Давате ли Zymafluor?

  • 2 677
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 035
Не! Флуора е необходим, но смятам, че с храната и водата си го набавя. Предозирането с флуор е опасно, а няма кой да определи точно колко приема детето с храната и водата.  Peace

Аз съм на абсолютно същото мнение! Peace
Аз пак питам,какви са последствията от предозирането и по какво се разбира,че флуора е предозиран???

# 31
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 700
Аз съм ги купила и си стоят неотворени, но ние още нямаме нито едно зъбче.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Ами аз доколкото знам се дават преди излизането на зъбите,дори и през бременността се пие.А за вредата знам,че може да пожълтеят зъбите.

# 33
  • Мнения: 8 242
Не давам. И никой не ми е казвал да давам  Crazy Не че ако ми кажат, ще давам  Mr. Green

# 34
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Не давам Peace

# 35
  • Мнения: 772
Давам по 4 капки дневно от както беба стана на 4м.

# 36
  • Мнения: 174
оффф и аз се чудя от 2 месеца какво да правя...много ми се иска да давам,от добрата страна...но като чета тук и се чудя и се мая вече много време...
засега НЕ давам и май така ще си продължа

# 37
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Давам на каката по препоръка на зъболекар, защото онзи ден и намери 2 кариеса

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Не, не давам. Според мен това е ген. 
Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 6 011
Давате ли флуор на вашите бебоци и ако да от кога?аз съм с изключително лоши зъби Weary q,на таткото също не са от най-хубавите,смятате ли че Zymafluor-а може да помогне на бебо да са по-здрави?
Това си е ген.Попитай си педиатърката,моята е твърдо против,особено на деца под 10-месечна възраст.Много лесно може да се предозира и да навреди.Преди време имаше такава тема,потърси я.Там една мама пишеше,че една чаша минерална вода се равнява на  7-8 таблетки зимафлуор/пиша по спомени/.Аз не давам.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 252
За тази тема бе по-удачно да се пусне анкета и са се види кой дава и кой не.
Аз в случая не давам по съвет на зъболекарката ми и педиатрите на детето.

# 41
  • Виена
  • Мнения: 725
На последната консултация(преди 2 дни)  ни изписаха флуор,понеже австрииската вода била бедна на флуор.Утгре ще го купя и ще давам на бебко!

# 42
  • Мнения: 887
До навършването на 1 год. на сина ми давах по препоръка на педиатъра ни. Сега съм го спряла за 4 месеца(пак по препоръка на педиатър). Относно предозирането не се притеснявам, защото на всяко лекарство си пише какво количество да се дава, за да не се предозира лекарството в организма.

# 43
  • Мнения: 300
Аз давам по 4 капки дневно. От зъболекар знам, че много си личи кои деца са пили и кои не. Не става въпрос, че тези които са пили имат бели и подредени зъбки, а емайлът им и зъбния цимент за по- добри, по- твърд. Флуора се дава още преди да се покажат зъбките, тъй като действа на зъбните зародиши, затова се пие и в последните месеци от бременността. След като се покажат зъбчетата влиянието на този микроелемент е почти никакво.
Аз все още давам преварена вода и мисля така да бъде до годинката, а след това ще бъде изворна вода най- вероятно. Все пак и това трябва де се вземе по внимание. От минералната вода може да се получи предозиране не само на флуор, а и на други елементи.
Доколкото знам предозирането на флуора се изразява в получаването ба бели петна по зъбите,  а не тяхното пожълтяване, но може и да бъркам.  Peace

# 44
  • Мнения: 742
не, това му се вика ген   Naughty

М да  Wink

Общи условия

Активация на акаунт