Сметките за ток

  • 1 995
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Не мога да разбера нещо в сметките за ток. Може ли някой да ми отговори.
 Има едно РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ, което е 50% от сметката ми. Т.е цялата сума е около 32 лв с ДДС( според киловатите за дневна и нощна) + 17 лв за Разпределение.
Това си е чисто обирджийство. Погледнах си старите сметки има го само за последните 2-ва месеца. Не съм чула нищо за него  newsm78 Някой знае ли нещо за какво го начисляват  newsm78 Може би така ще си избият сметките на циганите, които не плащат. Като начислят на всеки по 50% върху сметката.

# 1
  • Мнения: 1 233
Виждам, че си от Варна, което означава, че става въпрос за E-on. И при нас е така, и аз получих голяма сметка за тока и съм бясна.... #Cussing out И при мен го има това разпределение..... Imp

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
от Русе съм, и отново става въпрос на Е-ОН ... при нас е сътщото с тези разпределения, които миналия месец бяха около 30 лв (и отделно сметката)...  Sick   #Cussing out

# 3
  • Мнения: 1 233
Малко ще изместя темата, но да попитам само....А сметки получавате ли вкъщи, защото аз и това не получавам? #Cussing out #2gunfire

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Във Варна отдавна не получаваме сметки по пощата.
Аз пък се ядосвам, че не получавам фактури. От няколко месеца плащам през e-pay и до сега нито една фактура не съм получила. Изобщо не знам какво е включено в сумата, която плащам, нито за колко време е засичано, нищо...Има ли и други които не си получават фактурите?

# 5
  • Мнения: 1 233
Да, майка ми не си е получавала фактурите за сметките в офиса от февруари.

# 6
  • Мнения: 188
Същата работа #Cussing out, толкова съм бясна на Е-ОН #2gunfire, невероятни сметки за ток получаваме
А за фактурите, получаваме ги по пощата

# 7
  • Germany
  • Мнения: 2 003
Във Варна отдавна не получаваме сметки по пощата.
Аз пък се ядосвам, че не получавам фактури. От няколко месеца плащам през e-pay и до сега нито една фактура не съм получила. Изобщо не знам какво е включено в сумата, която плащам, нито за колко време е засичано, нищо...Има ли и други които не си получават фактурите?
И аз плащам през е-рау и не получавам фактури. Всъщност миналия месец получих фактура за септември (даже 2 екземпляра). Незнам кога мислят да стигнат до април Thinking

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
 ShockedСега погледнах,като прочетох и аз го имам това разпределение,около 40 лв.Някой знае ли за какво става въпрос Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 425
Аз също плащах през е-pay, но понеже не получавах фактури и започнах пак да се редя по опашки, за да виждам какво плащам. Но това разпределение направо ме хвърли незнам къде.
Днес гледах сметките на свекърва ми, която е от Добрич. Сметка за дневна и ношна - 17 лв, разпределение 18 лв  #Cussing out Това е направо наглост. То по високо от самата себестойност на тока.
Смятам понеделник да се обадя, ако трябва ще отида и до ЕОН за да ми разяснят за какво плащам.

# 10
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Всички, които са към Еон имат такова разпределение. Мисля, че идва оттам, че една фирма продава самия ток, а друга отговаря за преносната мрежа. И явно делката 50/50.

# 11
  • варна
  • Мнения: 229
само да ви кажа .4е ако си сметнете умножението ще откиете как закръглят  неправилно
при мен е така.
дневна 791*0.073=58.01 на моята елка =57.80
нощна  410*0.029=11.96 на моята елка=11.89
разпределение
д.791*0.048=38.23 при мен=  37.97
н.410*0.048=19.82 при мен 19.68

краиния ми резултат дава разлика  0.68 ст.в тяхна полза  тава за предния месец   #Cussing out.този месец разликата е  0.26 ст. #Cussing out
при вас така ли е?отивам да се разправям в понеделник ! #2gunfire

# 12
  • Мнения: 3 960
Момичета мислете преди да пишете  Hug
Кога нощната ви е била 2ст може би по времето на баба ми  Crazy

Старата ми фактура без разпределение :
дневна-0.122лв
нощна-0.077лв

Фактура със разпределение:
дневна-0,073
нощна-0,029

Разпределение-
дн-0,048
н-0,048

0,073+0,048=0,121лв
0,029+0,048=0,077лв

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Аз също плащах през е-pay, но понеже не получавах фактури и започнах пак да се редя по опашки, за да виждам какво плащам.
Току що се обадих да питам за фактурите, казаха че трябвало да се подаде заявление за получаването им на адрес. Нямало нужда да ходя някъде специално, те щели да ми го пуснат. Ще видим следващия месец дали ще получа нещо.

dina1, изрових последната си сметка плащана на каса - за януари, при мен пък закръглянето е в моя полза...тея на к'ви калкулатори смятат hahaha

DVV, права си Hug Сега като се разрових в старите сметки, забелязах също че за ноември цените са били по-високи, после декември малко по-ниски. А в сайта на Е.ОН има съобщение за нови цени влизащи в сила от 01.10.07....луда работа...

# 14
  • София
  • Мнения: 5 270
Разпределението е въведено от няколко месеца с идеята, че след време може да има повече от един доставчик на ел. енергия. Затова имате отделно Цена за разпределение ("стойност" на тока) и Цена за снабдяване ("транспорт" на тока до вас) - най-грубо казано. Когато вече има повече от един доставчик, ще може да си сравнявата компонента за снабдяване и да си подберете доставчика с най-ниска цена за тази услуга.

Относно закръглянето, в София поне, имаше такъв проблем с първите "разделени" сметки, вдигна се шум, аз лично помня напр. предаванети Денят на Милен Цветков, и със следващата сметка се възстановиха надвзетите суми (ние имахме 23 стотинки, но няколко милиона, по една стотинка да са...). Въпросът се реши като цените се дават с повече знаци след десетичната точка, напр. 0,07966.

П.С. Ние също не получихме последната си фактура за ток, затова проверихме колко е в Интернет и си платихме на каса, за да си имаме отчет.

Общи условия

Активация на акаунт