Въпрос за преминаване към хранене на бебе на 6м по 4 пъти на ден

  • 536
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте момичета синът ми е на 6м и 2 дни. От онзи ден /вече 3-ти ден/ пропуска храненто с каша и плодово пюре /давам му ги следобяд към 17-18ч/. Детето заспива към 15-16ч. и се буди към 20ч.
Режимът му до сега беше:
6-7ч. - АМ
10.30-11ч. АМ
14-15ч.- зеленчуково пюре
17-18ч. - зърнена каша +плодово пюре
21-21.30ч - Ам
Въпросът ми е кога да давам каша при положение, че мине към 4 кратно хранене, редно ли е да земеня примерно храненето в 10.30-11ч?
Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 27 524
Както решиш, точни правила няма. Може да я даваш вместо едното АМ, да, а може и да редуваш - единия ден зеленчуковото пюре, на другия ден пак в 15 часа кашата.

# 2
  • Мнения: 241
А какво е количеството, което изяжда беб4е на 1 харанене? Добре ли наддава?За да се премине на 4-кратно хранене, не би ли следвало да се увеличи  дозата/все пак си зависи от апетита на беб4ето де, няма стриктни правила/.Ако не крещи от глад  при 4 папкания на ден, значи всичко е ок.И според мен няма проблем да даваш кашата в друг час, на мястото на АМ. Ох, синчето ми е на 9 месеца и все още яде 5 пъти по 210 мл АМ или 230гр пюре/каша ...незнам как ще минаваме на 4-кратно... то и 300 няма да му стига newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 978
А какво е количеството, което изяжда беб4е на 1 харанене? Добре ли наддава?За да се премине на 4-кратно хранене, не би ли следвало да се увеличи  дозата/все пак си зависи от апетита на беб4ето де, няма стриктни правила/.Ако не крещи от глад  при 4 папкания на ден, значи всичко е ок.И според мен няма проблем да даваш кашата в друг час, на мястото на АМ. Ох, синчето ми е на 9 месеца и все още яде 5 пъти по 210 мл АМ или 230гр пюре/каша ...незнам как ще минаваме на 4-кратно... то и 300 няма да му стига newsm78

Синът ми има голям апетит и си хапва добре, по 200мл АМ и около 190гр зеленчуково пюре. Ядеше пак толкова каша 1 бурканче плодово пюре 125-130гр. и 2 лъжици каша

# 4
  • Мнения: 27 524
Синът ми на 4 месеца в един период мина на 3-кратно хранене, без да е увеличавал количеството. Моментна нужда явно, следвала съм го, не съм се притеснявала. Те си знаят и си регулират сами количеството и интервалите.

# 5
  • София
  • Мнения: 978
Благодаря момичета, особено на теб Блонди  bouquet

# 6
  • Мнения: 887
Както решиш, точни правила няма. Може да я даваш вместо едното АМ, да, а може и да редуваш - единия ден зеленчуковото пюре, на другия ден пак в 15 часа кашата.
Подкрепям напълно това мнение.

Общи условия

Активация на акаунт