Разделно Хранене- част 10- Баланс, здраве, хубаво тяло и силна воля!

  • 14 903
  • 361
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 959
Разделни Момичета- опитни и тепърва прохождащи в разделните пътеки да си подадем ръка и да започнем новата тема с много повече слънце и усмивки, с много повече вяра и устременост за постигане на целта- здравето, доброто самочуствие и хубавото тяло. Да не забравяме и спорта, приятелствата и многото течности. Да загърбим болестите и депресиите и да отворим сърцата си за наближаващото лято, слънце и усмивки.
Да подходим към РХ не като към диета, а по скоро като съзнателен здравословен хранителен избор, защото както Буда казва "...Живота ни е плод на нашето съзнание и мисли!..." и така използвайки силата на градивната мисъл можем да се борим да оформим нашето битие/ диета. Както Джон Фоулс, The Magus пише"...в живота на всеки човек идва преломен момент, в който всеки трябва да приеме сам себе си. Това не е вече мечтата за какво ще станеш, а какво си Ти в момента и какъв ще останеш...", надявам се че всеки един от нас е открил РХ в точно такъв преломен момент. А и да не забравяме че инвестициите, които правим в себе си/ в здравето си се възвръщат многократно в течение на години. Не случайно в съзнанието ми изпъкват думите на Махатма Ганди "...Здравето е най- голямото богатство, много по- ценно и от най- голямият златен или сребърен къс...", така че, Момичета да вложим малко воля, твърдост и да постигнем целите си?!
Тук си позволявам да вмъкна пролетният стих на Гери.пл./ надявам се не се сърдиш, Поетесо и че не си ни забравила?!/
............Пролетта красива,
            дава усмивки
            и скрива тъгата
            и смисъл разкрива
            с храната разделна
            да бъда във живота и в играта!...Весели момичета,
                                                                   дами красиви,
                                                                   разделното хранене спазват
                                                                   с усмивки щастливи
                                                                   и тайните свои споделят със нас,
                                                                   да бъдем и ние доволни и в час!

В общи линии идейте са за правилно съчетаване на храните, спомагащо за по- лесното им преработване от стом. чревният тракт. Това означава че белтъчините/ месо, мл. произведения, яйца/ както и въглехидратите/ зърнени храни, ядки и скорбялните зеленчуци/ се препоръчва да се хапват предимно със зеленчуци, които в по- голямата си степен са алкализираща храна, изключая боба, граха, ориза, лещата, картофите. Необходимите и препоръчителни интервали след хранене са както следва:
- след плодове- 30мин; след зеленчуци- 30мин до 1ч, зеле, моркови, ряпа- 2.5- 3ч;
- хляб, тестени изделия, ядки- 2-3ч; варива/ боб, леща, жито, царевица/- 3-4 ч;
- месо- 4-6ч; риба- 2-3 ч; млечни/ пр. мляко- 1ч; кис. мляко- 2-3ч; сирене, кашкавал-3ч/;
- мазна храна- 5ч; течности- напускат веднага стомаха;

Ето една примерна табличка, благодарение на Ками!


Тук си позволявам да вмъкна и хранителните пирамиди/ препоръчвани за добро здраве/ при нормално хранене и при вегетариански вариант!


 и съответно вегетарианският вариант


...аз тука си пиша, 'щото тема кат за мен няма...
Teo7777, разбира се че ще пишеш тук и дано вече няма душевни терзания, емоционално слънчево Сладоледче!
Юзерче, как мина празника на града, София доволна ли е от изявата си?
Бифана, как е доволна ли си от зелевата диета?
...Аз се увивам във фолио и  тичам, карам колело, танцувам или правя гимнастика...
Уондърфул, Ти май сериозно се занимаваш със спорт?! Как върви вегетарианстването? Успех с търсенето на работата!
Мади, поздравления за кредита/ доста нерви и тичане имаше покрай него/. Честита ви нова кола и успех с ремонта на етажа! Приятно изкарване на предстоящата обиколка!
ЛСТ, поздравления за загубените кг. Измисли ли вече как ще празнуваш годишнината?
Мишето, питаш за шоколада, аз не ям, но 1/2 е голям любител, но вкъщи има само черен шоколад. Алекс е права, че той дори е и полезен/ пълен е с антиоксиданти, много повече от червеното вино, зеленият чай, беритата, подпомага дейността на сърцето, подобрява инсулино- чуствителността на тялото/, но отново кол- вото е важно. Препоръчителното е 2блокчета за да може да се съвмести полезното с приятното.
РеГе, дано имате хубаво и слънчево време за почивните дни, защото така и емоциите ги поддържаш на желаната висота. Доволна ли си от солариума?
Ками, много стиснати палци за август имаш и от мен. А дотогава възможно ли е всичко да се оправи по естествен път без хирургическа намеса/ извинявай за може би глупавият въпрос, но с момчешките събития не съм запозната/?
Ани, приятно изкарване на Априлци и после разказ задължително ще чакаме, чули?!
Дани Дженкова, дано скоро се оправи детенце! А Ти Мамо, бъди силна и за двама и дано скоро всичко това остане в спомените!
ДидиП, много се радвам че вече си сред нас! Към какво беше алергията, Ти последно започна май лек- вото за контрола на апетита, нали?! Дано вече нямаш подобни грижи, а това което си преживяла с падналата красавица е направо страшно, но имаш доста силен инстинкт след като в такъв труден момент си надмогнала шока и си се решила да бръкнеш в стиснатите устенца! Да ги нацелуваш двете красавици- Силви и Танчето, а за Теб, повече никакви мед. проблеми да няма Ти желая!
Алексче, честит Ти нов аватар! Няма ли да ходите до вилата с 1/2?
...сутринта изядох 1 грейпфрут,...
Шарли, винаги ли такава е закуската Ти? Грейпфрута е чудесен плод, но при прием на лек- ва има взаимодействия. Как сготви рибата, 1/2 хареса ли я? А за метаболизма не бързай все още, направила си доста промени/ ако успееш да ги поддържаш- ограничаване на въглехидратите, захарите, увеличаване на спортните натоварвания, и приема на вода/ които според мен скоро ще повлияят.
...Реших да не се тегля често, но се радвам че видимо свалям...
Миминце, ами че то кой няма да се радва при това положение! Успех и занапред на разделният фронт!
...Ако можех да върна времето назад и насила да накарам татко да обърне внимание на здравето си, да го накарам да спре цигарите, ...
Тъжната Мълчаливка- Мартеа, не, не можеш да върнеш времето, не можеш да върнеш човека, но можеш да направиш нещо много повече- в името на Теа. Да й спестиш след време Тя да пише подобни тъжни мисли- като се пребориш завинаги с таз пагубна страст- никотина, и да направиш крачка към здравословният живот.
...влязох в темата със съвсем друго настроение...
Софи, дано настроението се върне, все пак нова тема с нов късмет. Казвай къде ще изкарате почивните дни, до кое хубаво местенце ще скокнете с 1/2?
Анита7, как върви РХ? Успех Ти желая и на другият "фронт"- бебешкият!
Мери79, как сте с бебка- Йонка?
Верче, някакви планове за почивните дни имаш ли?
Джоя, докъде го доведе отслабването, как е Никол?
Герганка, мислиш ли да даваш Мина на дей кеър или ще се гледкате двечките?
Светли, поздравления за 4- те дни без сладко, в началото е много трудно, дано да продължиш и занапред с такава воля!
Мина, Ти сега да не чакаш да свалиш още 3кг за да се появиш пак сред нас?! Ние Те харесваме всякак, а до голяма степен чара и въздействието в/у другите не е свързано с външният вид и кг, нали знаеш?!
Ивичко- хронично недоспалата Мама, няма ли скоро да смениш титлата?! Проби ли зъбчето на всезасмяният Траян?
Жана/ bg paint/, как върви РХ, как сте с Михаелка?
Лилиет, Ти пак изчезна от разделният небосклон, дано само радостни грижи Те отдалечават. Как са принцесите бебка и кака Дафи?
Амейка, хайде чакаме Те да се появиш и сред нас! Голямо пренасяне направихте Вие с малкото Шоки в новият апартамент! Как върви РХ в шоколадовото Ви сем- во?
Иля, как си, как върви РХ, йогата, суровоядството? Направи ли нахута?
НелиВБ, приятни празници с Вили, разделната Ти 1/2 и баткото студент!

Ето я и старата тема , пълна с много полезна информация! Успех да си пожелаем и много споделени хубави и не чак толкоз емоции, но важното е че винаги можем да разчитаме на приятелското рамо и съвет!
Полезни книги за РХ са:
"РХ- Ръководство" на Вадимир Леви;
"Сила за живот1" на Мерелин и Харви Деймънд,
"Сила за живот" 2 , 3 на Димитър Пашкулев;
"РХ" на Д-р Шелтън, Д-р Хей и Д-р Деймънд

И разбира се кулинарна разделна книга систематизирана от Надинка, и полезните Разделните рецепти благодарение на Теб- Ками- разделна Вълшебнице, Надинка, Амей, Снежи Съни, ДидиП,Уондърфул, ЛСТ, Декси.

Да Си пожелаем много успехи в постигането на набелязаните цели!

Последна редакция: пт, 25 май 2007, 23:00 от Kalida

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Здравейте, Калида радвам се да те видя, напоследък по рядко се включваше, чудесна нова темичка. Как сте с Дана? За рибата, така и не стигнахме до нея. Вечерта съпругът ми се прибра с гости и 1 торба с пържоли за скарата, та ядохме това, а снощи както писах бяхме на заведение, може би утре, че довечера има заявка за патладжани пане. Не са разделни, но мъжът ми ги харесва много, та ще са за него, а за мен ще измисля нещо друго, може би медальоните на Ками.За грейпфрута, да почти винаги напоследък това ми е закуската, не съм знаела какви взаимодействия има с лекарствата, но аз го ям минимум 1 час след като съм си ги пила, в този случай? За метаболизма това което в крайна сметка реших е да изключа и черният хляб от менюто си, от млечните (не че много ги ям, но все пак) да оставя само кисело мляко и изкиснато бяло сирене. Меса-пилешко и риба, зеленчуци и малко не сладки плодове. Всичко сладко също е аут. Пия и зелен чай вместо следобедното си кафе, водата я увеличих. В общи линии смятам, че по-здравословно от това няма на къде и, ако след 2 седмици няма някакъв резултат вече наистина няма да знам какво да правя. Не искам да се подлагам на разни по-драстични диети с неядене и т.н. защото знам какъв в крайна сметка ще е крайният резултат, ще отслабна няколко килограма, които в момента в който започна да се храня ще си възвърна двойно. Мина половин час от както си пих лекарството и отивам да си направя кафе, черно без  сметана (което за мен си е постижение). Хайде много слънчев, усмихнат и успешен ден ви пожелавам. По-късничко ще намина отново да ви видя  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 724
Добро утро майчета .Калида ,наистина ни липсваше мила  Hug.Как сте с малката сладуранка? Благодаря за аватара, май само ти забеляза Laughing.На вилата аз няма да ходя, защото имам работа в къщи ,но моите мъже ще отидат да довършат нещо по водопровода и канализацията . Бифанче, какво става с диетката, устискваш ли я и как се чувстваш? ,Уондърфул ,не ти ли пречи фолиото когато тренираш? Аз задължително съм облечена в памучни дрехи, иначе кожата ми се сърди Simple Smile. Регенце ,как си, не си писала доста време. Kами ,Дани Дженкова ,добре ли сте милички ,сладурчетата оправят ли се ?Ани 33 ,и аз чакам разказ от разходката ви до Априлци .Диди ,добре ли е мъничкия сладур ,ох какво става напоследък ,все едни такива бели... Вчера малката ми племенница ми беше на гости и както си тичаше по стълбите, подхлъзна се и за малко да стане голяма беля. Шарли ,Калида е права за грейпфурта ,страхотен плод ,но взаимодейства с някои лекарства.  Мартеа ,прегръщам те мила ,дано времето приглуши болката от загубата. Софи ,вчера при нас пекна слънце и всички наизлязоха да му се порадват, при вас как беше времето? Знам, че много обичате да се разхождате с принцеската. Мина ,драсни някой ред и тук ,знам че си отслабнала още  smile3521.Анитка,Мери ,Верче, Джоя, Герганка, Светли ,Ивичка, и вие се мяркайте по честичко тук. Аз днес ще се посветя на себе си .Утре съм на сватба и трябва да си пооправя косата ,че в тази влага направо приличам на ритана зелка в главата Cry. Ще внимавам и с комбинациите ,за да не ме боли корема .Желая ви по -слънчеви почивни дни и весело отслабване  Hug Hug HugПоздравче http://www.vbox7.com/play:9f0dae67

# 3
Добро утро и от мен...в София времето хич не слънчево, но в новата страничка изгря рано рано....
Покрай тези дъждове и гръмотевици ми изгоря мрежовата карта.. докато чаках някой да дойде и да ми я смени взех че го направих сама...и ето ме отново тук...

Алекс наистина аватара ти е прекрасен...още не съм разбрала как става и аз да си направя...

Калида добре са децата...Дафи излиза във ваканция и ще ходи при баба си и дядо си да си разпусне душичката на воля...беше ме питала дали се занимавам с йога..да сутрин между 5 и 6 правя на спокойствие асаните.....въобще режимът ми е ....
Сутрин:  плод череши/ягоди (1 купичка)
Обяд: 2 зелени чушки, пълнени с 200гр. извара/ или пиле с лимон или телешко печено
Вечеря: всякакви зеленчуци задушени, на скара, зелена салата с риба тон/ 2 пъти седмично хапвам кафяв ориз с зеленчуци/....но бягам от обема..

Вечер преди лягане съм си взела допълнително белтък, Biogame 85 и хапвам 2 мерителнни лъжици в 5с. л. кисело мляко....много ми е добре....правих си изследване и се оказа че белтъка  в кръвта е малко под нормата..

Течности: 1-2 кафета без захар, по-слабички, зелен чай и над 2.5 л. вода

Мед: 15 мин. преди всяко ядене изпивам 50гр. вода с 1/2 ч.л. мед+1ч.л.  смлян пчелен прашец

Всеки четвърти ден ми е гладен, като вечерта правя очистителна клизма след което ям 1 кг. плод (разделен на 4-5 части), като пия мед с пчелен прашец и в 10 и 15 часа....и увеличавам водата на над 3,5 л.

И накрая гледам вечер да ходя по 3 часа пеша с количката

Вече свалените килограми са 12...имам да свалям още 10кг, а за супер форма още 15кг.

# 4
  • Мнения: 2 724
О, Лилиет благодаря ти ,стана ми едно такова хубаво... Grinning Ето ти линк за аватари ,но трябва да си избереш с размери 150 на 200 ,това е максимума май, иначе системата го отхвърля или трябва да го намалиш, но това е по -сложно .Поставянето е лесно ,описано е в правилата на форума: http://avatar-world.web1000.com/

# 5
  • Мнения: 1 986
  Здравейте и от мен smile3525
  Алекс,и аз забелязах аватара ти Wink,ама при предишното ми посещение,се бях натъжила за дечицата и не ми се пишеше повече Cry
  Ох,добре че се показа от вчера слънчице,че да излезем малко на разходка-направо пощръкля това дете вкъщи-не спи много,раздразнителна е.../аз -също Wink/.Днес пак се очертава хубав ден  Nature Sunny
  Калида,няма да ходим никъде през почивните дни Confused,ние обикновено все пеша си правим разходките/нямаме кола/ из околностите и горите на Търново,но вече плъзнаха змиите Sick,и ще подновим ходенето вероятно през есента Confused
  Лилиет,Шарли,браво на вас smile3501Вие сте моят стимул PeaceКато ви чета,и влизам в правия път WinkОх,майтапа настрани,но съм му отпуснала много юздите напоследък....ама няма да ви занимавам с това...
    Hug на всички Hug

# 6
  • Мнения: 1 227
Здравейте мами,

Темата ни става все по-хубава.

Калида, радвам се да те видя отново, но вземи пиши и нещо за себе си, а Simple Smile Права си, че ни костваше много нерви и тичане, но вече реших, да не се ядосвам за нищо - нещата явно се случват както си трябва...

Айде, ние тръгваме. Времето нещо се мръщи, но на мен пък ми е едно светло... Пожелавам ви същото настроение и на вас.

целувки

# 7
  • Мнения: 513
                                                Hug Здравейте момичета,    bouquet
много сте бързи-как ще успея да ви изчета, вече две теми пропуснах, но ще наваксам. Позагубих се защото трябваше да чета за един изпит, а както знаете вече не съм първа младост и като се добави , че е съчетано с ходене и на работа и семейни задължения, та се наложи да ви позарежа.
        Хайде стига съм се оплаквала, а да се отчета за времето когато липсвах.  ThinkingМоя милост се изложи-смъкнатите 4 кг вече са само 1, понеже когато чета съм в стрес и нали знаете с какво се лекува - с ядене на сладки неща, а те пък съответно #2gunfire..... Peace Нооооооооооо това не важи за половинката ми-негова милост вече е минус 12 кг и за мен вече е ад  #Cussing outпонеже постоянно ме дразни hahaha, че изоставам - решил е че така ще ме амбицира да започна отново да се старая да вляза в крак.
      Калида благодаря, че не ме забравяш, въпреки липсата ми и да ти кажа  newsm78честно заради твоето внимание съвестта ме гони Embarassed и ме подтикваш да не се отказвам. Малката Вили днес я изпратих на синьо училище в св. Влас за 5 дена, а и утре е рожденичка. Баткото в момента е над главата ми и само нервничи кога ще му освободя компа, но аз не се предавам-този път ще почака Laughing
   NaughtyСега за да се реваширам за отсъствието си ще ви напиша една рецепта-мисля,че си е съвсем разделна,  а ако ли не ме поправете.
                 
                         
Пипер  със сметана 

  Продукти:опечен и обелен пипер, сметана, сол.
  Приготовление: Опечения и обелен пипер се нарязва на хапки и се
запържва леко, прибавя се сметана и като заври се дръпва от котлона, посолява се на вкус.
 Добър апетит.

     Пожелавам успех на новата темичка и на всички които като мен не са много сериозни да станем сериозни, защото ефект има но се иска и старание и повече упоритост.  bouquet


# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
Здравейте и от мен. Днес ми е пети ден на зелевата супа и се чувствам прекрасно. Успях да сваля 3 кг, но имам още поне 5кг, които са най- трудните. Ходя на фитнес и правя тренировки по 2 часа 3 пъти в седмицата. От понеделник ща се завърна към разделното хранене с надеждата тези 5 кг да ги стопя до морето. Много е трудно, защото като се минат трийсетака метаболизма се забавя, а аз мноооооооого отдавна прехвърлих 30 год. Не съм се отказала от РХ, но рядко имам време да пиша, по- често ви чета.
Усмихнат ден от мен.  bouquet

# 9
  • Силистра
  • Мнения: 288
Здравейте, момичета!
Темичката ни започва по - ведро  Grinning, дано е по-весела от 9 номер.
Аз малко се поизложих със сладкото и не само с него  Sad, братовчед ми беше абитуриент тия дни и абитуриентската беше в къщи, остана и доста хапване и нещата стават от зле по-зле, но страшно няма мисля че с вас нещата ще се оправят...   bouquet
Искам да ви попитам по колко пъти хапвате на ден?
 

# 10
  • Мнения: 319
Здравейте!  Simple Smile
Позволявам си да се включа в темата ви, защото преди да забременея бях определено време на РХ по системата на д-р Хей, също бях ограничила месото до минимум, като около 5-6 месеца не бях хапвала грам месо. Но след като забременях реших, че организмът ми се нуждае от повече разнообразие и преминах пак на общо хранене. Сега кърмя и не мога да си позволя да премина пак на РХ, защото тогава ме мързи да готвя само за мен си. Сега след раждането имам да свалям около 4-5 кг., но ще ги оставя за по-нататък. Надявам се тук да прочета много мнения за РХ, тъй като смятам да продължа след време пак по тази система.

# 11
  • Мнения: 573
Благодаря на всички, че се интересувате за състоянието на Еди!Наистина сте много мили  bouquetВече е сравнително по добре,играе ,смее се ,иска да хапва вече .
Само вчера имахме малко ''екшън''(дано за последно да е вече),Еди не беше пишъл поне 12 часа(въпреки всичките течности ,които беше поел)и аз естествено се ошашках.Веднага се обадих на лекуващия му лекар и той ни викна да отидем до болницата.Прегледа го на видеозон ,имаше урина в пикочния мехур само трябваше да чакаме.И аз започнах да чакам....до толкова че през  2мин ставах да проверявам памперса и така до 12 след полунощ.При последното ставане вече целия беше мокър и аз бях по щастлива от всякога Hug,но пак не успях да заспя и може би на разсъмване да съм дремнала.
Иначе по ред на номерата и двамата с Красимир лепнахаме вируса ,но слава богу много леко го изкарахме(особенно аз)Само днес ме боля корем и ми беше отпаднало ,но се наспах както трябва и сега вече всичко е ок.
Като за последно само искам да добавя, да не се отказвате от разделното хранене.Да не казвам голяма дума ,но от както съм на рх  ,не съм се раболявала сериозно(преди без да преувеличавам, боледувах всеки месец)
За 5 месеца от началото на разделното до сега съм -10килограма(много съм доволна от резултата)
Извинявам се ,ако съм дотегнала на някой за всичките писания.  bouquet

# 12
Дани ужасно е детето да е болно....представям си как си си отдахнала...а на малкия Еди разделно ли готвиш?

# 13
  • Мнения: 194
Това да се чува. Децата да са здрави и майките спокойни и щастливи.

Калида, напоследък не съм яла месо. Сега има достатъчно други храни.
Алекс, фолиото не ми пречи, поне за сега. Даже ми е хубаво с него. А най-хубаво е като го махна и се пипна, мокра.

Йоанна днес толкова палува и ме ядосва,  Whistling, сега спи, изморена.
Вашите деца вбесяваха ли ви на тази възраст(питам тези, които имат по-големи деца и вече са минали по тоя път).

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
Здравейте,момичета Hug

Честита ни нова темичка,благодарение на Калида Laughing

Ние тези дни сме го ударили на почивка с тати.Днес цяла сутрин бяхме в Патиланци с Калоян и още 2 приятелски семейства с дечицата им на възрастта на нашия.Голяма игра падна.След това продължихме в парка Заимов и така до 17.00 часа.Прибрахме се капнали и тримата,но пък си изкарахме страхотно LaughingВремето беше много хубаво,да не повярваш,след тези порои Crazy

Калида,не ти е глупав въпроса LaughingЗа съжаление,чакаме от раждането.Вече няма за кога да чакаме да се оправи от самосебе си работата.Последният доктор,който ни преглежда,беше един от най-добрите детски уролози в Пирогов.И според него вече няма смисъл да се чака.Та така.Да минава,че да не го мисля повече.

Лилиет,браво за свалените килца Grinning

Нели,добре дошла отново HugВзе ли изпитите?Мъжа ти е герой,но и ти не му се давай.Ще го настигнеш скоро  Wink

Бифана,браво и на теб LaughingУспя да издържиш на супата,еййййй HugХайде,още малко.Ние ще стискаме палци Laughing

Краси,добре дошла при нас HugЩе чакаме да споделиш опшит с нас и някоя и друга вкусотийка GrinningПък ние ще помагаме да зарибиш и смейството за РХ.Да не се мъчиш да готвиш за себе си отделно Wink

Дани,радвам се,че Еди е добре вече Grinning Колко още такива неща ще ни минават през главите.Алекс е много права Peace
И твоите килца са повече от впечатляващи.Кога успя?Браво Hug

Хайде,лека вечер на всички HugИ леки почивни дни Wink

Общи условия

Активация на акаунт