Зелени изпражнения...

  • 118 564
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 980
а стига бе! И дъщеря ми имаше такова електриково зелено аки, мислех, че е от зеленото грозде! И ние доста си похапнахме но не се оцветихме, явно ни е било малко.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 17:24 от х_diabet_mama

# 46
  • София
  • Мнения: 1 980
Тъкмо притеснена търсех обяснение за наситено зеленото ако на дъщеря ми и ето го ключа към загадката.
Ние наблегнахме на кафевите вафлички на Фамилия.  ooooh!
Моето първоначално обяснение беше, че е настинала, но все пак акото беше твърдо и тогва предположих, че е от бонбони Бони-Бон, че и те доста цапат.
Тези ярко зелено акита са направо сензационни!

# 47
От два дни аз съм така. На 33 г. съм. Влизам тук и какво да видя  Laughing Laughing От също толкова дни се тъпча с тези мини вафлички Фемили, жълтата кутия!!! Не ги яжте!

# 48
  • Мнения: 4 335
Това е ужасно,какво толкова слагат вьтре,а колко ли деца ги ядьт ThinkingПреди ядях такива,но не бях забелязала цвета,ве4е не бих си взела.

# 49
  • Мнения: 246
Чета и не вярвам на очите си направо! Малката тази сутрин ме изненада с това електриково зелено чудо! Направо изпаднах в ужас - не бях виждала такова нещо, а милото вчера цял ден тъпка сладки вафлички Фемили! Тези са направо за съд - цяла нощ е с температура и вчера цял ден, натъпках я с какви ли не лекарства!

# 50
Синът ми е на 3г. От два дни е с температура 37.2  и ака в пастелно зелено. Както се сещате - мини вафли Фемили на Кармела. Като чета възвишените им слова на кутията "Грижа за Вас и Вашето семейство....." направо откачам ! #Crazy Кой знае какво друго ядем без да знаем, че ни вреди. Тези вафли поне сигнализират със цвят, че нещо не е наред..

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Айде и аз в кюпа - от два дни съм така  - наситено тревнозелено. Наблегнах и аз на вафлите Фамилия - от кафевите с ванилов крем... Децата нещо не ги харесаха и ги метнах аз...  Sick Sick Sick

Производител - Кармела 2000 ООД,Велико Търново.
Срока им на годност 09.07.2009
Ето и състава им:
Вафлени кори 23.5% - пшенично брашно, оцветител кафяв Е122,Е102,Е133,Е145,Е330,Е211,сода бикарбонат Е500,сол. Крем 76.5% - захар,растително масло,суроватка на прах,обезмаслено мляко на прах,лецитин Е322, аромат ванилин.

Някой да има идея коя от тези съставки може да докара този прекрасен цвят?
Имам още десетина вафлички в кутията... Някакви идеи къде да ги дам за изследване или идея кого да сигнализирам?

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 16:49 от julisa

# 52
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Когато установих, че дъщеря ми ака зелено от вафлите проверих в И Интернет съставките една по една. Е102 е Татразин - жълт оцветител забранен за употреба в някои държави. Обикновено го посочват като опасна хранителна добавка, която трябва да се избягва. Предполагам, че оцветяването се дължи на него. Можете да погледнете тук за някои опасни хранителни добавки.

# 53
И ние сме така - ядохме вафли Ная и малкият-5годишен ака в зелено. И аз като другите съм меко казано поразена!!!!!! Много странно! Ако някой е разбрал нещо по темата, моля пишете, виждам, че проблемът е налице от доста време!!!!

# 54
  • София
  • Мнения: 980
Pratih linka s temata do BTV no za sega otgovor nqma veche 2 sedmici

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
преди съм яла такива вафли,но при мен нямаше такъв ефект newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, ето ме и мен.
Чрез Гугъл, естествено, макар да съм редовен потребител на форума.
Мили хора, такъв цвят изпражнение за пръв път в живота си виждам.
Егати зеленото Shocked
Оцъклих се, като видях какво е сътворил 5-годишният ми син. Заподозрях го в употреба на някакви дъвки, близалки и какво ли не, ама за вафлите "Фемили" Ванилия на "Карамела" нямаше да се сетя никога.
Добре че все пак прочетох темата, защото си мислех, че ще е поредната за изпражнения в зелено при бебета, които са ми добре познати. Хубаво, че видях потребителката и се зачетох, че тя е с по-голямо дете.

Не мога да повярвам, че тези вафли могат да доведат до подобно оцветяване.
Но фактът си е факт.
Вчера ги нагъна моят юнак и днес аранжира тоалетната в красив резидав цвят. Няма разстройство. Казвам ви, красота - съвършени зелени л*йна. Mr. Green Sick

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 17:28 от КЛОНКА

# 57
  • Мнения: 822
Вярвайте ми, целият форум ще мине през тази тема    Simple Smile Направо можем да си я заковем  Rolling Eyes  !

Сега сериозно! Аз вече започнах да предупреждавам хората за "зелената опасност", дори и непознати. Като видя, че някой си е взел въпросните вафлички или се кани да си ги вземе се намесвам. Според мен обаче трябва да се сезира някоя по-висша инстанция или телевизия, проблемът да се огласи. Ако има някоя смела майка, препатила в зелено да действа......

# 58
  • София
  • Мнения: 2 840
Държа да отбележа, че въпреки отзивите за вафленото чудо, направих експеримент за собствено успокоение вчера - похапнах малко и аз. Резултатът е налице. Вярно, не успях да докарам този божествен резидав нюанс, който произведе синът ми, но зеленото, макар и леко тъмно, си е зелено Mr. Green

Всъщност, аз хубаво се успокоих, че е от храна, ама все пак, дали не е нещо опасно?
Вярно, сензационен е цветът, както го нарече една потребителка, но дано само това е "екстрата" на вафличките.

А са се сдобили със сертификат за качество, изписали са го. Вече не зная на какво да разчитам, след като не мога дори на родни производители, въвели европейските изисквания за качество  и безопасност на продукта.

Последна редакция: вт, 16 сеп 2008, 13:58 от КЛОНКА

# 59
  • София
  • Мнения: 980
MamaGalka Аз писх на БТВ но няма резултат, сигурно трябва да позаваш някой от вътре, а и темата не е много за ТВ, не е много фотогенично макар и много цветно  Joy

Общи условия

Активация на акаунт