени"-което наистина граничи с агресия. Тя стои и гледа с интерес, как някое дете се доближава до колелото на нейното, и коментира -Мале, Иван ако го види сега ще го нашамари, и търси с оглед Иван дали е видял детето. Или пък ми обяснява, че Иван само бутал Мони, да не се тревожа, той ако искал до сега щял да го набие #Crazy.И се чувства горда от поведението на детето си, е как мога да променя такъв човек или той да ми влезе в положението.
И аз ще чакам да я израстем тази агресия, и дано да не се отрази на Мони по някакъв начин. За сега ще избягвам да излизаме заедно, но не вярвам нещата да се променят. Иван ще тръгва на ясла т.че ще го дава ме по леко Rolling Eyes


Аз изобщо не бих чакала да се "израсте" подобно поведение на майка и син! Късам връзките и бягам! Вече съм го правила дори- с деца, на които им повтарят, че са лоши, просто защото са деца и с такива,чието грубо поведение се толерира не срещам детето си. А той съвсем не живее под похлупак- ходи на ясла, по градинките ако го блъскат и бутат го оставям да се оправя сам/нищо, че плаче и ме търси, защото е чувствително будаленце/, но умишлени и нарочни такива срещи- да извинява приятелката!

# 14
  • Мнения: 154
Така е, прави сте. Може би щеше да ми е много по-лесно, ако се беше случило с хора, които не познавам. Щях да ги изям с парцалите, но с близки хора ми е трудно. Но ще трябва да се справя. Мерси    Peace

Общи условия

Активация на акаунт