Нормално ли е такова отношение на майка към дъщеря й?

  • 2 628
  • 27
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Днес отново майка ми ме ядоса ужасно, за кой ли път и съм на път да взема драстични мерки. Две сестри сме  и аз съм по-голямата, но отношението на майка ни не е еднакво към двете. Моята племеница има проблеми, доколко са сериозни аз не съм лекар и не мога да кажа. Роди се 2950, близо 3 кг., но не наддаваше добре, сега е на 1 година и 1 месец и тежи 8 килограма. Моят син е недоносено дете, роди се накрая на 8 месец, тежеше над норма т.е. 3300 и на една година тежеше 12 кг. От педиатри, а и от информация тук в сайта знам, че момичетат трябва на едногодишна възраст да тежат между 9500-10500гр. средно, а племенничката ми на 1 година тежеше 7600гр. Именно по тази причина решихме, че малко синтетични витамини ще и дойдат добре, сестра ми купи Мултисаностол по моя препоръка, защото аз съм много доволна от тези витамини. Вчера сетринта в 8ч. на гладно е дала на малката една мерителна лъжица, нахранила я, на обяд и дала манджичка и към 2 ч. детето започнало да повръща, повърнало цялата манджа и вечерта отново. Днес майка ми ми се обажда и започва да ми крещи, че аз съм подкукоросала сестра си да дава на племенницата ми витамини и се изповръщало детето. Нестига, че крещеше, но и ме обиди - цитирам "Ти да не би като даваш на сина ти тези синтетични глупости, той да е здрав". Точно от тази реплика много ме заболя, синът ми е с алергична астма, генетично предразположен от страна на свекърва ми, вече три години се боря с тази болест и мога гордо да кажа, че имам успех, той боледува все по-рядко, става по-устойчив. Лишаваме се от някои удобства, за да може той да стои поне месец в Сандански, защото там се чувства чудесно. Как можа собствената ми майка да ми го каже това. Говорих със сестра ми и тя естествено защити майка ми, че не е искала да каже точно това.....но аз знам, че обидата беше целенасочена. Винаги съм се чувствала пренебрегната, винаги съм получавала по-малко помощ сравнение със сестра си, сега тези отношения се прехвърлиха и на децата ни....което е много жалко.
Незнам, доколко в момента разсъждавам логично, но съм на мнение, че това отношение е грубо и несправедливо.......вие бихте ли обидили така детето си, при положение, че знаете как стоят нещата, бихте ли го наранили така.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 435
Кажи на майка ти ,че не витамините са виновни, а има такъв вирус в момента! От три дни и дъщерята и внука са така! Без температура, започва рязко с повръщане и разстройство и силни болки в корема. А иначе и мойта малката все твърди, че имам различно отношение към тримата, а аз си ги обичам еднакво много всичките!

# 2
  • Мнения: 7 837
Не смятам да се бъркам в семейните ви отношения и да раздавам правосъдие...
Но, "безобидни" витамини бих дала на детето си, само ако лекарят ми каже така.

п.п. Сега погледнах, че на 1 г. синът ми е бил под 9 кг тегло. Никой обаче не реши, че синтетични витамини ще му дойдат добре... Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: X
Ох,незнам какво да те посъветвам!Само знам какво ти е!И моята майка ни дели с брат ми!Още от малки,а сега съответно неговото дете и е по-мило от моето. Tired
Иначе, като и съм го казвала,тя отрича и се обижда.Но това се усеща!
И който ми каже,че една майка не може да си дели децата,просто не знае за какво става въпрос. Stop

# 4
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Благодаря Тайна! Моля се за твоето дете.
Не смятам да се бъркам в семейните ви отношения и да раздавам правосъдие...
Но, "безобидни" витамини бих дала на детето си, само ако лекарят ми каже така.

п.п. Сега погледнах, че на 1 г. синът ми е бил под 9 кг тегло. Никой обаче не реши, че синтетични витамини ще му дойдат добре... Rolling Eyes
Точно педиатър беше препоръчал на малката да взима витамини, но не уточни кои. Препоръчах на сестра ми тези, защото моя син по настояване на лекар ги беше пил преди да навърши годинка и му понесоха добре, другите ми се виждат доста агресивни с повече подобрители. Просто исках да помогна, защото след всяка консултация сестра ми плачеше, че е наддала само по 100-200 гр., препращах я при джипито й, но освен констатациите, че детето се развива под нормата друга реакция от нея нямаше. Сто пъти казах на сестра ми да смени личната на детето след като не е доволна от нея и че не я съветва и не взима отношение. Племенницата ми е много малка и на ръст70-72 см. Просто исках да памагна, най-малко съм искала детето да започне да повръща.

# 5
  • Мнения: 3 394
аз пък никога не съм се водила по разните му там таблици за мерки
Аз съмата съм по-дребна, както и повечето жени в двете роди, и моята щерка не расте пухкава, пък и не се спира на едно място, само търчи насам натам Simple Smile

Ако лекарите наблюдаващи племеницата ти са преценили,че има причина за безпокойство и са препоръчали витамини или други подхранващи неща-да, но ако се е толкова до тях-кеф ти плодове, нали е лято!
Във всеки случай, разбирам,че само си искала да помогнеш, а не да навредиш, и майкати не е избрала правилния подход

# 6
  • София
  • Мнения: 15 435
И който ми каже,че една майка не може да си дели децата,просто не знае за какво става въпрос. Stop
Една майка не си дели децата! Реално погледнато в различни периоди, се обръща различно внимание на всяко от тях, но това не е защото си дели децата, а заради по-голямата нужда от внимание към някое от децата в този момент. Значи ли, че като се влачех по болници с малката, не съм обичала другите? Значи ли, че като висях в болницата със сина, когато падна от третия етаж, не съм обичала другите? Значи ли ,че сега като съм тук при дъщерята, защото сега тя има най-голяма нужда от мен , не обичам другите?

# 7
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ох,незнам какво да те посъветвам!Само знам какво ти е!И моята майка ни дели с брат ми!Още от малки,а сега съответно неговото дете и е по-мило от моето. Tired
Иначе, като и съм го казвала,тя отрича и се обижда.Но това се усеща!
И който ми каже,че една майка не може да си дели децата,просто не знае за какво става въпрос. Stop

Оооо, да не започна да изреждам, реплики на майка ми от сорта - внучката прилича на майка ми, на моето семейство, а внука на хасковския род на съпруга ми. Идва ми да кресна - синът ми прилича на себе си, а който иска нека се опреличава с другите....омръзна ми от глупости. Да не говоря как ни дели двете със сестра ми - отново ни приписва роли, сестра ми играе нейната роля на по-малката в семейството, а аз съм като леля ми, която е откраднала цялото наследство  и не си е помръднала пръста да й помогне, там е работат, че аз не съм откраднала нищо, та и сватбата си платихме сами...незнам какво е това чудо, какви са тези роли.
То направо не е за разправяне.
Пуснах темата, за да ви попитам вие бихте ли засегнали така детето си?

# 8
  • Мнения: X
И който ми каже,че една майка не може да си дели децата,просто не знае за какво става въпрос. Stop
Една майка не си дели децата! Реално погледнато в различни периоди, се обръща различно внимание на всяко от тях, но това не е защото си дели децата, а заради по-голямата нужда от внимание към някое от децата в този момент. Значи ли, че като се влачех по болници с малката, не съм обичала другите? Значи ли, че като висях в болницата със сина, когато падна от третия етаж, не съм обичала другите? Значи ли ,че сега като съм тук при дъщерята, защото сега тя има най-голяма нужда от мен , не обичам другите?

Тайна,съчуствам ти за проблема с дъщеря ти и се моля да се оправи Praynig.
Но това няма нищо общо със деленето на децата.Не говорим за това когато са болни децата NaughtyСтава дума за предпочитанията на някои майки към едно от децата си.
И ако ти не си от тях,това не означава,че всички са такива Stop.


# 9
  • София
  • Мнения: 15 435
Просто ние бабите сме влюбени във внуците и се шашкаме и от най-малкото нещо.Тогава може да реагираме малко неадекватно, но не е защото си делим децата.

# 10
  • Мнения: 7 474
Относно Саностола, аз го обожавах, а сестра ми повръщаше от него - явно си е до организъм  Wink
А за отношението на майка ти вече е друг въпрос , много е неприятно да се чувстваш пренебрегнат  Tired

# 11
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
темата не е "за" или "против" витамините Peace
 
който не е изпитал подобно отношение на вечно неодобрение, сравняване и въобще на различно отношение от Майка, не може да го разбере.
минало ми е през главата, много ме е боляло.
Мишел, само един изход имаш- да си търпелива и да не обръщаш внимание. малко или много вече си имаш собствен живот, няма нужда да се доказваш на майка ти или на когото и да е.
може един ден и тя да разбере колко зле ти се отразява Hug

успех ! и не се самообвинявай!

# 12
  • Мнения: 7 837
Разбира се че не за витамините е темата.
Въпросът е, може ли да се натискаш да даваш непоискани съвети и да приемаш след това и негативите, защото в повечето случаи ги има... Сигурна съм, че всяка от нас се е опарвала (дали с роднини, дали с познати)

Не знам, какво се очаква от нас сега... Да заклеймим майката, сестрата...?
При семейните проблеми няма 100% един виновен. Съберете се трите, кажете си нещата в очите. Споделянето на проблема в един форум, няма да го реши.

 Simple Smile

А, относно въпросът, дали бихме се държали така с детето си. Ами че ССФ никога не би го направила...

# 13
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Не знам, какво се очаква от нас сега... Да заклеймим майката, сестрата...?
При семейните проблеми няма 100% един виновен. Съберете се трите, кажете си нещата в очите. Споделянето на проблема в един форум, няма да го реши.

 Simple Smile

А, относно въпросът, дали бихме се държали така с детето си. Ами че ССФ никога не би го направила...

Да, точно това исках да попитам, имайки предвид ситуацията....това, че аз съм препоръчала Мултисаностола, трябваше ли да каже, че аз не си гледам добре детето. Аз така я разбрах репликата "Ти да не би като даваш на сина ти тези синтетични глупости, той да е здрав".

# 14
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Кейси, съвета, доколкото обясни жената , не е бил непоискан.
но при положение, че детето й е хронично болно да й се натякне, че дори и витамини да му дава пак е болно- ето това е гадно отношение.
а и другия вариант- ако искаш съвет и го приемеш, би трябвало също да си поемеш отговорносттта  Wink

Общи условия

Активация на акаунт