Отговори
  • Мнения: 51
Питането ми е дали на ежемесечните консултации, гинекологът ви ви пуска всички нужни изследвания и прави ли ви предвидените прегледи, за които му плаща касата и които за бременните уж са безплатни, защото масово жени се оплакват, че им се прави само фиктивен преглед. Те иначе си вземат парите от касата, а уж че са те гледали на ехограф, примерно.

# 1
  • Мнения: 207
На мен ми прави абсолютно всички изследвания.Видеозон , кръвна картина, урина, и т.н. 

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 231
А по ЗК седем видеозона ли се полагат? доколкото знам са два, плюс още два пъти изследвания на кръвта и урината. За тези два ехографа и двете изследвания не съм плащала. Плащала съм си за останалите.

# 3
  • Мнения: 7 186
Всички изследвания и контроли, които се полагаха, ми направиха. Преглед- всеки месец, а видеозон се полагаше по ЗК по 1 на триместър- общо 3 за цялата бременност /ако всичко върви нормално/.

# 4
  • Мнения: 1 555
Незнам за другите майчета, но аз не съм видияла много внимание от гинеколозите в ЖК или от джи питата ни и затова предпочитам да си ходя на частно, но сега с втората бременност вече съм средата на 6 месец и нито веднъж не са ме прегледали на ултразвук и само едно изследване са ми пуснали, за което аз ги подсетих, а иначе самият лекар никакъв го няма и се занимавам само със сестрата в ЖК

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По ЗК бременните имат право на 2 прегледа с ехограф, 2 кръвни изследвания и също толкова на урината, както и вагинален преглед с изследване на секрет за бактерии. Тези ми правиха и не съм плащала. За всички останали прегледи с ехограф си плащах.

# 6
  • varna
  • Мнения: 1 012
и 2 цитонамаски се полагат

# 7
  • Мнения: 13 760
По ЗК бременните имат право на 2 прегледа с ехограф, 2 кръвни изследвания и също толкова на урината, както и вагинален преглед с изследване на секрет за бактерии. Тези ми правиха и не съм плащала. За всички останали прегледи с ехограф си плащах.


Правилно
Освен това здравна каса покрива - тест за титър на токсоплазмоза - веднъж, наличие на кръвна захар два пъти. Също така при желание здравна каса покрива и амниоцентеза. Повече от акушерките гледат да прескочат част от изследванията , но съм сигурна че си вземат парите от здравна каса... То стана сега така че бременните трябва да са наясно какво им се полага и кога по време на бременността , защото иначе лекарите често си гледат работата прескуп за грош ...

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 499
Пускани са ми всички полагащи се изследвания Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
Питането ми е дали на ежемесечните консултации, гинекологът ви ви пуска всички нужни изследвания и прави ли ви предвидените прегледи, за които му плаща касата и които за бременните уж са безплатни, защото масово жени се оплакват, че им се прави само фиктивен преглед. Те иначе си вземат парите от касата, а уж че са те гледали на ехограф, примерно.

аз нищо не видях от моя-и по-добре,сигурно нищо не знае

# 10
  • Мнения: 2 677
Всичко ми е правил, дори в някои отношения се престараваше.  Wink

# 11
  • Мнения: X
аз се водих в майчин дом на женска консултация, но на ежемесечните прегледи ходи на друго място в частният кабинет на доктора.по каса единствено ми пускаше болнични и необходимите изследвания пкк, урина  някъде към края на първия месец, после през 6-тия месец и преди секциото нужните изследвания правих с направление.за запис всеки път плащах. много съм доволна и всичко мина добре.сега дъщеря ми е на годинка и 2 месеца вече.мисля,че въпреки че плащаме здравни осигуровки специално през бременността нужно да посещаваме добри лекари и да не спестяваме от прегледи.успех! Laughing

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Мен лекаря ме гледа всеки месец на ехографа,за което съм доволна,но пък до сега ми е пускал само веднъж изследвания-кръв и урина.Като го помолих да ми пусне за втори път токсоплазмоза,не ми е отказвал,защото имам котка.Може към края да ми назначи повече изследвания,но все пак мисля,че веднъж кръв и урина не е достатъчно.

# 13
  • Мнения: 487
но все пак мисля,че веднъж кръв и урина не е достатъчно.
Не е достатъчно. На мен урина ми изследваха всеки месец, а кръв през месец, без да плащам.

# 14
  • Мнения: 393
Май ми направиха всички изследвания, но за УЗто всеки път ми вземаше по 15 лв.  Close

Общи условия

Активация на акаунт