Какво мислите за тази статия?

  • 661
  • 12
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-05-23&article=189898

Нещо не мога да схвана връзката крава, дете, интерес,отнемане на приемни деца.... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 6 243
Не схващаш, щото връзка няма. Статията е безумна. Само не ми е ясно авторката ли я е докарала толкова несвързано, или редактора.

Мен друго ме озадачи - в БГ приемната грижа е толкова недоразвита, че не мога да си представя, че в Разград вече и по селата има приемни родители. В цяла Стара Загора, дето е билюк народ, има 1 приемна майка и това е.

Според мен става дума за друга форма, не за приемно семейство, ама някой нещо не е разбарл. Еле пък кравите... те са в статията за екзотика май.

# 2
  • Мнения: 6 417
Аз разбрах, че са взели децата за да вземат парите, ама кво общо има това колко крави имали и колко продали?   newsm78 Станкееееее, Станкееее  Joy

# 3
  • Мнения: 2 792
 Освен, че са продали кравите, никъде в статията не се казва какви точно грижи полагат към децата. Мотивът продажба на крави е странен, ако се грижат адекватно за децата...
  Статията е тенденциозна с опит за внушаване на извод, не изнася всички факти.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
От това, което аз разбрах от въпросната статия е, че Агенцията се съмнява, че въпросните Севдалин и Маргарита са продали кравите си с идеята, че няма що да се моят да гледат добичетата при положение, че ще получават готови пари за отглеждането на децата, обаче вместо за тях, те ще ги харчат за себе си.


Станали ясно какво обясних или само ви дообърках Thinking

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Благодаря за отговорите.
Мислех, че повредата е в мен и не разбирам какво чета.
 Lady Charm, не знам писалият дали е искал това да ни каже, ама може би си успяла да го разбереш най-добре от всички ни....

# 6
  • Мнения: 184
аз разбрах, че са продали кравите нарочно, за да взимат помощи като социално слабо семейство с деца след това Wink

# 7
  • Мнения: 3 098
Аз отдавна съм се отказала да 4ета Стандарт.След поредица подобни безумни статии и изопа4аване на реалността реших,4е няма смисъл.

# 8
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ами кой да чета?
Марица, препоръчай някой вестник....

# 9
  • Мнения: 419
Май като са декларирали седем крави, са посочили постоянен доход (от млякото) и  трудови навици  newsm78
а като са продали кравите  влизат в графа "неработещи и мързеливи социално слаби", и освен детските, ще вземат и помощи от държавата  Thinking

# 10
  • Мнения: 6 243
Вижте, не знам дали ако тук влезе някой по-запознат, няма да осветли нещата по-добре от мен, но от това, което знам за приемната грижа, ситуацията със заплащането е следната: Ако приемните родители работят и имат доходи, държавата им плаща някаква сума за отглеждането на детето, която не е кой знае колко голяма. Ако майката, примерно, е безработна, тя сключва трудов договор (със съответната държавна институция) и й се заплаща възнаграждение, което е по-високо от първото.

Сега се чудя, дали тия хора не са си продали кравите фиктивно, за да изкрънкат от държавата повече пари. Един вид, като хора бед никакви доходи. Но това е в сферата на фантазиите, разбира се. Кой знае какъв е случая. Аз продължавам да се съмнявам, че изобщо става дума за приемна грижа. Това е толкова недоразвит и непопулярен в практиката институт, че няма накъде повече.

# 11
  • Мнения: 843
    Та, значи имам въпрос : Ако имам 7 крави ми дават дете/ за отглеждане/ ... и респективно, ако ги загубя... кравите,  губя и децата.

    Възможно ли е да гарантираш доход за гледане на деца... представяйки домашно говедовъдство - крави?  И ако е така... ако си изядеш кравите небогоугодно... кво стаа.?  Ами ако ги продадеш? Значи ли , че не можеш да гледаш деца

  Нямам идея КАКВО още има в това семейство,  но така,  предоставено до очите ни , ка то инфо... си е нелепо.НЕЛЕПО
   Хайде някой да напише  какво и как е там.?? А.....
  Може и да гладуват децата..... ooooh!

Отговърът е, че   се отнемат децата. И точка.  Сега прочетох в нета.   Ако децата са щастливи там.. бих ги оставила.
  Защото ВСИЧКИ тук знаем защо..
  Но не искам да съм на мястото на чиновниците.., които го решават. Stop Stop Stop Stop Stop

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 23:07 от Найка

# 12
  • Мнения: 3 098
Ами кой да чета?
Марица, препоръчай някой вестник....
Ох сложно... Confused
За Стандарт,24,168 4аса съм се убедила,4е пишат доста тенденциозно.А и веднъж писах на Стандарт по повод една тяхна измамна статия и никой не ми отговори,което казва лошо за тях.
В България когато си ида си вземам книги от библиотеката,там 4ета някой вестник,а купувам предимно списания.4ета регионалния "Марица",за да знам какво става в града,а когато съм тук,си 4ета нашите.Ако искаш,хвърли един поглед тук,има много и всякакви новини:
http://www.actualno.com/

Общи условия

Активация на акаунт