Кожата й по пръстчетата се бели, защо?

  • 886
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Рали е на 2г. и 4м, отскоро започна да й се бели кожата по пръстчетата. А и като се забелят малко тя почва да ги бели повече и пръстчетата й на ръчичките са обелени постоянно. Имате ли идея защо е така? Ако има мами с подобен проблем нека ми пишат. Да я заведа ли на доктор? Предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 1 079
И на моя син-5 години му се белеха и ръцете и краката .След ,като го спряхме от градина ,се оправи .Спряхме го защото правеше и  много чести отити на седмица ,две .И само ми остава да гадая какво точно е било .Мислехме ,че е липса на витамини .
Рали ходи ли на ясла?

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди няколко месеца пръстчетата по ръчичките на сина ми така се белеха.Забелязах,че това стана,когато му купих една плюшена играчка,и преди това си е играл с такива,но беленето по ръчичките започна след игра с точно тази играчка.Заведох го на лекар,изписаха му едно мазило.Мазах го само няколко пъти,защото нямаше ефект. Пръсчетата продължиха да се белят,докато не се обелиха изцяло.И това беше.Малки участъци от дланите му също се обелиха.
Всички плюшени играчки минаха през пералнята,някои даже и през фризера за 24 часа(бях чела някъде,че така умирали акарите).
Чувала съм,че от препаратите за дезинфекция в яслите и градините, при някои деца,също се появявало такова белене на кожата по ръцете и краката.
Най-добре на лекар,да ви видят.

# 3
  • Мнения: 1 163
Рали ходи на ясла ама сега съм я спряла за малко. Като се къпи влиза в един басеин и там много се кисне и като и гъбясат пръстите и после почва да ги бели. Незнам дали е от това. Те леко да се обелят и тя все ги чопли милата. Ще я заведа на лекар то е сигурно ама незнам. За липса на витамини се чудя ама тя постоянно приема домати, краставици и плодове и постоянно пие сокове. Моите ръце така се белеха постоянно може би до побертета, защото много ми се потяха. А ръцете и почнаха да се белят като си остана в къщи не като ходеше на яслата. Давам и Фор Кидс и други витамнчета приема.

# 4
  • софия
  • Мнения: 376
на моя син така му се белеха пръстчетата миналата година,като го заведох на лекар ми каза че е хипервитаминоза,макар,че не виждах причина за пренасищане с витамини,но като ги спрях спряха да се белят

Общи условия

Активация на акаунт