Водното раждане на Данаил. Прекрасно почти;).

  • 8 186
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
Ивеее, много хубав разказ   bouquet  Ражда ми се Simple Smile Макар че бях с леки предубеждения за водното раждане, взех да се размислям за третото. Само не знам как ще се съчетае с идеята ми за домашно раждане, че си нямам вана... Може в морето, ако е през лятото - много си харесах една снимка от една друга тема, само не знам дали ще е същото с хладна вода.

Пропуснала си да споменеш мааааалката подробност, че Данаил се роди не 3 кг., а над 4 кг.  Simple Smile

Още веднъж поздравления, да ви е жив и здрав и все така добричък  Hug

# 16
Страхотно!Да ти е живо и здраво бебчето!  bouquet

# 17
  • Мнения: 498
Браво!Поздравления и да ти е живо и здраво момчето!  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 757
И аз като разбрах че съм бременна за 2ри път и бях решила да раждам във вода. Но както при една от колежките се оказа, че бебета са 2 и в този случай не се практикува водно раждане. Та май тази емоция ще ми се изплъзне в настоящия живот  Sad

# 19
  • Мнения: 259
Честито!

Честно да ти кажа - разказа ти ми звучи някак... нетипичен...може би го сравнявам с моето /ужасно/ раждане и с възприетите раждания...

И все пак - браво, че си имала подобно изживяване.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 423
Честито! Да ти е живо и здраво бебчето!   bouquet
Много ми хареса разказа ти  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 169
Браво!Поздравления и да ти е живо и здраво момчето!  bouquet
Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Иве, честито  newsm51 Да сте здрави и много, много щастливи. Радвам се, че така красиво и пълноценно си изживяла раждането си. Благодаря за линковете!

# 23
  • София
  • Мнения: 630
Честито бебче!Да ви е жив и здрав и много да ви радва.  bouquet  bouquet  bouquet
Страхотно си описала своето раждане. smile3501

# 24
  • Мнения: 3 161
Иве, чудесен разказ. Понеже заедно се готвихме за раждането (поне в началната фаза), искам да кажа, че се възхищавам на търпението и усърдието ти да изчетеш всички тези линкове. Това е страшно много работа, и добре че си я свършила, защото иначе щеше да видиш голям зор с това огромно бебе (и сигурно щеше да се стигне до нежелан финал). Прекрасно си се справила. Знам, че раждането ти беше трудно (говорихме малко след него), и въпреки това, явно е било хубаво, защото е оставило у теб хубав спомен и желание да се върнеш там. А това е най-важното - какво остава в съзнанието ни, след като болката отмине и всичко приключи.

Също така - много добре си обобщила желанията си за своето раждане. Препоръчвам на вскички майки, на които предстои раждане и искат то да е максимално естествено и "активно", да разгледат добре предпочитанията ти. Като гледам, почти всичко си успяла да изпълниш, а се притесняваше как ще се справиш с докторите! Явно когато една жена знае какво иска, то е много по-лесно да го получи. Е, има значение и на кого ще попадне и в това отношение явно изборът ти е бил удачен. И от мен  newsm10 зза д-р Григорова от Св. София, на която дължа своето почти прекрасно раждане.

# 25
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Страхотен разказ- Да ви е живо и здраво бебенцето.
 Hug Hug Hug
Вили

# 26
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Страхотен разказ!Поздравления!  bouquet

# 27
  • Мнения: 7 091
Разкошен разказ! Чудесно е, че има все повече майки, които са активна страна в процеса на раждане и отглеждане на децата, а не чакат да се научат в движение! Надявам се колкото се може повече бъдещи майчета да прочетат разказа ти и да почерпят информация ( и вдъхновение) за това трябва да се подхожда към раждането. И под "трябва" нямам предвид, че всички трябва да раждат във вода, а да отделят време и с желание да се подготвят за идването на бял свят на още едно същество( има хора, които кола си избират по-информирано)! Чудесна работа си свършила!!!  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 427
Поздравления!  bouquet Възхищавам ти се на търпението и желанието да събереш толкова много информация по въпроса и да се подготвиш! Crazy

# 29
  • Мнения: 2 051
Ива, още един път честито!
Чак ми се доражда пак...

Постни всички линкове, много бели полета има за запълване. А който търси ще намери, ще чете и ще се подготви.

Което описваш е още едно доказателство, че добрата подготовка и психическа стабилност правят раждането съвсем съзнателен процес!

За съжаление напълно активното и естествено раждане у нас е все още доста ограничено, но и това е крачка напред.
И аз много съжалявах, че в последната фаза трябваше да легна в традиционната поза, която никак, ама никак не ми беше удобна и намали силата на контракциите според мен, но ....

Живо и здраво кърмаче!




Общи условия

Активация на акаунт