Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 май 2007, 15:59 ч.

Наредба за отпуск

• 622
  • 1
  •   1
Отговори
Мами, казаха ми, че имало някаква наредбе или нещо подобно, която пише че на майка на дете до 3 години не може да се откаже отпуск. Проблемът ми е, че имам от минали години много дни платен годишен отпуск, който не искат да ми дадат, защото съм учителка и се налага да имам заместник - Общината нямала пари. Аз съм твърдо решена, ако трябва да ги съдя, но искам да се запозная по-подробно с въпроса.

# 1
Няма такова нещо, че на майка с дете до 3 години не може да се откаже отпуск. Не може да ви се откаже неплатия отпуск за отглеждане на дете до 8 години ( 6-те месеца ), но платен отпуск по принцип може да ви се отказва, както на всички.
Така че, такава наредба няма.
Има един текст в Кодекса на труда, че ако имате отпуск от минали години и работодателя не ви го разреши, имате право сама да определите кога да го ползвате и да си излезете в отпуск без да искате съгласие на работодател. Обаче държавните учени заведения изобщо не се съобразяват с този текст. За съжаление, не сте първата работеща в училище, на която и отказват платен отпуск от минали години с обяснението че няма пари. Освен да потърсите съдействие от ИТ, друго не виждам какво можете да направите. Или направо да заведете дело срещу работодателя.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт